اختصـاص ۷.۵ درصـد اعتبـارات مشاغـل خانـگی استان به سبزوار

ایرنا , 25 بهمن 1395 ساعت 12:21

معاون برنامه ریزی فرمانداری سبزوار گفت: ۷،۵ درصد اعتبارات مشاغل خانگی خراسان رضوی معادل پنج میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال به این شهرستان اختصاص یافت.


حسن پارسی پور روز دوشنبه در کارگروه اشتغال شهرستان سبزوار افزود: امسال از ۷۲ میلیارد ریال اعتبار مشاغل خانگی به استان خراسان رضوی اختصاص یافته که دستگاه ها برای جذب آن تا اردیبهشت سال آینده مهلت دارند.

وی اضافه کرد: اولویت جذب اعتبارات در حوزه مشاغل خانگی، مشاغل پشتیبان خاص و بومی شهرستان است که ظرفیت اشتغالزایی داشته باشد و طرح هایی از این اعتبار بهره مند می شوند که جدید و به لحاظ مطالعات توجیهی علاوه بر اشتغالزایی امکان برگشت سرمایه آن تضمین شده باشد.

معاون برنامه ریزی فرمانداری سبزوار در خصوص سختگیری بانک ها در پرداخت تسهیلات گفت: به لحاظ مشکلاتی که بر حوزه اقتصاد کشور حاکم است، بانک ها باید راه واگذاری تسهیلات را آسان کنند.

وی افزود: بانک ها دارای یکسری دستور العمل های داخلی هستند که این مسایل باید بگونه ای مدیریت شود که بحث روان سازی تضمین های بانکی که یک موضوع جدی است، حل شود.

پارسی پور ادامه داد: تاکنون دو جلسه کمیته هماهنگی امور بانکی به منظور رفع موانع پرداخت تسهیلات برگزار شده که بازخورد خوبی داشته است.

او یادآور شد: هم اکنون در حوزه روستایی بحث ضمانت های کارمندی به سمت تضمین های زنجیره ای در روستاها تغییر جهت پیدا کرده است.


کد مطلب: 12344

آدرس مطلب: http://salamsarbedar.com/vdcdos0f.yt0xo6a22y.html

سلام سربدار
  http://salamsarbedar.com