کد مطلب: 6157
 
مهدی مقصودی در گفتگو با سلام سربدار:
از دو قطبی مقصودی-کوشکی تا سياست‌های فرسایشی حسینی زاده
پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۳۰
۱۳۳
 
ما سعی کردیم که به گزینه اصلح رای بدهیم ولی اختلاف سلیقه در هر سازمان چیز بدی نیست. بحث دو قطبی مساله است که در اکثریت قریب به اتفاق شوراهای سطح کشور هم وجود دارد.
سناریوی انتخاب شهردار چند دوره است که بیش از مدت قانونی طولانی می شود. همیشه هم این انتخاب با حاشیه ها و هزینه تراشی‌هایی برای شهر همراه بوده است. با مهدی مقصودی به گفتگو نشستیم تا دلیل طولانی شدن را بررسی کنیم. رئیس کمیسیون فرهنگی شورا، قاسم حسینی زاده را یکی از دلایل اصلی طولانی شدن این سناریو دانست. متن این گفتگو به شرح زیر است:

- قبل جلسات ارائه برنامه های نامزدهای شهرداری دو قطبی مقصودی-کوشکی وجود داشت. الان بعد جلسات دو قطبی مقصودی-کوشکی هنوز هم هست. با توجه به این نکته آیا شورا در تشکیل این جلسات حسن نیت داشت؟ آیا جلسات ارائه برنامه های نامزدها تاثیری بر تصمیم‌گیری شما داشت یا نه؟


ما در دل افراد نیستیم ولی تصوری که من از دیدگاه های افراد دارم این بود که واقعا افراد برنامه ارائه دهند و بر اساس برنامه ها هم تصمیم گیری شود. شما از طیف طرفدارهای ما یک بررسی انجام بدهید. آقای فوجی کلا اسمی برای نامزدی شهرداری نداد و گزینه ای معرفی نکرد. در گروهی که طرفدار آقای کوشکی بودند گزینه شان صرفا آقای کوشکی بود و اسم دیگری را ننوشتند. در طیف مقابل ما جز آقای فوجی ۵ نفر دیگر آقای کوشکی را معرفی کردند. اما از طیف ما هفت نفر دیگر معرفی شدند. در طیف ما به هر کدام از این ۷ نفر سه رای داده شد. بعضی از این افراد مانند جناب آقای طاهری پور، دکتر معصومی یا نوری ۴ رای داشتند. این یک رای اضافه از گروه مقابل ما بود. اما حضور این کاندیدها به واسطه سه رایی بود که این هفت نفر به آن ها داده بودند و برای بیان برنامه ها دعوت شدند.

من خیلی دلم نمی خواست که وارد این جزئیات شوم. این گفته ها و آرا در جلسات غیرعلنی مطرح شده است و خوب است که حرف و سخن و گفته ای که در جلسه غیر علنی مطرح می شود، اطلاعاتش بیرون نیاید. اما با توجه به چندین موردی که موارد جلسه غیر علنی بعضاً حتی به صورت وارونه به بیرون انتقال پیدا کرده است این را مطرح می کنم. حتی هیچ گونه عکس العملی توسط رئیس و دیگر افراد شورا در این وارونه جلوه دادن دیده نشد. پس من هم به خودم اجازه می دهم که یک مورد را ورود پیدا کنم و بگویم. در کل طیف بندی ها معرفی نامزدها به این شکل بوده است. شما خودتان قضاوت کنید که در بین کسانی که به آن جا آمده اند و حرفی برای گفتن داشته اند ۳ نفر قوی تر بوده اند. آقای دکتر طالبی، طاهری پور و مقصودی حرفی برای گفتن داشته اند. آقای طاهری پور خود رسما کنار کشید.

- جو جلسات برای رفتن ایشان تاثیر داشت؟

بله مطمئناً. وقتی کسی به عنوان مهمان به این جا می آید انتظار ندارد که میزبان با وی بد برخورد کند. این به هر حال تاثیرگذار است. قبل از آن هم تلفنی به ایشان صحبت هایی انتقال داده شده که صحبت های خوش آیندی نبوده است. تصاویر، فیلم ها و گفته های خبرنگاران گویای این مطلب است که آن طور که باید و شاید میزبان از مهمان خودش استقبال نکرد. این که ایشان انصراف داد یک چیز طبیعی است و باید به وی حق داد هر چند من نیز در یکی دو نکته به صحبت های خود آقای طاهری پور انتقاد دارم. متاسفانه توسط رئیس شورا و بزرگان هم تذکری به برخورد ناجوانمردانه با ایشان به بعضی از اعضای شورا داده نشد. خودمان در شورا مسبب این بودیم که ایشان به این راحتی انصراف بدهد و وقتی ایشان دورنمای کارش را می بیند که با چه شورایی باید کار کند می بیند که این حضور و ورود نتیجه خوبی برایش ندارد.

در نهایت الان آقای طالبی و مقصودی مانده اند. آقای کوشکی هم از لحاظ بنده برنامه قوی و منسجمی ارائه نداد. ولی دوستان طیف مقابل نهایت تلاش خود را کردند که ایشان به انحای مختلف شهردار شود. سعی کردند
من خیلی دلم نمی خواست که وارد این جزئیات شوم. این گفته ها و آرا در جلسات غیرعلنی مطرح شده است و خوب است که حرف و سخن و گفته ای که در جلسه غیر علنی مطرح می شود، اطلاعاتش بیرون نیاید. اما با توجه به چندین موردی که موارد جلسه غیر علنی بعضاً حتی به صورت وارونه به بیرون انتقال پیدا کرده است این را مطرح می کنم.
که یکی-دو نفر از دوستان ما را با خود همراه کنند ولی تا الان که من با شما صحبت می کنم موفق نشده اند. در ۲۴ ساعت گذشته هم از تلاش خودشان دست نکشیده اند. به روش های مختلفی هم کار کرده اند از بحث اصلاح طلب، اصولگرا تا مباحث درون شهرداری. من معتقدم ورود آقای کوشکی به شهرداری نه برای تشکیلات شهرداری و نه برای شهر هیچ طریق مفید فایده نیست. خدا گواه است که ما با دوستانمان عهد کرده ایم که آقای مقصودی در گزینه ها با سایرین رقابت کند و واقعا ما به انتخاب اصلح رای بدهیم.

- پس دو قطبی مقصودی-کوشکی کماکان مانده است و شما سعی کرده اید که به گزینه اصلح رای بدهید؟

ما سعی کردیم که به گزینه اصلح رای بدهیم ولی اختلاف سلیقه در هر سازمان چیز بدی نیست. از این زاویه هم به کار نگاه کنید ولی چقدر خوب است که انسان ها صادق باشند. اگر امروز من می گویم به کوشکی یا مقصودی رای می دهم شفاف به دیگران هم بیان کنم. این که من در پشت پرده برای مقصودی تلاش کنم ولی جلوی مردم بگویم که من می خواهم به دکتر طالبی رای بدهم، این مسائل گول زدن مردم است و وجاهت خوبی ندارد. من این مسائل را ایراد می گیرم ولی بحث دو قطبی مساله است که در اکثریت قریب به اتفاق شوراهای سطح کشور هم وجود دارد.

- ما با مساله دو قطبی بودن افراد مشکلی نداریم. ما می گوییم قبل جلسات ارائه برنامه های کاندیدا ما دو قطبی مقصودی-کوشکی داشتیم و الان هم داریم. یعنی گزینه های دیگر باعث نشد که این دو قطبی به هم بخورد.

نه. این طور نیست. آقای طالبی خیلی خوب در این مباحث دیده شده است. آقای طاهرپور هم خوب دیده شد که بعد این مباحث اتفاق افتاد. هر گروه در بحث بر روی آقای کوشکی و مقصودی استدلال های خاص خودشان را دارند ولی بحث همچنان وجود دارد. دوستان طیف مقابل همچنان فعالیت می کنند و می خواهند به نفع آقای کوشکی بین ما اختلاف بیندازند. گزینه اصلی ما آقای مقصودی است ولی لزوماً گزینه نهایی ما نیست و شاید به مرور زمان اتفاقاتی بیفتد که دور از ذهن نیست.

در شورا دو دسته و در حقیقت دو فراکسیون هست که اگر بخواهیم این را انکار کنیم، انکار واقعیت است. خیلی از دوستان وقتی صحبت می کنند دم از اتحاد می زنند. اتحاد چیز خوبی است ولی اختلاف سلیقه را هیچ زمان نمی توانید از بین ببرید. شعارهای انتخاباتی همه ما متفاوت بود. اگر شعارهایمان یکسان بود شاید انتظار می رفت که الان ما هم یکسان فکر کنیم و یکسان رفتار و عمل کنیم. ولی مهم این است که در این اختلاف سلیقه ها، تلاش ها و فعالیت ها، اخلاق و قانون رعایت شود. قضاوت را باید به عهده مردم بگذاریم. این جاست که وظیفه رسانه خیلی زیاد است.بحث آقای مقصودی هم بعد از بررسی تمام گزینه ها سنجیده شده است. درست است که در صحن علنی به بحث و بررسی هنوز نرسیده ایم ولی ما با دوستان نشسته ایم و محاسن و معایب افراد مختلف را بررسی کرده ایم.

- حسین مقصودی چه ویژگی هایی داشت که شما در نهایت بین گزینه های دیگر به حسین مقصودی رسیدید؟ و این که شما و آقای قلعه نوی چون با برند آقای حسین مقصودی به شورا آمدید به همین خاطر برای ایشان تلاش می کنید یا دلایل دیگری هم هست؟

برای جواب سوال شما باید به شهریورماه برگردیم. عدم ابقای آقای مقصودی با هفت رای انجام شد. یعنی با رای مطلق نبود و با اختلاف یک رای ایشان برداشته شد. صبح روز بعد یکی از رای ها برگشت و اطلاع هم داد. متاسفانه آن روز هم فشار سنگینی روی ایشان آوردند. من هم مطمئن هستم اگر آقای حسینی زاده جزو گروه موافقینِ آقای مقصودی بود همان روز کار تمام شده بود. چون آن روز هنوز صورتجلسه به فرمانداری ارسال نشده بود و می توانست تجدید نظر صورت گیرد.

از طرف دیگر در نظر داشته باشید که نه تنها من و آقای قلعه نوی بلکه خیلی از کسانی که در شورا هستند علی الخصوص از ۶ عضو قبلی شورا، ۵ نفر با شعار حمایت از مقصودی و یک نفر هم با عملکرد خوب وی رای آورد. انتظار می رفت که این افراد با توجه به صحبت هایی که قبل انتخابات کرده بودند بعد آن هم آنقدر صداقت داشته باشند که پایبند شعارهایشان باشند. متاسفانه این اتفاق نیفتاد. پس صرفا من و آقای قلعه نوی با شعار حمایت از مقصودی نیامدیم و باید این افراد را هم در نظر داشته باشیم. قبل از انتخابات خیلی از افراد و کاندیداها و حتی تعدادی از همین ۶ نفر و خیلی از افرادی که رای نیاوردند تلاش می کردند که به نوعی خود را متصل به مقصودی بدانند زیرا محبوبیت آقای مقصودی در افکار عمومی بسیار زیاد بود.

آقای مقصودی اصلا نیاز به کار انتخاباتی نداشت. این افراد بودند که نیاز به مقصودی داشتند و سعی می کردند خودشان را منتصب به مقصودی کنند. خیلی از افراد به اسم ایشان رای آوردند. ولی متاسفانه بعد این اتفاق افتاد و ایشان با یک رای شکننده ابقا نشد. استدلال بزرگ نائب رئیس فعلی شورا در گفتگو با سلام سربدار این بود که ما می خواهیم آدمی قوی تر از آقای مقصودی بیاوریم. آن زمان انتقاد زیادی به عملکرد آقای مقصودی گرفته نمی شد. افراد بررسی شده اند و بنده و دوستان خودم احساس می کنیم که تنها آقای مقصودی، آقای طالبی و آقای
وقتی کسی به عنوان مهمان به این جا می آید انتظار ندارد که میزبان با وی بد برخورد کند. این به هر حال تاثیرگذار است. قبل از آن هم تلفنی به ایشان صحبت هایی انتقال داده شده که صحبت های خوش آیندی نبوده است. تصاویر، فیلم ها و گفته های خبرنگاران گویای این مطلب است که آن طور که باید و شاید میزبان از مهمان خودش استقبال نکرد.
طاهری پور تنها گزینه های قوی هستند.

از قبل تشکیل جلسات تصمیم طرف مقابل آقای کوشکی بود و تا آخر هم رایشان همان بود. همین که ما گزینه های مختلف را معرفی کردیم یکی از دلایل ماست که فقط نظرمان بر آقای مقصودی نیست. ما عهد بسته ایم که ما به بهترین گزینه برسیم. گزینه اول ما مقصودی است و برای گزینه دوم هم فکر کرده ایم که به یک سری اختلاف نظرها رسیده ایم. هفت نفر برای آقای مقصودی توانستند اجماع کنند. ولی وقتی ما در مورد گزینه های دیگری حرف می زنیم بینمان اختلاف نظرهایی وجود دارد ولی کسی که بعد مقصودی بیشترین رای را بین ما دارد آقای طالبی است.

