کد مطلب: 12378
 
مقصودی: طرح استیضاح دانش آشتیانی با ۵۳ امضا کلید خورد
دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۹
۲
 
نماینده مردم سبزوار از کلید خوردن طرح استیضاح وزیر اموزش و پرورش با ۵۳ امضا خبر داد.
مقصودی: طرح استیضاح دانش آشتیانی با ۵۳ امضا کلید خورد
 
حسین مقصودی نماینده مردم سبزاور در مجلس در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو، با اشاره به طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش از سوی تعدادی از نمایندگان، اظهار داشت: بررسی های صورت گرفته که با نظر کارشناسی افراد مختلف انجام شده طرح استیضاح فخرالدین دانش اشتیانی وزیر اموزش و پرورش با امضای حدود ۵۳ نفر از نمایندگان کلید خورد.

وی با بیان اینکه نمایندگان از عملکرد ۲ وزیر تازه به کابینه دولت پیوسته تقریبا راضی بوده اما نسبت به عملکرد وزیر سوم انتقاد دارند، افزود: عملکرد وزرای ورزش و فرهنگ تقریبا مورد تایید اکثریت دوستان بوده اما انتقاداتی بر عملکرد وزیر آموزش و پرورش وارد است.

مقصودی تصریح کرد: از جمله انتقادات ادامه فساد در بانک سرمایه از زیرمجموعه های صندوق ذخیره فرهنگیان بوده که مدارک آن مستند است و در زمان آقای دانش آشتیانی اتفاق افتاده است. ایشان باید به عنوان حافظ این سرمایه اندک معلمان دقت بیشتری می کرد.

وی همچنین تعویق در پرداخت حقوق فرهنگیان که در ۲ ماه گذشته ۴ روز دیر پرداخت شده است را از دیگر دلایل نمایندگان برای استیضاح دانش آشتیانی برشمرد و تصریح کرد: در حالی که معلمان و فرهنگیان برای حقوق خود برنامه ریزی می کنند اما شاهدیم که در ۲ ماه گذشته این حقوق با ۴ روز تاخیر پرداخت شده است.

نماینده مردم سبزوار با اشاره به بحث های سیاسی در وزارت آموزش و پرورش، یادآور شد: در حال حاضر نگاه سیاسی بر فضای آموزش و پرورش حاکم است، حتی می توان گفت در چندماه اخیر نگاه سیاسی بر نگاه فنی و تخصصی این وزارتخانه غالب شده است.

مقصودی عدم توجه به حقوق ۸ هزار دانشجوی دانشگاه فرهنگیان که تمام این ۸ هزار نفر تاخیر پرداخت حقوق و مزایایشان در ۶-۷ ماه گذشته را در نامه ای اعتراضی امضا کرده اند را از دیگر دلایل استیضاح وزیر آموزشو پرورش خواند.

عدم توجه به چشم اندازه آینده سند تحول به صورت اجرایی، لابی گری با مجلس و دولت جهت بودجه ۹۶ و برنامه ۵ ساله ششم نیز عواملی بود که نماینده مردم سبزوار در بحث طرح استیضاح وزیر آموزشو پرورش به آن اشاره کرد.

وی با بیان اینکه کمیسیون آموزش در نامه ای رسمی از دانش آشتیانی برای حضور در این کمیسیون دعوت کرده است، تصریح کرد: اگر امروز استیضاح آقای اخوندی تا بعدازظهر تمام شود، وزیر اموزش و پرورش باید در ساعت ۱۵ به کمیسیون اموزش بیاید در عیر اینصورت باتوجه مطابق با بحث بودجه جلسه بعدی کمیسیون آموزش برای بررسی بحث استیضاح دانش آشتیانی تعیین خواهد شد.

نماینده مردم سبزوار تاکید کرد: در هفته گذشته یک بار دیگر از وزیر اموزش و پرورش برای حضور در کمیسیون دعوت شد که به دلیل جلسات پارلمان و تغییر برنامه ها این حضور کنسل شد. از این رو امروز برای بار دوم از دانش آشتیانی دعوت شده است

مقصودی با بیان اینکه این استیضاح صد در صد رای می اورد، خاطرنشان کرد: احتمال قانع شدن نمایندگان از صحبت های دانش آشتیانی با وجود شرایط کنونی صفر است. ما خیر و صلاح دولت را می خواهیم.
Share/Save/Bookmark


۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۰۸:۳۰:۳۴
مقصودی که همش دنباله استیضاحه. کار دیگه نداره؟؟؟؟؟؟ (43662)
 
۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۲۲:۰۲:۳۱
یکی باید خودتو از نمایندگی برکنار کنه آقای مقصودی. (43665)