وزارت آموزش‌ و‌ پرورش استعفای جواد حسینی را نپذیرفت

روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی , 10 تير 1394 ساعت 7:42

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی که برای شرکت در انتخابات مجلس از حوزه انتخابیه سبزوار استعفا داده بود گفت: استعفایم پذیرفته نشد و با قدرت در ادامه مسیر آموزش و پرورش استان حضور خواهم داشت.


مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در جمع کارکنان ستادی این سازمان گفت: از امروز خود را  مدیرکل جدید این سازمان می دانم. کمربندها را می بندیم، اندیشه هایمان را جلا می‌دهیم و با تکیه بر همان شعار یا علی مدد با مغز ورزی، دست ورزی و دل ورزی تمام وجودمان را در خدمت تعلیم و تربیت استان قرار خواهیم داد.

دکتر سیدجواد حسینی در جمع کارکنان ستادی این سازمان در خصوص مطرح شدن بحث استعفای خود افزود: بنده بعد از سفر به کره جنوبی وقتی نگاه عمیق جهانیان به آموزش و پرورش و نقش آن را در توسعه دیدم مصمم شدم در عرصه جدیدتری به آموزش و‌پرورش خدمت کنم و آن هم میدان مجلس شورای اسلامی بود، این تصمیم را به دلیل تعهد سیاسی و اجتماعی و اجرایی ام گرفتم. این در حالی است که ما در این دوره آرامترین دوره آموزش و پرورش را طی کردیم و خوشبختانه درحال پیمودن دوره مطلوب این سازمان بودیم و شاید ترک سازمان در این شرایط از نظر شخصی به نفع من نبود ولی به دلیل تعهد اجتماعی و سیاسی و فرهنگی ام حاضر بودم از نفع شخصی خودم بگذرم.

وی ادامه داد: در ۲۷ خرداد استعفا دادم ولی وزیر آموزش و پرورش مخالفت کرد تا اینکه بحث استیضاح وزیر پیش آمد. بنده به دوستان وزارت عرض کردم اگر آقای دکتر فانی از مجلس مجدد رای اعتماد بگیرد چون آرامش در آموزش و پرورش می ماند من استعفای مجدد خواهم داد و اگر خدای ناکرده رای اعتماد مجدد را کسب نکرد قطعا به دلیل مصلحت آموزش و پرورش باقی خواهم ماند. تا اینکه در روز چهارشنبه سوم تیر دقیقا روز پایان مهلت استعفا خوشبختانه دکتر فانی با رای بالای نمایندگان در وزارت ابقا شد و بلادرنگ اینجانب مجدد استعفای کتبی خود را ارائه کردم ولی به چند دلیل امروز به محل کار بازگشته و در پست مدیر کلی ادامه خدمت خواهم داد. اول اینکه استعفای دوباره بنده ازسوی وزارت خانه مورد پذیرش واقع نشد، گرچه اگر به جناب آقای دکتر فانی تاکید و پافشاری می کردم وزیر محترم اخلاق گرا، احتمالا موافقت می کردند.

دکتر حسینی دلیل دوم را ترجیح خرد جمعی بر نظر فردی عنوان کرد و توضیح داد که: تقریبا در این مدت اینجانب با گروههای سیاسی ،اجتماعی ، معلمین و مدیران و پیشکسوتان و مجمع خیرین مدرساز مشورت داشتم، اکثر آنها ادامه خدمت در مسئولیت آموزش وپرورش را برای من مورد تاکید قرار می دادند و در نهایت خلاصه اینکه به رای و خرد جمعی اعتقاد دارم رای و نظرجمع را بر دیدگاه و مصالح فردی خود ترجیح دادم و امروز اعلام می کنم با افتخار به عنوان مدیرکل جدید آموزش و پرورش خراسان رضوی با انگیزه تر از گذشته به کار خود ادامه می دهم و انشاالله کمربندهایمان را برای کار بیشتر و خدمت کیفی تر به فرزندان این مرز و بوم محکم تر از گذشته خواهیم بست و بیشتر از پیش در خدمت تعلیم و تربیت خواهیم بود.


کد مطلب: 10198

آدرس مطلب: http://salamsarbedar.com/vdcivzaz.t1au32bcct.html

سلام سربدار
  http://salamsarbedar.com