من یک ماه به این بحث انتخابات، با یکی از دوستان طرف مقابل صحبت کردم که بحث دکتر طالبی را به صورت جدی تر دنبال کنیم. ولی ادعای عضو شورای طرف مقابل ما این بود که دکتر طالبی آنقدر بزرگ است که اگر شهردار شود، شورا دیده نمی شود. ایشان الان مدعی حمایت از دکتر طالبی شده است. حالا که دیده است از طریق کوشکی به نتیجه نمی رسد به سمت آقای طالبی تغییر جهت داده است. ولی این که بگویند چون برنامه های دکتر طالبی قوی تر است به ایشان رای بدهیم، استدلال قابل قبولی نیست زیرا در همین ۲۴ ساعت گذشته من در جریان هستم که آقایان تلاش بسیاری می کرده اند که یکی از دوستانمان را به سمت آقای کوشکی ببرند و کوشکی را شهردار کنند. متاسفانه از یک سری روش های غیر اخلاقی هم استفاده می کنند.

- شما با چه دلایلی به مقصودی رسیدید؟

یک سری دلایلش اخلاقی است و یک سری منطقی. دلیل عقلی و منطقی این است که ایشان مدیری است که در تشکیلات برایش هزینه شده است. ایشان باید هزینه ای که سازمان برایش کرده را پس بدهد. بحث دوم این که ایشان در افکار عمومی فردی است محبوب و در تشکیلات و سازمان بزرگی مثل شهرداری، افکار عمومی بزرگترین سرمایه است. در ایران ما شهردار و شهرداری ها نهادهای محبوبی نیستند. ولی ۲ سال عملکرد آقای مقصودی باعث شد که دقیقا برعکس شود و شورا و شهرداری در راس تحولات شهر و بسیار مورد توجه و محبوبیت مردم قرار گیرد.

الان آقای مقصودی مثل یک سرمایه ای است که می شود از آن استفاده کرد. کارنامه عملکرد ۲ ساله ایشان دلیل قاطعی است برای ادامه کار ایشان چون عملکرد ایشان منجر به این شد که سبزوار در اخبار رسانه های استان و حتی سراسری قرار بگیرد. شما می توانید بپرسید که در شورای سوم چقدر خبر از شهرداری سبزوار تولید شده است و در دو سال آخر چه مقدار؟ به هر حال ایشان توانستند تحولی در چهره شهر به وجود بیاورند. به یک سری مسیرهایی قدم گذاشتند که تا قبل از این در شهرداری و تشکیلات شهری ورود نشده بود. پارک و راه سلامت، بحث آرامستان و بحث های مختلف که در مجموع دلایلی است که برای ابقای مقصودی داریم.

یک دلیل اخلاقی هم این که آن طور که باید و شاید در حق ایشان ادای دین نشد. عدم ابقای ایشان در شهریور ناجوانمردانه بود. حتی از ایشان تشکر نشد. آن قدر ایشان محبوبیت در شهر دارد و مردم به ایشان احترام قائل هستند که اعتماد کردند که ۲۴ هزار به من رای دادند که در چهار دوره انتخابات شوراها، بی نظیر است.

- چند انتقادی که به حسین مقصودی دارید را بیان کنید که اگر دوباره به شهرداری وارد شدند باید آن ها را دوباره انجام ندهند؟

ایشان که شهردار شد مدیریت شهری سبزوار به بن بست رسیده و در امورات ابتدایی اش گیرکرده بودند. آنقدر حجم کارها زیاد بود که دنبال یک ناجی می گشتند. با آقای حسینی زاده یک بار گفتم که آن زمان، وضع شورا و شهرداری به قدری خراب بود که جلسات گاها در خانه اعضا تشکیل می شد به خاطر این که اعضای شورا با مردم رو در رو نشوند. به دلیل معیارهایی که آن زمان از شهرداری بود. در جلسه معارفه مقصودی سخنرانی دکتر محسنی مدیر دفتر شهری را گوش کنید و ببینید که شهر را ایشان در چه شرایطی تحویل گرفت و در چه شرایطی هم تحویل داد.

سرعت کار در زمان ایشان خیلی زیاد بود و به همین خاطر شاید خیلی از ریزه کاری ها خیلی دقت نمی شد. بحث دوم این که اگر به رسانه های آن زمان مراجعه کنید بزرگترین خواسته ای که از شهرداری بود تغییر مبلمان شهری بود. فکر می کنم الان مبلمان شهری ما به مرحله خوبی رسیده است. الان باید وارد پروژه های کلان شویم. بحث آخر هم این که در بحث های فرهنگی باید جدی تر وارد شوند. باید کار عمیق شود و صرفا از نگاه مهندسی که در شهرداری هست جدا شویم و کار فرهنگی کنیم.

- در جلسه هفته گذشته به تاریخ ۱۳ آذر چه اتفاقی افتاد؟

بنده و شش نفر از اعضا حضور داشتیم به علاوه آقای حسینی زاده رئیس جلسه. ۵ نفر دیگر حضور نداشتند. من خودم از رئیس سوال کردم که شما از نیامدن دیگر دوستان مطلع هستید؟ ایشان صراحتا گفتند که من در جریان غیبت دیگر دوستان نیستم و خبر ندارم که ایشان به چه دلیل نیامده اند.

- یعنی دیگر اعضای شورا بدون هماهنگی رئیس شورا نیامده اند؟

این چیزی است که رئیس شورا بیان کرد در حالی که وقتی اعضای شورا به هر دلیلی می خواهند در شورا حضور نداشته باشند باید به اطلاع رئیس شورا برسانند. یک اتفاق جالب هم که در جلسه آخر افتاد رئیس جلسه گفتند که در این جلسه نباید
من یک ماه به این بحث انتخابات، با یکی از دوستان طرف مقابل صحبت کردم که بحث دکتر طالبی را به صورت جدی تر دنبال کنیم. ولی ادعای عضو شورای طرف مقابل ما این بود که دکتر طالبی انقدر بزرگ است که اگر شهردار شود، شورا دیده نمی شود. ایشان الان مدعی حمایت از دکتر طالبی شده است.
صورت جلسه نوشته شود. دلایلش را پرسیدیم. گفت که چون تعداد به حد نصاب نرسیده و جلسه ای تشکیل نشده است باید صورت جلسه هم نوشته نشود. دوستان ما هم استدلال می کردند که اگر بعضی نیامده اند باید صورت جلسه نوشته شود. چهار سال دیگر مردم به این صورت جلسات و با تعداد جلسه های شورا قضاوت خواهند کرد. ایشان تمکین نمی کردند و زمانی که اصرار زیاد اعضا را دیدند تمکین کردند. در ۱۷-۱۸ جلسه ای که تشکیل شده صورت جلسه توسط منشی اول آقای کارگری و منشی دوم آقای قلعه نوی نوشته می شد. این جلسه اولین جلسه ای بود که صورتجلسه را خود آقای حسینی زاده می نوشت که دوست داشت با ادبیات مورد نظر خودش نوشته شود.

مورد آخر این که طبق قانون و آئین نامه داخلی شورا باید ساعت و تاریخ جلسه بعد شورا اعلام شود و من در همان جلسه هم باز سوال کردم که جلسه بعدی کی تشکیل می شود؟ ایشان گفتند که شما بروید دعوت نامه به آدرس خواهد آمد. این هم از مواردی است که آئین نامه شورا دارد زیر پا گذاشته می شود، نه این مورد بلکه موارد دیگری هم هست که آئین نامه شورا توسط رئیس شورا که هماهنگ کننده شورا باید باشد دارد زیر پا گذاشته می شود.

- دیگر چه مواردی هست؟

طبق بند ۹ ماده ۶ آئین نامه داخلی شورا در مصوبه سال ۷۸ می گوید «رئیس شورا سخنگوی شوراست مگر این که شورا عضو دیگری را تعیین کند که مواضع و اطلاعات رسمی شورا توسط او اعلام می شود.» در مصاحبه ای که در ۱۲ شهریور نائب رئیس شورا با سایت سلام سربدار داشته است خود را سخنگوی شورا اعلام کرده است. این مورد باید توسط رئیس در صحن شورا تذکر داده می شد که تا الان همچین تذکری داده نشده است.

طبق بند ۱۳ ماده ۶ آئین نامه داخلی شورا؛ «کلیه مکاتبات رسمی شورا با امضای رئیس شوراست. تبصره- نائب رییس شورا در غیاب رئیس شورا وظایف او را انجام می دهد و در مقابل شورا مسئول است.» در همان هفته یا ده روز اول دو نامه به امضای نائب رئیس خطاب به سازمان شهرداری نوشته شده است. که دقیقا در آن زمان جناب حسینی زاده در سبزوار حضور داشته اند. این هم از تخطیاتی بوده است که انجام شده است.

در بحث علنی یا غیر علنی بودن جلسات هم که قانون صراحتا می گوید که همه جلسات علنی است مگر این که مورد خاصی وجود داشته باشد. اما دوستان چندین بار جلسات را غیر علنی برگزار می کردند و اگر می خواسته رای گیری صورت بگیرد، اعضای شورا با علنی برگزار شدن جلسات موافقند ولی رئیس شورا آن طور که خودش می خواهد پیش می برد.

در تمام دنیا رئیس جلسه مدیریت جلسه را هم برعهده دارد. شما شاهد بودید که در هفت جلسه ای که نامزدها برنامه می دادند در حالی که رئیس جلسه حضور داشت، مدیریت جلسه به دست نائب رئیس شورا بود. این مساله هم با هیچ عضو شورا هماهنگی نشده است. اصلا فلسفه وجود رئیس این است که می خواهد اداره کننده جلسه باشد و جلسه را مدیریت کند ولی این که بخواهد طیف بندی و فکر خودش را به دوستان دیگر القا کند و از موقعیت خودش سوء استفاده کند، فکر می کنم که دور از انصاف است. ایشان در هیچ جلسه ای صحبت نکردند و مدیریت جلسه را به نائب رئیس واگذار کردند. این هم خلاف آئین نامه است و هم خلاف مدلی است که در تمام دنیا انجام می شود. و فیلم های خود شما هم شاهد هست که اصلا هم جلسات خوب مدیریت نمی شود به هیچ وجه منصفانه مدیریت نمی شد. بیشتر نگاه های شخصی وجود دارد.

شما می توانید از خود آقای حسینی زاده سوال کنید. به نظر من بعضی از مواقع اگر خود ایشان می بودند خیلی جلسات بهتر مدیریت می شد. ایشان یا توان مدیریت ندارد که سوال پیش می آید که چرا مدیریت شورا را برعهده گرفته است؟ اگر هم توان مدیریت دارد و به کس دیگری می سپرد، که چیز عجیبی است که بر ما فرض می شود که شاید ایشان حرف هایی که خودش نمی تواند بزند را به دیگران القا می کند که از زبان دیگران گفته شود. اگر در این مورد هم خواستید می توانیم صحبت کنیم که نائب رئیس جانب انصاف و عقل را رعایت نکرده اند و انتظار بود که وقتی عدل و انصاف رعایت نمی شد توسط رئیس تذکر داده می شد. ولی متاسفانه این تذکر داده نشد و هم توهین شد به اعضای شورا و هم به مهمانانمان. تکرار می کنم که ایشان در این مورد شخصا تصمیم گرفته است. متاسفانه شورای ما با این که اسمش شوراست ولی قائم به فرد است.

- از مواردی که باعث شده که شورا حالت بلاتکلیفی داشته باشد این است که آخر هر جلسه زمان جلسه بعد تعیین نمی شود. جلسه قبل یک سری از دوستان نیامده اند. آقای پسندیده گفته اند که به خاطر این نیامده اند که جلسه علنی نبوده است. حتی به دوستان ما گفته اند که تا زمانی که جلسه علنی نباشد به جلسات نمی آیند. گویا با هفت نفر شما تماس گرفته اند و گوشی های شما هم خاموش بوده است، این مسائل صحت دارد؟

من این مساله را کذب محض می دانم و کاملا رد می کنم چون که این هفت نفر همان کسانی بودند که نامه علنی شدن جلسات ارائه برنامه نامزدها
در بحث علنی یا غیر علنی بودن جلسات هم که قانون صراحتا می گوید که همه جلسات علنی است مگر این که مورد خاصی وجود داشته باشد. اما دوستان چندین بار جلسات را غیر علنی برگذار می کردند و اگر می خواسته رای گیری صورت بگیرد، اعضای شورا با علنی برگذار شدن جلسات موافقند ولی رئیس شورا آن طور که خودش می خواهد پیش می برد.
را نوشته و امضا کرده اند. من خودم در تاریخ ۹۲/۷/۲۲ با شماره ورودی ۱۰۲ نامه ای را به رئیس و تمام اعضای شورا دادم که جلسات با حضور خبرنگاران تشکیل شود.

