پرداخت ۱۳میلیارد ریال تسهیلات اقتصاد مقاومتی در سبزوار

26 بهمن 1395 ساعت 18:50

فرمانده ناحیه سپاه سبزوار گفت: امسال ۱۳ میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال تسهیلات در حوزه صنایع تبدیلی و اقتصاد مقاومتی از طریق بسیج سازندگی به متقاضیان در این شهرستان پرداخت شده است.


سرهنگ امین الله مظلوم عصر سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان تسهیلات در قالب وام اشتغال از مبلغ ۳۰ تا ۳۰۰ میلیون ریال در اختیار ۸۳ نفر متقاضی قرار گرفت.

وی ادامه داد: همچنین در حال حاضر تعداد ۶۰ نفر در نوبت دریافت وام هستند که با ابلاغ تسهیلات در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

فرمانده ناحیه سپاه سبزوار گفت: همچنین یکی از کارآفرینان که فرمانده پایگاه بسیج عفاف سبزوار است اقدامات مناسبی جهت اشتغالزایی بانوان بی سرپرست و بدسرپرست انجام داده است.

وی افزود: این کارآفرین سبزواری تاکنون ۳۲ نفر را برای دریافت تسهیلات به سپاه معرفی کرده که از تسهیلات اشتغال بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون ریالی استفاده کرده اند.

* ایجاد شغل برای ۲۰۰ زن سرپرست خانوار

فرمانده پایگاه بسیج عفاف سبزوار نیز گفت: از سال ۱۳۹۰ تاکنون با ایجاد کارگاههای مختلف برای بانوان در این شهرستان برای ۲۰۰ نفر زن سرپرست خانوار شغل ایجاد شده است.

فاطمه سادات طاهری افزود: در این چارچوب ابتدا با یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال سرمایه شخصی کارگاه خیاطی راه اندازی و برای ۵۵ زن ایجاد اشتغال شد.

وی ادامه داد: در چارچوب کارگاه شیرینی پزی خانگی نیز ۳۰ بانو با استفاده از داروهای گیاهی و رنگهای طبیعی شیرینی های ویژه بیماران دیابتی و چربی تولید می کنند.

او کارگاه نان خانگی و کلوچه های سنتی با اشتغال ۱۵ نفر و نیز اشتغال ۶۰ نفر در منازل برای تولید عروسک و کیف را از دیگر اقدامات صورت گرفته برشمرد.


کد مطلب: 12350

آدرس مطلب: http://salamsarbedar.com/vdcawen6.49num15kk4.html

سلام سربدار
  http://salamsarbedar.com