دانشگاه حکیم در جمع ۶ دانشگاه برتر کشور در حوزه دیپلماسی علمی

روابط عمومی دانشگاه , 18 اسفند 1395 ساعت 8:13

صبح سه شنبه و در نشست معاونان و مدیران بین‌الملل دانشگاه‌های کشور از دانشگاه حکیم سبزواری به عنوان دانشگاه برتر کشور در حوزه دیپلماسی علمی تقدیر شد.


به گزارش سلام سربدار، بنا براعلام وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، با توجه به فعالیت های چشمگیر دانشگاه حکیم سبزواری در عرصه تعاملات علمی، پژوهشی و فناوری بین المللی و استفاده از نتایج این تعاملات در جهت تحقق اهداف دیپلماسی علم و فناوری در کشور، این دانشگاه از میان بالغ بر ۲۰۰ دانشگاه و مرکز علمی و پژوهشی کشور به عنوان یکی از شش دانشگاه و پژوهشگاه برتر کشور در حوزه دیپلماسی علمی در سال ۹۴-۹۵برگزیده شد.

بر اساس این گزارش در فهرست اعلام شده از سوی وزارت علوم دانشگاه حکیم سبزواری، دانشگاه صنعتی اصفهان و دانشگاه رازی کرمانشاه سه دانشگاه برتر کشوردر حوزه دیپلماسی علمی در سال ۹۴-۹۵اعلام شده اند.

همچنین در این لیست نام پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران، پارک فناوری پردیس و پارک علم و فناوری جهاد کشاورزی کرمانشاه نیز به عنوان مراکز علمی و پارک‌های علم و فناوری برتر حوزه بین الملل دیده می شود.

گفتنی است دانشگاه حکیم سبزواری در دو سال اخیر تفاهم نامه های بین الملی با دانشگاه های معتبر دنیا و مراکز علمی بنام از جمله دانشگاه پاریس ۱۳، لیون فرانسه و تورین ایتالیا منعقد کرده است و هم اکنون این تفاهم نامه ها در حال اجرا است و تبادل استاد دانشجو و فعالیت های علمی و پژوهشی بین این مراکز و دانشگاه حکیم سبزواری برقرار است


کد مطلب: 12437

آدرس مطلب: http://salamsarbedar.com/vdcgut9q.ak9xw4prra.html

سلام سربدار
  http://salamsarbedar.com