اگر دوستان در این حرفشان صادق بودند می توانستند در جلسه شورا حضور به هم برسانند و آن جا درخواست را بدهند و مطمئن باشند که ما هفت نفر هم امضا می کردیم. اگر امضا نمی شد آن جا جلسه را ترک می کردند. ولی این که نیامده تصمیم گیری شود و پیشگویی صورت بگیرد، فکر می کنم غیر منطقی است. آن روز هم چون جلسات مختلف بوده تلفن ها روی کد بوده است. ایشان اگر برای من یک پیامک می فرستاد می خواندم. از طرفی حداقل ۲۰ ساعت از شبانه روز تلفن آقای قلعه نوی روشن هست. این قدر این استدلال ضعیف است که نمی شود بر آن بحث شود.

دوستانشان ابتدا همان نامه علنی شدن جلسات را امضا نکردند چه برسد که این روند جلسات بعدی باشد. ضمنا خود رئیس و نائب رئیس تصمیم می گیرند که چه زمانی جلسه بگذارند. می توانستند یک نامه به اعضا بدهند و همان طور که جلسه گذاشته اند، این جلسه را کنسل کنند. در ۲۹ شهریور زمان تصمیم گیری برای کمیسیون ها وقتی دوستان احساس کردند که امکان دارد در کمیسیون ها رای نیاورند شب ساعت ۱۲ پیامک فرستادند که فردا رژه است و با پیامک جلسه را لغو کردند. این رفتارها دفعه اول نیست. رژه ای که ساعت ۹ صبح است و ما از ۷-۹ می توانستیم جلسه بگذاریم. برای جلسه انتخاب شهردار هم می توانستند ۲۴ ساعت جلسه را بعد بگذارند. من فکر می کنم که این از رسمیت انداختن جلسه به دلیل این بود که دوستان نمی خواستند فردی خارج از اراده آن ها به عنوان شهردار رای بیاورد. آن ها چون فکر می کردند که آقای مقصودی رای می آورد، جلسه را از رسمیت انداختند و من فکر می کنم که این کار غیر اخلاقی بود. باز این که به دروغ و کذب این استدلال را بیاورند بدتر است.

- این که زمان جلسات بعدی در هر جلسه مشخص نمی شود و آیا این مساله از ابتدای تشکیل شورای چهارم اتفاق افتاده است؟ آیا اقدامی صورت داده اید که ایشان تحت فشار قرار بگیرد زیرا بسیاری از مشکل هایی که در شورا هست به خاطر مشخص نبودن زمان جلسات است؟

از ایشان به عنوان کسی که ۱۴ سال عضو شورا بوده اند و الان دوره چهارمی است که در شورا هستند انتظار است که نسبت به قانون خیلی دقیق تر عمل کنند و نسبت به سبزوار دغدغه بیشتری داشته باشند. تذکر به صورت مکتوب نداشته ایم ولی مطمئن باشید که از این به بعد ما هر رفتاری را به صورت مکتوب تذکر خواهیم داد. ولی به صورت کلامی در جلسات مختلف این تذکر را داده ام. متاسفانه رئیس نقش رئیس را انجام نمی دهد، نقش مدیر یک فراکسیون را انجام می دهد. و این خیلی بد است. ایشان باید محوریت داشته باشند و نظم دهنده امور باشند و به عوض این که روان کننده امور باشد خودش مانعی برای امور شده است. چه دلیلی داشت که در شهریورماه با آن عجله و با آن سرعت شهردار کنار گذاشته شد به طوری که فرصت دفاع به وی داده نشد؟ صورت قانونی عملکرد درست است ولی می توانستند یک بار ایشان را دعوت کنند و دفاع از خودش کند. این ها انجام نگرفت ولی این که انتخاب شهردار را به دقیقه ۹۰ و روزهای آخر بگذارید، قابل قبول نیست. برای بحث شهردار چندین بار تذکر دادیم و ایشان می گفتند که دیر نمی شود. این سوء مدیریت است و فی نفسه بر آن انتقاد وارد هست.

- مشکل مدیریتی آقای حسینی زاده است یا این که دارند هدفمند کار می کنند؟

فکر می کنم که هدفمند کار می کنند چون رای مورد نظرش را اگر در همان ماه اول می توانست جمع کند حتما جلسه ای می گذاشتند و انتخاب می کردند. حتی در صحن شورا من در اولین جلسه بعد حضور نامزدها به ایشان تذکر دادم. به مدیریت ایشان این انتقادها وارد است که وقتی جلسه را مدیریت می کنند و جلسه از دستور کار خارج می شود ایشان هیچ تلاشی نمی کند به عنوان مدیر جلسه را کنترل کند. یک فرد منفعلی است برخلاف این که انتظار است که یک فرد اکتیو و فعالی باشد. بهتر است که شما از شخص ایشان سوال کنید ولی به نظر من ایشان خیلی هدفمند و با برنامه جلسات را به این روش مدیریت می کنند. در همان جلسه علنی هم به ایشان گفتم که اگر آقای کوشکی را می توانستید با ۷ رای شهردار کنید در اولین جلسه بعد گزینه ها و حتی دو ماه قبل، پیش از ارائه برنامه نامزدها این کار را انجام می دادید.

- پس شما معتقدید که تعیین نشدن زمان جلسات بعدی در هر جلسه، سیاست آقای حسینی زاده است که فرصت سوزی کنند تا در نهایت به گزینه مورد نظر خودشان برسند؟

ایشان هدفشان این است که با فرسایشی کردن روند انتخابات و خسته کردن افراد به هدف مورد نظرش برسد.

- شما هیچ اطلاعی در مورد زمان جلسه بعدی دارید؟

ما هیچ اطلاعی نداریم. من اعلام می کنم که این مساله در آینده هر هزینه ای که برای شهر و شهرداری داشت خود ایشان باید جوابگو باشند. ایشان هر لحظه که اعلام کنند حاضریم که به شورا برویم برای انتخاب شهردار. حاضریم که به رایی که توسط جمع انتخاب شود احترام بگذاریم. دوستان در فیس بوک در شهریور اعلام می کردند که اقلیت باید رای هفت نفری را بپذیرد، حالا ما هم می گوییم که هر
بهتر است که شما از شخص ایشان سوال کنید ولی به نظر من ایشان خیلی هدفمند و با برنامه جلسات را به این روش مدیریت می کنند. در همان جلسه علنی هم به ایشان گفتم که اگر آقای کوشکی را می توانستید با ۷ رای شهردار کنید در اولین جلسه بعد گزینه ها و حتی دو ماه قبل، پیش از ارائه برنامه نامزدها این کار را انجام می دادید.
کس رای اکثریت را بدست آورد را به رسمیت می شناسیم ولی حتما و حتما ایشان باید عواقب و تبعات طولانی کردن و عدم مدیریتش را پذیرا باشد. باید هر آسیبی که به شهر و شهرداری در آینده وارد شود را پاسخگو باشد.

- آیا مکاتبه ای در این مورد با استان داشتید ؟

متاسفانه نه ولی دوستان قرار است که نامه ای برای فرمانداری و استانداری بنویسند. ما دوست داشتیم که مشکلات خانه در درون خانواده حل شود. این که ما خیلی این مساله را به بیرون ارجاع بدهیم در حقیقت شان شورا را پایین آورده ایم. ما قرار است که شورای شهر باشیم و نه شورای شهرداری. یکی از کارهای ما انتخاب شهردار است و مطمئن هستیم که اگر شورای شهر در جایگاه خودش باشد می تواند تمام ادارات را به نوعی مورد بازخواست قرار بدهد. ما دوست داشتیم این اختلاف نظر در خود تشکیلات شورا حل شود ولی احساس می شود که طرف مقابل و علی الخصوص آقای حسینی زاده دوست دارد که این مشکل از جای دیگری حل شود. من احساس می کنم که ۱۴ سال تجربه ایشان به عوض این که بخواهد در اختیار خدمت و آبادانی سبزوار قرار بگیرد خود مانعی برای توسعه و آبادانی سبزوار شده است.

- این سیاست ها بر روی اکثریت ۷ نفره شما چه مقدار تاثیر داشته است؟

تا الان تاثیری بر اراده دوستان نداشته است.

- آیا برای توافق بین دو طرف سخنی مطرح شده است؟ بحث حکمیت هم بیشتر برای از بین رفتن دو قطبی کوشکی- مقصودی بود تا در نهایت به گزینه دیگر برسند. یک طرف از مقصودی پایین بیایند و یک طرف از کوشکی. آیا چنین بحثی هست؟

بحث حکمیت بحثی بود که توسط دو نفر از دوستان گروه مقابل داده شد. در واقع حکمیت یک بحث انحرافی بود تا بخواهد یک بحث واقعی باشد. دوستان در بیرون ادعا کردند که این بحث حکمیت با ۱۲ رای مورد قبول واقع شد و یک نفر مخالف داشت و آن هم نویسنده مطلب است. در حالی که اصلا حکمیت به رای گیری منجر نشد. اما این که دوستان چه رایزنی هایی کرده اند ولی تا الان دوستان دارند تلاش می کنند که آقای کوشکی شهردار شود. حتی ایشان انصراف هم نداده است. ولی دوستانی که فکر می کنند گروه مقابل از کوشکی دست کشیده اند اشتباه است. با همان فرسایشی کردن جلسات به دنبال این هستند که اختلافی بین دوستان ما به وجود بیاورند و ۶ رای خود را تبدیل به ۷ رای کنند. مطمئن باشید که اگر آقای حسینی زاده می توانست آقای کوشکی را با ۷ رای شهردار کند به هیچ وجه یک ثانیه هم درنگ نمی کرد. این که فردی بخواهد به عنوان یک عضو شورا تلاش کند چیز بدی نیست ولی این که رئیس بخواهد از مساله ای سوء استفاده کند به نظر من درست نیست. ولی ایشان از رئیس بودن خودشان در راستای این مساله نهایت سوءاستفاده را می کنند.

- آیا توافقی صورت گرفته است یا نه؟

نه. هیچ توافقی صورت نگرفته است. یکی از بحث های انحرافی که آقای حسینی زاده در یک سری از محافل مطرح کرده است و در همان جلسه شورا هم توسط یکی از بزرگواران مطرح شد، این است که از این ۷ نفر عبور کنیم. دلیلشان هم این بود که می گفتند که ما به فردی برسیم که ۱۳ رای داشته باشد. هیچ کدام از ۷ نفر نامزد ۱۳ رای را نخواهند داشت. می گفتند که پس عبور کنیم و برسیم به فردی که ۱۳ رای را داشته باشد. من این کار را پسندیده و اخلاقی نمی دانم. این توهین به نماینده های رسانه هاست که آمده اند در جلسات. توهین به نامزدها و توهین به افکار عمومی است. این دوستان قبلا به دنبال شهردار کردن شخص دیگری بودند و حالا که موفق نشده اند اجماع ۱۳ نفره را مطرح می کنند. این حرف شاید حرف زیبایی باشد ولی حرف منطقی نیست.

شهردار تهران هم با اختلاف یک رای انتخاب شد. تازه شهرداری انتخاب شد که با رئیس و نائب رئیس شورا هم اختلاف فکری دارند. ولی راحت دارند کارشان را انجام می دهند و جالب این که همه هم دارند با ایشان همراهی می کنند. من فکر می کنم که این رقابت، روز بعد انتخاب شهردار به اتمام برسد. و از روز بعد همه دست به دست هم بدهیم و در چارچوب وظایف و اختیارات با شهردار منتخب همکاری کنیم و در چارچوب قانون ایشان را مورد بازخواست قرار بدهیم.

- پس از انتخاب شهردار، با توجه به اختلافات زیادی که برای این مساله بین اعضای شورا به وجود آمد اعضای شورا می توانند با هم کار کنند؟

جواب سوال شما را گذر زمان معلوم می کند. من فکر می کنم که می شود کار کرد. افراد باید ببینند که برای چه آمده اند. همیشه وقتی نامزدها می خواهند انتخاب شوند نیم نگاهی به مجلس آینده هست. شورا خواه ناخواه به سمتی رفته است که خروجی اش سیاسی است. اگر این مساله از بین برود و اعضا بتوانند خواسته های افراد سیاسی و نهادهای قدرت بیرون از شورا را کم و محدود کنند و حداقل افراد شورا به این توقعات دامن نزنند خوب می شود. من فکر می کنم که بشود کار کرد و ما هم خودمان ناراحتیم که این چند ماه را داریم از دست می دهیم. با شعار کار آمده ایم. همیشه معتقد بوده ایم که این فرصتی است برای کار و حل مشکلات و انتقاداتی که شاید با آن مشکلات ما به نوعی بزرگ شدیم. ما امیدواریم بعد انتخاب شهردار این مسائل هم خود به خود تمام شود و تنها چیزی که مورد توجه باشد سبزوار باشد.


* محمد اصغر زاده
Share/Save/Bookmark


۱۳۹۲-۰۹-۲۱ ۱۱:۵۶:۵۷
میشه بگید مقصودی چه حرفی برای گفتن داشت؟ (16534)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۱ ۱۳:۱۲:۳۵
حسین مقصودی:خوشحال می شوم درباره منابع و مسائل مالی هیچ حرفی نزنم (در جلسه ارائه برنامه ها) (16545)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۱ ۱۵:۲۸:۳۲
منظورش منابع در آمدی ومالی شهرداری بود (16566)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۱ ۲۰:۲۴:۲۱
دقیقا .چون نحوه تامین منابع مالی از نقاط ضعف بزرگ مقصودی است
البته نحوه خرج کرد این منابع نقطه ضعف بزرگتر مقصودی است (16596)
 
راه بقل
۱۳۹۲-۰۹-۲۳ ۱۰:۲۴:۴۶
برعكس نادان يكي از نقاط قوت مقصودي درآمدزايي شهرداري بوده است (16700)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۱ ۱۳:۱۶:۰۵
هر کسي که فکرش رو بکنيد مي دونه که ماموريت اصلي مهدي مقصودي و قلعه نوي از وارد شدن به شورا حفظ حسين مقصودي در رياست شهرداري بود
اگر هم نتونند شهردارش بکنند از الان ميرن رو ماموريت دوم که استفاده از ظرفيت عضو شورا بودن براي فرستادن مقصودي به مجلس است (16546)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۱ ۱۳:۳۶:۰۴
از شورای روغن نباتی در میاد شهردار حسین مقصودی
از شورای کله قندی در میاد شهردار سید علی کوشکی
از شورای رای 25000 تومنی و 500000 تومن خرج مبال مسجد در میاد شهردار دکتر طالبی با سابقه دهه 70 و 80 (16550)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۱ ۱۴:۴۰:۲۵
چقدر چرت گفته این مقصودی !!!!

شما به عنوان سایتی که کلی انتقاد منظقی از مقصودی رو مطرح کردید چرا وی این مصاحبه از یکی از اونها حی حرفی هم نزدید؟

چرا ازش نپرسیدید که با چه منطقی از اون همه خلف به حسین مقصودی رسیده

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (16561)
 
شهروند
۱۳۹۲-۰۹-۲۳ ۰۷:۴۵:۴۰
شما داری چرت میگی معلومه از نون به نرخ روز خورای آقای هتاک هستی واست متاسفم البته این لحن صحبت مدتی است برای مردم سبزوار شناخته شده فردی با تمسک به همین هتاکی و پرده دری موفق به کسب آرا مردمی شد که اکنون از رای به آن فرد نادم و پشیمانند شرمتان باد///// (16682)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۴ ۰۸:۱۳:۳۲
چه ادبیات قشنگی . . .
شرمتان باد (16773)
 
یک عدد مرد
۱۳۹۲-۰۹-۲۱ ۱۸:۲۶:۲۳
تمام حرفهایش متین بود و با سند و مدرک ...البته درک می خواهد فهمیدن این حرفها ..که شاید چنین درک حداقلی هم در بعضی ها ..یا شماها نباشد ..یک ذره مرد باشید و مردانه به قضیه نگاه کنید ..نه با خاله زنک بازی .. (16576)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۱ ۱۹:۲۰:۲۷
واقعا هم که وقتی حرف از جنس جیغ بنفش باشد برای فهمیدنش درک آنچنانی می خواهد
امیدواریم در قرن 45 میلادی انسان هایی بیایند که بافته های مقصودی را درک کنند (16590)
 
امیر
۱۳۹۲-۰۹-۲۱ ۲۰:۴۸:۱۲
کدوم مقصودی؟ (16599)
 
امام علی ع
۱۳۹۲-۰۹-۲۱ ۲۱:۲۰:۵۳
تا مى توانى با پرهيزكاران و راستگويان بپيوند، و آنان را چنان پرورش ده كه تو را فراوان نستايند، و تو را براى اعمال زشتى كه انجام نداده اى تشويق نكنند، كه ستايش بى اندازه خودپسندى مى آورد، و انسان را به سركشى وامى دارد.

هرگز نيكوكار و بدكار در نظرت يكسان نباشند. زيرا نيكوكارى در نيكوكارى بى رغبت، و بدكاران در بدكارى تشويق مى گردند، پس هر كدام از آنان را بر اساس كردارشان پاداش ده. بدان اى مالك! هيچ وسيله اى براى جلب اعتماد والى به رعيت بهتر از نيكوكارى به مردم، و تخفيف ماليات، و عدم اجبار مردم به كارى كه دوست ندارند، نمى باشد، پس در اين راه آنقدر بكوش تا به وفادارى رعيت، خوشبين شوى، كه اين خوشبينى بار سنگين رنج آور مشكلات را از تو برمى دارد، پس به آنان كه بيشتر احساس كردى بيشتر خوشبين باش، و به آنان كه بدرفتارى نمودى بدگمان تر باش. و آداب پسنديده اى را كه بزرگان اين امت به آن عمل كردند، و ملت اسلام با آن پيوند خورده، و رعيت با آن اصلاح شدند، بر هم مزن، و آدابى كه به سنتهاى خوب گذشته زيان وارد مى كند، پديد نياور، كه پاداش براى آورنده سنت، و كيفر

آن براى تو باشد كه آنها را درهم شكستى. با دانشمندان، فراوان گفتگو كن، و با حكيمان فراوان بحث كن، كه مايه آبادانى و اصلاح شهرها، و برقرارى نظم و قانونى است كه در گذشته نيز وجود داشت. (16607)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۴ ۰۸:۱۷:۳۹
امام علی ع ؟؟؟؟؟!!!!!!! (16774)
 
سالار
۱۳۹۳-۰۳-۱۸ ۱۱:۳۱:۰۴
سلام
اگه دوست عزیز لازم است عینک برایتان بیاورم تا حرف نشنوید بلکه در عمل ببینید
حسینی زاده و محسنی هر کاری بکنند مقصودی نماینده مظلوم مردم سبزوار در دوره بعد مجلس است
اونوقت باید از خجالت از ایران بروند هر چند که بعضی ها پر ورو تر از اینها هستند (24181)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۱ ۱۲:۲۴:۲۹
همه بحث سر عملکرد دو ساله مقصودی و برنامه ای است که داده و دقیقا مبتنی بر رفتار دو سال قبل او به جز بحث محله هاست
شما چرا نپرسیدید نقاط قوت و ضعف مقصودی در عملکرد و برنامه چه بوده؟
طرف گفت دلیل ما عملکرد دو ساله شما هم قبول کردید؟
همه انتقادات به همین عملکرد دو ساله است.
گیر اینجاست که این عملکرد دو ساله یک عملکرد ضعیف با دو محور اصلی است
محور اول اصراف و محور دوم عوامفریبی
باند حسینی زاده و محسنی خوب نیستند و بدتر از شما مقصودی ها هستند اما بحث این هست که شما هم پرونده درستی از خودتان به جا نگذاشتید
مسئله این است که اگر به شما هم به اندازه محسنی و حسینی زاده و صفار فرصت و فضا داده شود از آنها بدتر و کارخراب تر می شوید
بحث بر سر رقابت یک جوجه فرصت طلب با مرغ فرصت طلب تر است
هر دو فرصت طلب و خود بین و هیولا هستند
مرغ زور می زند جایگاهش را حفظ کند
جوجه زور می زند جا پا باز کند و بزرگ شود
این وسط چیزی که لگد مال می شود حقوق و منافع مردم و شهر است
دو تا باند مثل سگ و گربه افتاده اید به جان هم و از جیب مردم می خورید و می برید
ریشه شورا بر کج رفتاری در رای آوردن و طمع بر منابع مردمی بسته شد
هر کار که بکنید ته اش چاپیدن مردم است فقط معلوم نیست کدام طرف زورش بیشتر شود و بیشتر بچاپد
اگر می خواهند شورا شورا باشد باید از همه کثافت کاری ها که برای رای آوردن کردند و همه رفتارهای خرابی که در این سه ماه کرده اند توبه عملی و واقعی بکنند
بعید است که چنین اتفاقی بیفتد. (16536)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۱ ۱۵:۳۹:۵۷
سلام دوست عزیز اتفاقا نقطه قوت مقصودی عملکرد دو ساله در شهرداریه مردم در دوران ایشون احساس شهروند بودن کردند فکر میکنی برا چی برداشتن مقصودی اینهمه هزینه داره جز ترس ازافکار عمومی مردم سبزوار مقصودی آقا زاده نیست ودر حاکمیت جاپایی ندارد مقصودی پسر حسن همانیست که قبل از شهردار شدن پسرش در کنار خیابان گردو میفروخت والان هم در کنار خیابان گردو میفروشد عملکرد دوساله مقصودی است که پشتوانه مردمی برایش ایجاد کرده است بطوریکه مخالفینش در شورای شهر جرات اعلام رای منفی به ایشان را هم نداشته اند بغیر از پسرکی ساده که شاید صادق هم باشد (16567)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۲ ۰۲:۵۵:۵۲
ببخشیدجون مادرت بگوداداش مقصودی قبل شهرداری برادر چی میفروخت؟والان چی میکنه این داداشی؟؟؟البته قبول دارم ترک مکنت وثروت وقدرت کارسختییه وازعهده هرکس برنمیاد... (16635)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۲ ۰۳:۰۶:۱۴
جالبه داره اسم مقصودی رودرمقایسه باامثال طاهری فرمیاره؟؟هرچندانصراف داد اماقیاس مع الفارق نکن (16636)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۴ ۰۸:۱۹:۰۶
چون پول داد و رای خرید (16775)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۴ ۰۸:۲۰:۰۵
بابا خودتو زدی به چی
از اقوام مقصودی مگه کسی دیگه هم مونده که نیاد شهرداری؟! (16776)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۱ ۱۵:۵۱:۱۹
دلایل مخالفین مقصودی 1-پسندیده چرا در انتخابات شورای چهارم از من حمایت نکردی -چرا برادر من راشهردار منطقه معرفی نکردی -2- بروغنی - چرا در انتخابات مجلس نهم از برادر اینجانب حمایت نکردی که ایشان با اختلاف پانصد رای از راهیابی به مجلس باز بماند3-کارگری چرا مدیریت آتش نشانی را تغییر دادی از آقازاده من استفاده نکردی - چرا صدر زاده مدیر عامل نوسازی رو تغییر دادی - آقای حسین زاده -چرا میخواهی در انتخابات مجلس شرکت کنی مگر مجلس قال کرک است مجلس فقط مال آقا ست هرکس نگاه چپ بهش بکنه .... قاسم جان مقصودی رسما گفته برا نمایندگی نمیاد پس بیا و شر رابخوابون تا مشهدیها اسم سبزوار رو رسما برره نکردن انوقت شمام میشین شورای برره ها (16568)
 
آگاه
۱۳۹۲-۰۹-۲۳ ۰۷:۵۱:۱۹
چه عجب یک نفر حقایق رو تو این شهر فهمید و گفتش واقعیت جز این نیست البته از دلایل آقای پسندیده به عزم ایشان جهت شرکت در انتخابات آینده ی مجلس حرفی نزدید مخالفت این افراد با شهردار مقصودی رو فقط میبایست در انتخابات آینده ی مجلس جستجو کرد و لا غیر.......خدایا به تو پناه میبریم از شر شیطان رجیم.... (16683)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۲ ۰۲:۵۰:۵۴
دروودبرشرفت باگفتن واقعیت ها>>افرین بحث برسررقابت یک جوجه فرصت طلب بامرغ فرصت طلب تر؟احسنت...خدایادست سران زر و زور وتزویرراازسرمردم مومن سبزوارکوتاه نه قطع بفرما...الهی امین (16633)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۲ ۰۲:۵۰:۵۷
دروودبرشرفت باگفتن واقعیت ها>>افرین بحث برسررقابت یک جوجه فرصت طلب بامرغ فرصت طلب تر؟احسنت...خدایادست سران زر و زور وتزویرراازسرمردم مومن سبزوارکوتاه نه قطع بفرما...الهی امین (16634)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۱ ۱۲:۲۴:۴۷
جناب آقای اصغر زاده ابتکار بسیار جالبی انجام دادید وظیفه رسانه گفتن واقعیتهاست امیدوارم همچون گذشته به عنوان رسانه ای مستقل ومردمی زبان گویای مردم باشید موفق وپیروز باشید انشا الله (16537)
 
محمدی
United Kingdom
۱۳۹۲-۰۹-۲۱ ۱۲:۲۹:۲۵
آقای مقصودی عزیز آقای طاهری اصلا برنامه ارائه داد که می فرمایید قوی هستند . اگر قوی بودند با اندک چالشی کنار نمی کشیدند. سبزوار با اسم بظاهر بزرگ ، هرکس که باشد پیشرفت نمیکند. (16538)
 
محمد
United Kingdom
۱۳۹۲-۰۹-۲۱ ۱۲:۳۰:۲۳
جالب میشود رای آقای پسندیده و کرامت یک باشد آن هم طالبی (16539)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۱ ۱۳:۴۱:۲۷
سنگ مقصودی ،کوشکی به سینه زدنشون از سر هوس های خودشونه
رو طالبی زوم کردنشون هم روی به توافق رسیدن هوسهای مشترکشونه (16551)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۱ ۱۳:۴۹:۳۲
پسندیده و کرامت مثل دو قطب متضاد آهن ربا هستند
اگر وسط براده آهنی باشد که جفتشان بتوانند تو جیبشان بریرند مثل موشک به سمت هم میدوند
العاقل فی العشاره
اونم به این تابلوی (16552)
 
برقبانی
۱۳۹۲-۰۹-۲۱ ۱۸:۱۱:۱۷
اگر آقای پسندیده اهل حق حساب گرفتن بود که می رفت طرف مقصودی و صداشم در نمی آورد. دوست عزیز لطفاً یک کمی مطالعه کن و بیخودی به مردم تهمت نزن. ضمناً بچه های کلاس اول هم می دونند که اشاره با الف نوشته می شه نه با عین (العشاره) (16573)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۱ ۱۹:۲۳:۵۳
منظور بنده خدا حتما که حق حساب نبوده
منظور منافع بوده
تو که خودت با ادبیاتت تابلوه کی هستی میفهمی که منافع یعنی چی عزیز دلم؟ (16591)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۱ ۱۹:۲۳:۵۳
منظور بنده خدا حتما که حق حساب نبوده
منظور منافع بوده
تو که خودت با ادبیاتت تابلوه کی هستی میفهمی که منافع یعنی چی عزیز دلم؟ (16592)
 
دانا
۱۳۹۲-۰۹-۲۳ ۰۷:۵۴:۳۵
درسته آقای پسندیده سودای حضور در انتخابات مجلس دهم رو داره مسلمه دنبال این حرفا نیستند..... (16684)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۳ ۱۲:۴۶:۱۱
شتر در خواب بیند پنبه دانه (16721)
 
حق جو
۱۳۹۲-۰۹-۲۳ ۰۷:۵۶:۵۵
لطف میکنید جهت تنویر افکار عمومی خلاصه ای از اقدامات آقای پسندیده رو در شورا که خیرش به آحاد جامعه رسیده عنوان کنید ممنون میشم......... (16685)
 
دلبری
۱۳۹۲-۰۹-۲۱ ۱۸:۱۴:۳۴
درست آن این است که « العاقل یکفیه الاشاره » نه العاقل فی العشاره. تازه عشاره را رو هم با عین نوشتی!!!!!! (16574)
 
پیشگو
۱۳۹۲-۰۹-۲۳ ۰۸:۰۰:۰۳
راه خوبی واسه بزرگ کردن پسندیده پیدا کردید عنوان شدن در کنار اسم بزرگانی مثل کرامت آفرین لطفا ادامه بدین حتما به مجلس راه پیدا میکنین///// (16686)
 
United Kingdom
۱۳۹۲-۰۹-۲۳ ۱۲:۵۳:۱۰
کرامت واسه شما بزرگه دوست عزیز...
شما به آرای این دوستان نگاهی بیانداز و بعد از این از دوست "چشمک زنتان" دفاع کن. (16722)
 
شهروند
۱۳۹۲-۰۹-۲۱ ۱۲:۳۳:۲۹
لطفا آقای حسینی زاده پاسخ بدهند..... (16540)
 
Ali
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۹-۲۱ ۱۲:۳۶:۱۲
واقعا حسین زاده بدجوری خودشو خراب کرده، مقصودی دمتون گرم و امیدوارم هر چه زودتر خبر شهردار شدن مقصودی رو بشنویم...این صدای عموم مردم است خوب گوش کنید... (16541)
 
شهروند
United Kingdom
۱۳۹۲-۰۹-۲۱ ۱۲:۴۹:۴۵
طالبی در دهه 60 و دهه 80 سبزوار را بهم ریخت در دهه 90 خدابخیر بگذراند براین مردم. آسیب های که به مردم ، بیت المال و چهره شهر ودر دهه 80 بخاطر اقدامات طالبی و برخی دوستان وی وارد شد از اذهان مردم پاک نخواهد شد. (16542)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۱ ۱۳:۱۸:۱۶
طالبی بیاد بدتر از مقصودی فاتحه شهر رو میخونه (16547)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۱ ۱۳:۲۴:۲۳
طالبی باعث میشه همه طرفدارهای رفسنجانی بیان روی کار و تا سال ها سوار مردم بشند
طرفدارهای رفسنجانی هم که اگه پستی گیرشون بیاد انقدر کنه هستند که به سادگی نمیشه از دستشون گرفت (16548)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۱ ۱۳:۳۳:۲۳
دولت روحانی هر کی رو تو انتخابات ها رد صلاحیت بشند میاره روی کار
شورای شهر سبزوار هم جوگیر شده میخواد طالبی رو بیاره سر کار
محرک اون همه مسائل تو سبزوار که ضررش رو مردم سبزوار کشیدند مگه همین طالبی نبود (16549)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۹-۲۳ ۱۳:۱۸:۲۸
جالب اینه که سبزواریها هرکس رو که زحمت بکشه و برا شهر دلسوزی کنه به اشد مجازات تنبیه تبلیغاتی میکنند ولی مال مردم خورها -زمین خوارها ومفسدین اقتصادی همیشه برترند و محبوب (16732)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۱ ۱۲:۵۶:۴۷
مههدی جان دمت گرم واقعیت ها رو گفتی ولی برای اینکه این اقلیت دورو رو رسوا کنی باید بیشتر به مردم اطلاع رسانی کنی... (16544)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۹-۲۳ ۱۳:۱۹:۲۵
کدام اقلیت همونا که مانع چاپیدن شدن. (16733)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۱ ۱۴:۱۸:۵۳
ادعای عضو شورای طرف مقابل ما این بود که دکتر طالبی آنقدر بزرگ است که اگر شهردار شود، شورا دیده نمی شود.
درد همه منتقدین ایشون همینه. (16553)
 
دهاتی
۱۳۹۲-۰۹-۲۱ ۱۴:۲۱:۱۸
مردم شایسته سبزوار به وظیفه شرعی و عرفی و قانونی خود عمل کردند و تعلل شما شایسته نیست (16554)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۱ ۱۹:۲۵:۵۲
مردم سبزوار در پای صندوق رای رفتن به وظیفه شان عمل کردند اما خیلی ها در به چه کسی رای دادن به وظیفه شرعی شان عمل نکردند (16594)
 
دهاتی
۱۳۹۲-۰۹-۲۲ ۱۴:۵۸:۵۶
شما علم غیب داری یا مفتشی ؟ ! ! (16649)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۱ ۱۴:۲۱:۳۲
اگه طالبی شهر رو به اصطلاح شما بهم ریخته که اصلا هم واقعیت نداره پس طبق حرف خودتون ایشون فردی بسیار قوی و دارای پایگاه مردمی است که چنین برداشتی دارید وگرنه کدوم یکی از شخصیتهای شهر قادر به همراه کردن مردم در سطح وسیعند. (16555)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۱ ۱۴:۲۳:۴۹
جناب سلام سربدار.
کامتهای طرفداران دکتر رو نمیزارید باشه!
اگه لازم باشه دوباره طرفداراش میریزن تو فیس بوک و دیگر سایتها وزن شون رو نشون میدن. (16556)
 
مهدی
United Kingdom
۱۳۹۲-۰۹-۲۱ ۱۴:۲۷:۵۶
مردم ولایت مدار سبزوار به اعضای شورا تذکر می دهند در صورت شهردار شدن طالبی بعنوان اعتراض در شهرداری گرد هم خواهیند آمد و تمام قد دربرابر این فتنه گر دهه های مختلف انقلاب ایستادگی خواهندکرد. (16557)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۹-۲۳ ۱۳:۲۱:۰۸
همگامی این عزیز با چپاولگران شهر مایه خجالت است (16734)
 
United Kingdom
۱۳۹۲-۰۹-۲۱ ۱۴:۳۷:۳۲
از امام جمعه محترم ، فرمادار محترم می خواهم در مقابل این زیاده آقای طالبی بایستند. (16560)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۲ ۰۰:۲۰:۰۲
منظورت چیه ؟مگه شهر اینایی که اسم بردی ذاره ؟اسمشون چیه ؟رسمشون چیه ؟کارشون چیه؟.............هی آقارو (16627)
 
دهاتی
۱۳۹۲-۰۹-۲۲ ۱۵:۰۱:۱۶
شما چکاره ای که برای دیگران تکلیف تعیین میکنی ؟ شورا نماینده تمام شهر است و مراجع دیگر حق دخالت ندارند (16650)
 
افشین
United Kingdom
۱۳۹۲-۰۹-۲۱ ۱۵:۰۱:۲۹
طالبی : رشته ( ادبیات عرب) تخصص ( آشوب ) دوستان ( ورشکستگان سیاسی ) هدف ( ایجاد فتنه مجدد درسبزوار ) شیوه ( زر - زور - تزویر ) (16563)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۹-۲۳ ۱۳:۲۵:۱۸
احسن به شما که به خاطر منافع خودتان جریان حق خواهی مردم را برای استان شدن فتنه مینامید و فعالان ان را فتنه گر (16738)
 
۱۳۹۲-۱۰-۰۲ ۱۷:۴۸:۰۰
ایول چه باحال طالبی رومعرفی کردی، خداییش باحال بود (17165)
 
دانشجویی مهندسی
United Kingdom
۱۳۹۲-۰۹-۲۱ ۱۵:۰۵:۳۹
دکتری عمران دکتری شهرساری دکتری معماری دکتری صنایع دکتری رشته های مختلف مهندسی همه هیچ فقط مانده دکتری عربی که شهردار بشه ؟ باید اخبار 8:30 خبرش کنه - واقعا که اعضای شورا چطوری به این نتیجه رسیده اند؟ متاسفم به رای که به این افراد دادم . (16564)
 
خاقاني
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۹-۲۱ ۱۸:۵۹:۱۸
اگر الفباي سياست را بدانيم درك خواهيم كرد كه حرفهاي مهدي مقصودي دقيقا در چارچوب معيارهاي دمكراتيك زده شده و ايشان فارغ از انگ زني به بيان واقعيتها پرداخته است.به هر حال بايد بين يك دانش آموخته ي فلسفه وسياست با كسي كه آخرين كتابي كه خوانده فارسي پنجم دبستان است فرق باشد.... (16585)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۹-۲۳ ۱۳:۲۸:۰۶
طالبی ملی است وقتی معاون سازمان ملی جوانان وبهزیستی میشه به خاطر مدیریت قوی است .پس درک صحیح داشته باشید. (16739)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۱ ۱۵:۱۵:۵۴
این شهر فرماندار ندارد ........ (16565)
 
دوره ی فساد به پایان رسید
۱۳۹۲-۰۹-۲۱ ۱۸:۴۳:۵۰
برو بابا
دارین می ترکین؟آره؟
یه آدم حسابی داره میاد پته هرچی آدم فاسد و بی دینیه بریزه رو آب.چشم دیدنش رو ندارین؟
آره چون آدم بزرگیه همه اونایی که یه جاییشون میلنگه ازش می ترسن.
ای بدبختهای ترسو.
برید بابا کاسه کوزه ی کثیف بازیاتون رو جمع کنید.
همه ی مفسدین فی الارض به گوش باشییییین.
طالبی داره میاد.
کارتون تمومه.))))))))))))) (16579)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۱ ۱۹:۲۹:۴۴
حتما تو هم مسئول ستاد امر به معروف و نهی از منکرش هستی
رفتی پیش دکی جونت بهش بگو باید تو اون دنیا تقاص ناله نفرین های کسایی که جونی و جسمی و مالی و آبرویی اون سالها خسارت دیدند رو بدی
افتاد؟ (16595)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۱ ۲۳:۲۲:۳۲
حالا من که کلا کاری به این حرفا ندارم.ولی اینو فقط میدونم که اونایی که به ظاهر دم از قاص دادن و این حرفا... میزدن دست از کثافت کاری و تغلب حتی تو یه نظرسنجی خیلی بچگانه برنداشتن.
نمی دونم اون موقع مسئول ستاد امر به معروف ونهی از منکر این آدمهای متغلب کجا بوده که بهشون تذکر بده.
شما هم داغ نکن .
تهمت وافترا هم نبند.
بیشین سر جات.
کاسه ی داغ تراز آش هم نشو.
افتاد؟ (16619)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۱ ۱۸:۴۵:۳۵
فک کنم خود سید علی کوشکی نشسته پای کامپیوتر داره این کامنت ها رو میذاره (16580)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۱ ۱۸:۴۹:۰۹
واااای خیلی باحال بود.راست میگه ها (16581)
 
جواد
Finland
۱۳۹۲-۰۹-۲۱ ۲۰:۳۰:۱۸
شک نکن دوست عزیز
غیر از آقای کوشکی بروبچه های سلام سربدار هم بیکار ننشستند
غیر از کامنت های هدفمند حتی آرای مثبت و منفی رو هم هدایت میکنند ( نمونه اش نظرسنجی اخیرش ) (16598)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۱ ۱۸:۵۶:۲۱
خدا از گناه شما و مسئولین (هیات نظارت و اجرایی انتخابات) نگذرد که حق و حقوق مردم را از بین بردید امیدوارم سزای اعمال ننگین تان را در همین دوره ببینید ، مهدی آقا همه می دانند رای شما و آقای قلعه نوی بخاطرنام و نان حسین مقصودی بود که این نام و نان هم به ناحق از بیت المال ایجاد شده بود .
حالا اگر می خواهی خدمتی کنی ، برو استفا بده ، که این جایگاه غصبی بلای دنیا و آخرتت نشود . (16582)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۱ ۲۳:۴۵:۵۴
مگه تو انتخابات مجلس ششم برادر خاتمی رای اول بود رایش غصبی بود مگه تو مجلس پنجم رای اول تهران خانم هاشمی رایش غصبی بود امروز هم توسبزوار نام نیک حسین مقصودی بعنوان بهترین شهردار بعد از انقلاب باعث رای اول شدن مهدی آقا شده اتفاقا این یک نشانه خوبه پیام مردم در این انتخابات حمایت قاطع از برنامه های شهردار مقصودی است به رای مردم تمکین کنید (16622)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۱ ۱۸:۵۸:۳۹
با سلام به شهروندان عزیز سبزواری .بسیار خرسند م که بالاخره از این شورای نا همگون وبا اختلاف سلیقه فراوان ،تصمیمی درست وشهرداری کار امد همچون دکتر طالبی انتخاب گردید . (16584)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۱ ۲۰:۲۷:۵۹
توهمت رو عشقه،عشقی (16597)
 
همسایه
۱۳۹۲-۰۹-۲۱ ۱۹:۱۲:۲۴
آقای مقصودی ماتمام فامیل به شمارای دادیم ولی انتظار حمایت شما از طالبی را نداشتیم تجدید نظر کنید (16587)
 
م الف
۱۳۹۲-۰۹-۲۱ ۲۰:۵۲:۵۷
به امیدخداعطراتحاددرشورابه مشام میرسد.چشم امید مردم وارامش فکری انان بدست شماست تاشهری داشته باشیم زیبا انجاکه همه دور از تنش دراکنون زندگی کنیم.شاید فردا عمری دردنیا نداشتیم. (16600)
 
نامه امام علی ع به ملک اشتر
۱۳۹۲-۰۹-۲۱ ۲۱:۱۸:۵۸
ضرورت رازدارى

از رعيت، آنان كه عيبجوترند از خود دور كن، زيرا مردم عيوبى دارند كه والى در پنهان داشتن آن از همه سزاوارتر است، پس مبادا آنچه بر تو پنهان است آشكار گردانى، و آنچه كه هويداست بپوشانى، كه داورى در آنچه از تو پنهان است با خداى جهان مى باشد، پس چندان كه مى توانى زشتى ها را بپوشان، تا آن را كه دوست دارى بر رعيت پوشيده ماند خدا بر تو بپوشاند، گره هر كينه اى را در مردم بگشاى، ورشته هر نوع دشمنى را قطع كن، و از آنچه كه در نظر روشن نيست كناره گير، در تصديق سخن چين شتاب مكن، زيرا سخن چين گرچه در لباس اندرزدهنده ظاهر مى شود اما خیانتكار است.

6- جايگاه صحيح مشورت

بخيل را در مشورت كردن، دخالت نده، كه تو را از نيكوكارى باز مى دارد، و از تنگدستى مى ترساند، ترسو را در مشورت كردن دخالت نده، كه در انجام كارها روحيه تو را سست مى كند. حريص را در مشورت كردن دخالت نده، كه حرص را با ستمكارى در نظرت زينت مى دهد. همانا بخل و ترس و حرص، غرائز گوناگونى هستند كه ريشه آنها بدگمانى به خداى بزرگ است.

بدترين وزيران تو، كسى است كه پيش از تو وزير بدكاران بوده، و در گناهان آنان شركت داشت، پس مبادا چنين افرادى محرم راز تو باشند، زيرا كه آنان ياوران گناهكاران، و يارى دهندگان ستمكارانند، تو بايد جانشينانى بهتر از آنان داشته باشى كه قدرت فكرى امثال آنها را داشته اما گناهان و كردار زشت آنها را نداشته باشند. كسانى كه ستمكارى را بر ستمى يارى نكرده، و گناهكارى را در گناهى كمك نرسانده باشند، هزينه اين گونه از افراد بر تو سبك تر، و ياريشان بهتر، و مهربانيشان بيشتر، و دوستى آنان جز با تو كمتر است، آنان را از خواص، و دوستان نزديك، و رازداران خود قرار ده، سپس از ميان آنان افرادى را كه در حق گويى از همه صريح ترند، و در آنچه را كه خدا براى دوستانش نمى پسندد تو را مددكار نباشند، انتخاب كن، چه خوشايند تو باشد يا ناخوشايند.

- اصول روابط اجتماعى رهبران (16606)
 
امام علی ع
۱۳۹۲-۰۹-۲۱ ۲۱:۲۳:۳۶
سپس در امور كارمندانت بينديش، و پس از آزمايش به كارشان بگمار، و با ميل شخصى، و بدون مشورت با ديگران آنان را به كارهاى مختلف وادار نكن، زيرا نوعى ستمگرى و خيانت است. كارگزاران دولتى را از ميان مردمى باتجربه و باحيا، از خاندانهاى پاكيزه و باتقوى، كه در مسلمانى سابقه درخشانى داردند انتخاب كن، زيرا اخلاق آنان گرامى تر، و آبرويشان محفوظتر، و طمع ورزيشان كمتر، و آينده نگرى آنان بيشتر است. سپس روزى فراوان بر آنان ارزانى دار، كه با گرفتن حقوق كافى در اصلاح خود بيشتر مى كوشند، و با بى نيازى، دست به اموال بيت المال نمى زنند، و اتمام حجتى است بر آنان اگر فرمانت را نپذيرند يا در امانت تو خيانت كنند.

سپس رفتار كارگزاران را بررسى كن، و جاسوسانى راستگو، و وفاپيشه بر آنان بگمار، كه مراقبت و بازرسى پنهانى تو از كار آنان، سبب امانتدارى، و مهربانى با رعيت خواهد بود. و از همكاران نزديكت سخت مراقبت كن، و اگر يكى از آنان دست به خيانت زد، و گزارش جاسوسان تو هم آن خيانت را تاييد كرد، به همين مقدار گواهى قناعت كرده او را با تازيانه كيفر كن، و آنچه از اموال كه در اختيار دارد از او بازپس گير، سپس او را خوار دار، و خيانتكار بشمار، و طوق بدنامى به گردنش بيافكن. (16610)
 
شورای شهری که فقط رای آورده اند.به هرقیمت
۱۳۹۲-۰۹-۲۱ ۲۱:۳۲:۵۵
قابل توجه شورای شهر:خصوصیات یک شهردار موفق

علاوه بر داشتن تعهد، پاکدستی و رویکردهای ارزشی، حداقل از خصوصیات زیر برخوردار باشد:
۱/ تخصص و تخصص¬مداری
شهردار می‌بایست خود متخصص باشد و در کادر فنی شهرداری نیز از نخبگان و برجستگان متخصص استفاده کنند.
۲/ روحیه مشورت و نقدپذیری و جلوگیری از خودکامگی
شهردار می‌بایست نقد و مشورتِ اصناف، دانشگاهیان، نهادهای خصوصی و مردمی را پذیرفته و در تصمیمات کلانِ شهر اعمال کند.
۳/ مسئولیت‌پذیری و پاسخگویی به نهادهای مردمی و شورای شهر
شهردار بر گستره وسیعی از موضوعات شهری موثر است و نسبت به همه این موارد مسئول است و باید پاسخگو باشد.
شهردار می‌بایست مسئولیت بلند مدت و کوتاه مدت اقدامات خود را بپذیرد. متأسفانه گاهاً دیده شده یا از مسئولیت اثرات اقدامات شهری سر باز زده می‌شود یا آنها به پای شانس، اتفاق و تصادف و … گذاشته می‌شود.
۴/ عقلانیت و دوراندیشی در تصمیم‌گیری و اجتناب از اعمال عقاید و سلائق و باورهای شخصی در تصمیمات
شهردار می‌بایست بر اساس روابط منطقی شهر را اداره کند و نه بر اساس حدس و گمان و باورهای شخصی. هر تصمیم کلان سرنوشت هزاران نفر را تغییر می‌دهد؛ تصمیمات شهری را می‌بایست بصورت کاملا منطقی و توأم با دوراندیشی اتخاذ کرد.
۵/ وقوف به اهمیت پایداری، کارآیی و اثرگذاری به جای خودنمایی و عوام فریبی
بودجه‌گذاری و انرژی شهرداری می‌بایست بر موضوعاتی گذاشته شود که به صورت بلند مدت بر شهر اثرگذار بوده و به پایداری بلند مدت شهر کمک کند.
۶/ اعتقاد به توسعه زیرساختی به جای توسعه سطح و روبنایی
شهردار می‌بایست زیرساخت‌های شهر را هدف قرار دهد و افق بلند مدت شهر را ترسیم کرده و مطابق آن برنامه ریزی و اجرا نماید و نه آنکه با رویکردی سطحی بیشترین توان خود را صرف پروژه های ویترینی کند.
۷/ توانایی تحلیل و قدرت تفکیک علت و معلول در سیستم شهر
شهردار باید توانایی تمیز بین فاعل و مفعول و علت و معلول را داشته باشد، تا به جای اینکه همچون امروز به معلول‌های شهری بپردازد، چاره ای برای ریشه کن کردن اساسی مشکلات شهر بیاندیشد.
۸/ جامع نگری و نگرش راهبردی به موضوعات شهری
شهردار می‌بایست دیدی کلان و جامع نگر نسبت به شهر داشته باشد و مسائل و قوت های شهر را در نگاهی راهبردی بنگرد، اگر قرار بود شهردار همچون یک فرد عامی و عادی جامعه به شهر نگاه کند که آنگاه همه مردم شهر برای این سمت مناسب می‌نمودند.
۹/ ارزش قائل شدن به دانش نظری و تصمیمات تخصصی به موازات کار عملی
برخلاف عمل¬زدگی و عمل¬گرایی امروز شهرداری و شورای شهر ، شهردار می‌بایست برای کار نظری ارزش قائل بوده و تصمیمات خود را بر اساس تصمیمات تخصصی اتخاذ کند
۱۰/تسلط بر روشهای نوین و خلاقانه مدیریت و استفاده از تکنیک‌های جدید تحلیل و تصمیم‌گیری
اگر شهردار بر الفبای اولیه شهرسازی مسلط نباشد، مدیریت نوین و خلاقانه، سخنی گزاف است.
۱۱/ ارزیابی اثرات بلند مدت طرح پیش از مداخله و ارزیابی پس از اجرای طرح
۱۲/ اعتقاد به اهمیت حفاظت از محیط زیست
۱۳/ اعتقاد به توسعه درون¬زا به جای توسعه در سطح و پراکنده
شهردار می‌بایست به همه بافت‌های شهری اعم از فرسوده، حاشیه نشینی و غیر رسمی و قدیمی توجه داشته باشد و نه اینکه توجه خود را صرفاً معطوف بافت‌های در حال توسعه کند.
۱۴/ اعتقاد به اهمیت بافت های قدیمی شهر (16611)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۲ ۱۵:۳۵:۳۲
واقعا متخصص باشد نه مثل مهندسین شهرداری که ازبیکاری به شهرداری امده اند وبعضی ها نه گفتن را فوق تخصص می دانند (16656)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۲ ۲۱:۳۰:۴۰
بسیار متین و درست نوشته شده و بسیار خوبه که آدمهای بیشتری از درون و بیرون شهرداری که این مشخصات رو دارند معرفی کنید.نمیدونم چی شده که آسمون دهن وا کرده و فقط یه مقصودی و یه کوشکی که اصلا نه تخصص دارن و نه دنبال کار تخصصی هستند و نه عملکرد خاصه پسندی رو دارن تقدیم شوراییها کرده؟!مگه کاهای خوب شهرداری رو کیا انجام دادن؟کار خود شهردار که نیست.برید از همون مهندسین شهرداری بگردید ببینید کی خوبه معرفیش کنین.مگه تو این شهر قحط الرجاله؟! (16672)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۱ ۲۳:۰۵:۲۶
واقعا بر ایتان متاسیم که هنوز از مقصودی وکوشکی صحبت می کنید خیلی ازسیاست حاکم برکشور عقب هستید . (16618)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۱ ۲۳:۳۰:۰۳
آقای حسین زاده کدام قانون به تو اجازه داده که با اعصاب وروان مردم بازی میکنی برادر من نمیتونی استعفا بده برو به کاروانسرات برس دوره لابی های پشت پرده تموم شده به قانون تمکین کن وجایگاه ریس شورا رو تاحد ریس فراکسیون اقلیت پایین نیار بذار شهردار در صحن علنی انتخاب بشه نه در تاریکخانه ها (16620)
 
عبدا...
۱۳۹۲-۰۹-۲۲ ۰۹:۰۶:۳۱
سلام
چقدر متن جالبي بود بعد اين همه سال فهيديم اصلح چه مفهومي مي تونه داشته باشه؟
1-مقصودي -اصلح
2-دارايي هاي مقصودي- نااصلح
3-ساخت ظواهر شهر توسط مقصودي- اصلح
4-استخدام بي ضابطه وابستگانش-نااصلح
5-حقوق چند ميليوني،ساختمان چند طبقه،ويلا در روستاي سررود،ماشين مدل بالا--نشانه اصلح بودن يا نا اصلح بودن؟؟؟؟؟؟
السلام علي من اتبع الهدي (16640)
 
حسن
United Kingdom
۱۳۹۲-۰۹-۲۲ ۱۰:۱۵:۴۱
آقای ارغیانی تحویل بگیر برایند گروهتان می شود طالبی خیلی متاسفم آقای ارغیاتی همرزم عزیز (16644)
 
دهاتی
۱۳۹۲-۰۹-۲۲ ۱۵:۰۵:۴۶
مگر شما نماینده مردم هستی ؟ من که خوشحال میشم نظر آقای ارغیانی و . . . به نتیجه برسه ؛ همرزم عزیز لطفا برای خودت اظهار تاسف کن (16651)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۲ ۱۴:۴۶:۴۰
پسندیده عزیز یاد بگیر چقدر متین وباوقار مسعود عزیز ادب مرد به از دولت اوست (16648)
 
دهاتی
۱۳۹۲-۰۹-۲۲ ۱۵:۰۶:۴۹
دوست عزیز آقا مسعود خیلی با شخصیت تر از من و شماست (16652)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۹-۲۲ ۱۸:۳۷:۴۴
سلام
شنیده شده است که آقای عنابستانی فرماندار سابق سبزوار برای تصدی شهرداری در نظر گرفته شده است. (16663)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۲ ۱۹:۵۶:۴۳
گل بود به سبزه نیز آراسته شد ............ (16667)
 
سبزواری
۱۳۹۲-۰۹-۲۲ ۲۰:۴۷:۴۹
از روشن گری شما بی نهایت سپاسگذار آقایان حسین زاده،کارگری،فوجی و بروغنی باستثنا پسندیده معلوم الحال پاسخ بدند .......... (16671)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۲ ۲۲:۲۴:۲۴
آقای مهدی مقصودی سوالاتی دارم که جوابش را به افکار عمومی میسپارم تا کسانی که از نزدیک با اصل موضوعات آشنایی ندارند ذهنشان با لحن شما منحرف نشود.

آیا دلیلی وجود دارد که شما که پسر عمه حسین مقصودی هستید و با تلاش و امکاناتی که در اختیار ایشان بوده به شورا رفته اید گزینه اصلح شما از میان اینهمه سبزواری متخصص و توانمند شخصی غیر از حسین مقصودی باشد؟

آیا به کار گماردن دهها نفر از اقوام و خویشان از جمله برادر جنابعالی-برادرزاده-خواهر-خواهرزن-باجناق-شوهرخواهر و... سواستفاده از موقعیت شغلی و رانت خواری و پارتی بازی و فساد اداری به حساب نمی آید و چنین شخص آزمایش شده ای از نظر شما شایستگی چنین پستی را دارد؟و یا اگر قبول ندارید چنین خطایی کرده مردانه دفاع کنید و مردم از شهرداری و سازمانها بررسی و تحقیق کنند.یا تصورتان اینست که چون ایشان با رابطه یا گول زدن مسولین ذیربط توانسته مجوزی برای آنها بگیرد از این اتهامات مبرا شده؟و یا غیر از آنها در سبزوار کسی بیکار نداشته بودیم؟

آیا سوالاتی را که جناب پسندیده در خصوص خطاهای شهردار سابق مطرح کرده باید پاسخگویی شود یا باید فضا را غبارآلود میکردید که بجای پاسخگویی در گیر تنش با همکارتان میشدید تا متهم را از صحنه پاسخگویی فراری بدهید؟

آیا شما که آقای حسینی زاده را متهم به گریز از تشکیل جلسه میکنید متهم به این نیستید که با لابی کردن چنین متهمی را در خفا انتخاب کرده اید تا به مردم بچپانید ؟و ایشان را که متهم دیگری را مطرح کرده متهم میکنید.

آقای مقصودی هر عاقلی میداند که حتی اگر پسردایی جنابعالی بهترین گزینه برای شهردار شدن بود در این شرایط بدترین گزینه است که شهر و شورا را معطل خود کرده و اگر شما در گفتار و کردارتان صادق بودید و در فکر بازپرداخت وام به پسر داییتان و اهداف از پیش تععیین شده تان نبودید ایشان را کنار میگذاشتید و بفکر مردم بودید و گزینه های بهتری را جستجو میکردید!

اصلا شاید شما غیر از حسین مقصودی توان پیدا کردن و انتخاب شخص دیگری که شایسته باشد را ندارید.و شاید شما با توهین به این مردم دوره را دوره قحط الرجال میدانید!
همچنین است سوال من از دیگر حامیان مقصودی و کوشکی که مردم را گاگول فرض کرده اند و یا خودشان شراکتی در تخلفات داشته اند!صلوات (16673)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۳ ۱۲:۴۲:۵۴
مگر غیر از جلسه علنی شورا جای دیگری برای انتخاب شهردار وجود دارد ؟به مردم احترام بگذارید مگر نوزده هزار نفری که به آقای پسندیده رای داده اند از بیست وچها هزار نفری که به مقصودی رای داده اند مردم ترند؟ مقصودی اگر دقت کنید گفته شهردار باید در صحن علنی شورا وبا رفتارهای دموکراتیک انتخاب شود پیام 24 خرداد چیست (16720)
 
United Kingdom
۱۳۹۲-۰۹-۲۳ ۱۹:۳۲:۰۰
عزیز من این حرفها رو به کسایی بگو که هیچی ندونن.به شعور و اطلاعات مردم احترام بذار و افکار عمومی رو نپیچون.الان اونی که نمیدونه شهردار رو اول انتخاب میکنید و رایشو جمع میکنید و بعدا جلسه رو تشکیل میدید خواجه حافظ شیرازیه!شما حتی به همکارهای خودتون تو شورا احترام نمیذارید و سعی میکنید اکثریتی رو پشت صحنه واسه مقصودی درست کنید که گروه اقلیت رو دور بزنید!اونوقت توقع داشته باشیم چیزی غیر ازین مطالب از شما تحویل بگیریم.والا (16752)
 
United Kingdom
۱۳۹۲-۰۹-۲۳ ۱۹:۳۴:۲۷
پیام 24 خرداد اینکه بعضیها هم قایباف رو خواستن داشته باشن و تهران پیشش رفتن و هم ستاد روحانی رو گفتن با شماییم! اوکی! (16753)
 
محمدرضا
۱۳۹۲-۰۹-۲۲ ۲۲:۴۳:۴۶
فامیل ند کی باید از مق صودی حمایت کند (16674)
 
()
۱۳۹۲-۰۹-۲۳ ۰۰:۵۶:۴۱
اینهایی که می بینید همه همان خوارجی هستند که از نردبان قرآن خدا بالا رفتند.حالا اینا هم از نردبان دین و ولایت فقیه و مردم و ملت و ... دارن می رن بالا.
سران فتنه شمایید ای خوارج.شمایید که خون مردم رو تو این چند سال تو شیشه کردین و هی خوردین وخوردین و حالش رو بردین و در همون حال هم تسبیح و مفاتیحتون از دستتون نمیافتاد.
شما ابهت دین و خدا و پیغمبرش رو پیش همه جوونا شکستین و پست و ناچیز کردین.
حالا واسه من هی فتنه فتنه می کنین؟
حقا که فرزندان معاویه و ابوسفیانید! (16679)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۳ ۰۱:۰۴:۱۲
سلام سربدار چرا بعضی از کامنتها گذاشته نمیشه؟
فقط اونایی که...؟ (16681)
 
محمد معین
۱۳۹۲-۰۹-۲۳ ۰۸:۴۶:۴۷
خوب است حسین زاده که 14 سال بر صندلی ریاست نشسته را یکی رسوا کند تا مردم از کارهایشان مطلع شوند آقای رئیس شورا تنها تکیه زدن بر این مسند کافی نیست باید دینتان را نسبت به مردم ادا کنید فرقی نمیکند چه کسی شهردار باشد مطمئنا وقتی کسی با 7 یا 8 رای انتخاب شود خوب است اما اینرا در نظر داشته باشید که همیشه اسب تیزروی نیست که بتازونید روزی باید جوابگو باشید شما هم دراین دنیاوهم در آخرت حق ناس به گردنتان است با دروغها وعوام فریبی که برای انتخابات داشتیدودارید به هر حال ما از حقمان نمیگذریم الان نزدیک به3ماه است بیشتر خانوادههای کارگران که قشر ضعیف جامعه هستند به خاطر خودخواهی های شما ودیگر اعضا بیکار هستند شما چه جوابی دارید بله شکمهای سیر گرسنگان را درک نمیکنند خدایا تو قضاوت کن (16691)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۳ ۰۹:۴۶:۴۷
با تشکر از کسی که این را نوشته تا برگردد (16696)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۴ ۱۱:۲۶:۴۲
ممنون از نظر خوبتون
هیچ کس به فکر مردم نیست ...
خدا بهشون رحم کنه ... (16787)
 
صدرا
۱۳۹۲-۰۹-۲۳ ۰۸:۵۱:۱۵
شما تو شوری چه غلطی میکنید نمیتونید یک شهردار انتخاب کنید چطور میخواین از شهر ومردم دفاع کنید اگه نمیتونید کار کنید استفا بدید حداقل دل مردم شاد کردید این پسندیده تازه به دوران رسیده فکر میکنه فقط باید حرف بزنه نه آقا جان شوری عمل درست میخواد نه حرفهای صد تا یک غاز (16692)
 
شاکر
۱۳۹۲-۰۹-۲۳ ۰۸:۵۳:۰۸
آقای مهدی مقصودی از مصاحبه تان ممنونیم موفق باشید (16694)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۳ ۰۹:۵۱:۴۹
جناب مقصودی از گفتارتان مطمین شدم که شما نماینده مردم در شورا نیستید بلکه نماینده پسر داییتان هستید.شما با رانت و وام از از ایشان به شورا رفته اید و برای ایشان کار میکنید و شهر و شورا و مردم را برای مطامع خود و ایشان به بازی گرفته اید و ژست حق به جانب میگیرید تا در امتداد عوامفریبیهای مشترکتان سر مردم را شیره بمالید.مردم را چی فرض کرده اید؟ (16697)
 
دهاتی
۱۳۹۲-۰۹-۲۳ ۰۹:۵۹:۲۴
دوستان عزیز 1 - تمام اعضا ء محترم شورا از فیلتر قانونی عبور کرده اند 2 - منتخبین اگر برای همه قابل احترام نباشند ، برای طرفدان شان قابل احترام هستن 3 - حفظ حرمت تمام افراد لازم است و اگر انتقاد دارید ، محترمانه و سازنده باشد و توهین در شان شما هم نیست (16698)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۳ ۱۰:۲۸:۴۴
شما به جای اینکه نماینده مردم تو شورا باشید نماینده مقصودی تو شورا هستید.و از اینکه نمایندگان مردم تو شورا به شما وام داران مقصودی اجازه رسیدن به خواسته های ...نمی دهند بدجوری عصبانی هستید... (16703)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۳ ۱۲:۳۴:۴۶
مهدی مقصودی امروز نماینده مردم با فرهنگ سبزوار منهای چهار نفر است او امروز نماد مطالبات بحق مردمی در خصوص استمرار خدمات بهترین شهردار بعد از انقلاب میباشد اعتماد بیست وچهار هزار نفر از مردم سبزوار به ایشان نشانه چیست ؟خود را بالاتر از مردم ندانیم و پیام انتخابات 24 خرداد را در یابیم مردم جز زبان صندوق رای زبان دیگری ندارند (16718)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۴ ۰۷:۲۲:۵۲
زبان صندوق زبان مردم محرومی بود که حاضر شدند شناسنامه خود را به بهای ناچیزی در اختیار این اقا و دوستاش قرار بدن!تو رو مردم به هوای مقصودی رای دادن قلعه نویی چطور رای اورد؟مردم رو ابله فرض نکنید لطفا (16771)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۴ ۱۳:۱۷:۲۴
باز هم توهین به محرومین ومستضعفین جامعه از مدعیان دروغین روشنفکری مردمی که امام ولی نعمتان انقلاب خطابشان کرد (16799)
 
دهاتی
۱۳۹۲-۰۹-۲۳ ۱۲:۳۷:۰۸
تنها جرم مقصودی و شورای قبلی خدمت بیشتر از 30 ساله به شهر است ؛ حالا خودمانیم ! همه شهرداران نیرو جذب کردن ، چرا فقط مقصودی مواخذه میشه ؟ اگه قرار به خوردن باشه ؟ بقیه کار آنچنانی نکرده خوردند و بردند ولی مقصودی به قدر 30 سال قبلی کار کرد و اگرم خورده ، نوش جانش (16719)
 
مبشرأونذيرا
۱۳۹۲-۰۹-۲۷ ۰۰:۴۵:۵۰
اگرخورده نوش جونش!!!غلط كرده بابيت المال سياسي بازي كنه،،تمام ادعات اين بوددهاتي!!!(حيف اسم دهاتي،چون اوناصاف وزلالند)ونه تو..واونپسرخاله ات،چه استدلالي به به.... (16932)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۹ ۰۳:۳۱:۴۱
دمت گرم همشهري!گل گفتي وشجاعانه،(غلط كرده بخوادازبيت المال بخوره و،،،)نوش جانش نه،بايدتاقرون آخرجواب بده!البته اگه بذارن،، (17054)
 
محسن
۱۳۹۲-۰۹-۲۳ ۱۰:۳۱:۵۸
اقای مهدی مقصودی خود شما به یکباره سر از شهرداری دراوردید اگر حسین مقصودی نبود الان شما اینجایی که هستید نبودید...فامیل بازی مقصودی بیشتر از همه خرج شما شد.مسلما اگر الان از فامیلت که همه چیزتو مدیون اون هستی حمایت نکنی نمک خوردی و نمکدون شکستی...خلاصه به هم نون قرض می دید دیگه!!!راحت باشید از خدا هم نترسید یه وقت... (16704)
 
حواس جمع
United Kingdom
۱۳۹۲-۰۹-۲۳ ۱۹:۲۲:۵۴
امتداد عوامفریبی و دروغهای شما به این مصاحبه رسیده.کجا مقصودی پارک سلامت رو درست کرده؟این پارک در زمان عیدی و سرپرستی محمد دولت آبادی درست شده و مقصودی در زمان کاشتش شهردار شد و سند رو بنام خودش زده و شما مردم رو گول میزنی! تازه از وقتی که ایشون اومد کارهای قسمتهایی که مونده بود تقریبا تعطیل و کمرنگ شد و تمرکز بشکل کاملا سیاسی بسمت باغ ایرانی رفت ولی چون استقبال مردمی ازین پارک خیلی زیاد شد ایشون سعی کرد با کارهای تبلیغاتی نشون بده کار خودش بوده.اگه دقت کرده باشین اواخر کارش سعی کرد با اجرای کنسرتهای افراد مشهور کشوری نظرها رو به باغ ایرانیه نا آماده معطوف کنه. تو این شهر یه عده هستن که حواسشون به توسعه هست و نمیتونید اونهارو فریب بدید. (16751)
 
غلط کردم!
United Kingdom
۱۳۹۲-۰۹-۲۳ ۱۹:۳۸:۱۵
آقای مهدی مقصودی یکی از 24 هزار نفری که بهت رای داد من بودم و رسما اعلام میکنم غلط کردم.چون تا این حد اطلاعات از کارهاتون نداشتم.حالا شما هرچی میخواین مطلب ارایه بفرما ولی من غلط کردم و از همه مردم عذر خواهی میکنم. (16754)
 
سر کار استوار
۱۳۹۲-۰۹-۲۵ ۱۶:۰۵:۱۶
حق داری بگی چون اول برووردل رفتگران وکارگران زحمت کش شهرداری بشین بعد بعد بیا این حرفها روبزن که بدونی کیه خوبه وکی بد (16858)
 
رنج نامه
United Kingdom
۱۳۹۲-۰۹-۲۳ ۲۰:۱۷:۰۶
اعضای محترم شورای شهر میدانم که مطالب را میخوانید پس مینویسم تا شاید جلد شناسنامه ام که درد میکند اندکی تسکین یابد میخواهید بخوانید و رو برگردانید و میخواهید وجدان را در یابید.
دیگر به چه اطمینان کنیم که تا دیروز که از انتخابتان مطمین نبودید نگاه ملتمسانه تان را همه درمی یافتند و به امید اینکه صادقانه به توسعه برای مردم فکر خواهید کرد رایمان را به شما امانت دادیم.امانتی که نه به حرف تک تکمان گوش دهید که این عقلایی و منطقی نیست بلکه توقع داشتیم با مراجعه به سرمایه های فکری جامعه ای که این اندیشه ها ثروت ماست و بدور از هرگونه مساله ای که صلاح ما در آن نیست و بدون باندبازی و دسته سازی و گروه پردازی تنها منافع شهر و منافع واقعی ما را در نظر بگیرید.بتوقع داشتیم رای ما نه تنها از اشخاص بلکه وقتی داوطلبانه آمده اید از خودتان هم بگذرید و عبور کنید.ما از شما که ادعای ارزشی بودن دارید و از شما که ادعای فرهنگی بودن دارید و از شما که ادعای احترام و وفاداری به حقوق شهروندان را دارید توقع داریم که برای مصلحت زندگیمان و آینده شهر و فرزندانمان صادقانه تلاش کنید و با هیچ شخص و گروهی و بر سر منافع اشخاص و گروهها پیمان نبندید! و ما را که به امیدی به شما رای دادیم نفروشید و نا امید نکنید!و صد البته مطالب زیاد دیگری که مجال گفتنش نیست!
و اما با بغض و نا امیدی از آنچه که از رفتارهایتان دیدم میپرسم شما به کدام عهدتان وفادار مانده اید؟به صاحبان اندیشه و اهل نظر مراجعه کردید و یا افکارشان را برتافتید؟با ما پیمان داشتید یا ما را به پیمانهای منفعت طلبان نفروختید؟
آیا اگر گزینه های شما بهترینهای عرش و فرش هستند نمیفهمید که هم اکنون صرفه و صلاح ما نیستند؟علی الخصوص آنها که تشنه قدرتند و در قدرت ظرفیتای خود را نشان داده اند؟ و در پایان یک سوال:
ما ز یاران چشم یاری داشتیم -خود غلط بود آنچه میپنداشتیم؟
و سوالی دیگر:
آیا این شهر بزرگی ندارد؟ (16755)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۴ ۰۸:۳۷:۰۲
عزیز دل بزرگان این شهر همان مردمی هستند که در 24 خرداد به تداوم سازندگی در سبزوار رای دادند مردم را تنبیه نکنیم (16779)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۴ ۰۸:۳۴:۴۷
همه مشکلات فعلی زیر سر مقصودیها و قلعه نویه .مقصودی و قلعه نوی نماینده مردم نیستن و من هم رایم رو پس گرفتم (16778)
 
دهاتی
۱۳۹۲-۰۹-۲۴ ۲۱:۳۳:۵۴
با یک گل بهار نمیشه ! (16823)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۴ ۱۰:۱۴:۰۰
خوب دیکته ای بهت دادن آقای تازه وارد .لطفا شما از روشهای غیر اخلاقی حرف نزنید .خیلی از کوشکی میترسید کاسه کوزتونو بهم بریزه (16781)
 
داداشی
۱۳۹۲-۰۹-۲۴ ۲۱:۱۶:۳۴
راز بقا در جانداران چند جور است که این تنوع را در انسانها هم میتوان مشاهده کرد.عده ای مستقلند و وابستگی ندارن.عده ای از طریق همسفرگی روزگار میگذرانند و بخشی از جانوران همچون کنه به یک حیوان دیگر میچسبند و زندگی و حیاتشان بستگی به حیات آن موجود دیگر دارد و زنده بودنشان با موجود دوم معنا پیدا میکند.این دسته سوم که بیشتر روی آن توضیحات داده شد موجودات وابسته ای هستن که به تنهایی معنا و ارزش پیدا نمیکنند و اصلا به حساب نمی آیند.البته مشابهین آنها در میان انسانها سعی میکنند حیات موجود دوم را تامین کنند تا حیات خودشان تضمین یابد و با هر روش و تاکتیک و ترفندی تلاششان را برای بقای خودشان ادامه میدهند!عذر خواهی میکنم که این مشابه سازی و مثال ضایع را زدم ولی فقط خواستم روشنگری کرده باشم و ببینیم افراد جامعه ای که برای ما تصمیم میگیرن و بالا سر ما نشستن از کدوم نوعند! (16820)
 
عرفان
۱۳۹۲-۰۹-۲۸ ۱۲:۰۷:۰۹
برای روشنگری مثالهای دیگری هم میشه زد یا سطح سواد شما همین قدره و یاظاهرا شما بااین مدل بیشتر اشنایی دارید واز قسمتی زندگی نامه تان را برای مردم نوشتی وگرنه یک سری سوال وجواب انجام شده و مسایلی مطرح شده که واقعا برای اگاهی مردم لازمه شما با کدام دیدگاه به خودت اجازه میدی اینجوری به شعور مردم یک شهر توهین کنی وقتی که نماینده اول شهرشون را به حیوان تشبیه میکنی (17011)
 
United Kingdom
۱۳۹۲-۰۹-۲۸ ۲۲:۱۰:۱۵
جطور نماینده اول شهر که هیچکس شناختی از ایشون نداشته با رانت شهرداری میره شورا و بعد مردم رو اسکل فرض کرده و بجای منافع مردم دنبال منافع شخص دیگری میره و شهر رو معطل میکنه.نه عزیزم شاید شما هم درگیر همسفرگی شدی که اینطوری در برابر تفسیر این شهروند که مثال قشنگی برای تشریح موضوع آورده دفاع میکنی!ضمنا در مثل مناقشه نیست. (17041)
 
حسن
۱۳۹۲-۰۹-۲۵ ۱۱:۲۳:۳۹
واقعا حرفای بی منطق وتوهین امیزی است. (16842)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۶ ۰۸:۳۸:۴۰
در مثل مناقشه نیست.لطفا به حرف درست این رفیق خرده نگیر. (16892)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۸ ۱۴:۱۲:۳۴
با سلام لطفا یک گزارشی هم از وضعیت بد پیمانکاران شهرداری و بی توجه جناب شهردار!!! به ایشان تهیه کنید. به خدا پیمانکاران هم آدمند (17018)
 
سید
۱۳۹۲-۱۰-۱۳ ۲۱:۰۰:۲۱
درود و رحمت خدا برحسینی زاده این بزرگمرد شهر سربداران همو که فرصت خیانت مفت خور ها را نمیدهد اقای حسینی زاده مردم میدانند هم شما را می شناسند هم مقصودی را این سایت سلام سربدار که جز تخریب انهم با دروغ پردازی کار دیگری نمیکند (17855)
 
رهرو اقا
۱۳۹۲-۱۰-۱۳ ۲۱:۰۴:۳۴
اقای حسینی زاده اینها باید بدانند کاسه کج را اگر به در یا هم ببری پر اب نمی شود خدا به مردم رحم کرد که شما رییس شورا شدید و الا معلوم نبود چه بر سر ملت می اوردند خدا اجر نیکوکاران را ضایع نمی کند اقای حسینی زاده دست خدا روی سرتان ان شا.الله (17857)
 
سالار
۱۳۹۳-۰۳-۱۸ ۱۱:۲۸:۵۲
سلام
ما هنوز به به بازگشت صدای مظلومیت سربداران که به ظاهر در گلو خفه شده هستیم.
او می آید مردی از افق با دنیایی از امید و نور
مقصودی هنوز نگاه هایمان بر افق است تا بیایی
و می دانیم بزودی تحقق خواهد گرفت امدنت و کور خواهند شد کور دلان شب پرست که چون طاقت دیدن خورشید را ندارند او را محکوم به غروب اجباری می کنند (24179)