کد مطلب: 12468
 
گنجایش اسکان ۱۴هزار مسافر در سبزوار فراهم شد
چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۳
 
فرماندار ویژه سبزوار گفت: ظرفیت استقبال و اسکان افزونبر ۱۴ هزار زائر و مسافر ایام نوروز به صورت روزانه در مناطق اقامتی، مدارس و بقاع متبرکه این شهرستان فراهم شده است.
گنجایش اسکان ۱۴هزار مسافر در سبزوار فراهم شد
 
احمد برادران روز چهارشنبه در مراسم برگزاری مانور امداد نوروزی سبزوار افزود: امسال توجه به گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی رویکرد اصلی مسئولان است تا علاوه بر افزایش ماندگاری گردشگران، حوادث رانندگی نیز کاهش یابد.

وی ادامه داد: با توجه به قرار گرفتن سبزوار در مسیر زائران حرم مطهر رضوی(ع) این شهرستان همه ساله شاهد حضور چشمگیر مسافران در تعطیلات نوروز است و معرفی جاذبه های گردشگری و طبیعی و آثار تاریخی سبزوار می تواند این خطه را به نخستین ایستگاه گردشگری و جذب توریست در ورودی خراسان رضوی تبدیل کند.

فرماندار سبزوار گفت: ۴۹ پایگاه امداد و نجات ویژه طرح نوروزی در این شهرستان مستقر شدند که این پایگاهها شامل پنج پایگاه میراث فرهنگی، ۹ پایگاه انتظامی ، ۲۶ پایگاه اوژانس و سلامت، چهار پایگاه امداد نجات و چهار امداد خودرو است.

سبزوار از شهرهای تاریخی و بزرگ خراسان رضوی واقع در غرب این استان با ۹۰۰ اثر تاریخی و فرهنگی، ۶ موزه، جاذبه های طبیعت کوهستانی و کویری، بقاع متبرکه و تولید ۱۵ نوع صنایع دستی و سنتی ظرفیتی قابل توجهی در عرصه گردشگری دارد.

مجموعه تاریخی زعفرانیه، مساجد پامنار و جامع، آتشکده آذر برزین مهر، آرامگاههای حاج ملاهادی سبزواری و کاشفی، مناره تاریخی خسروجرد و مصلای تاریخی بخشی از مکانهای دیدنی این دیار برای مردم و مسافران هستند.

کاروانسراهای بین راهی در حاشیه جاده قدیم ابریشم و تفرجگاههای بید، دلبر، ششتمد، مناطق پناهگاه حیات وحش شیر احمد و پروند از دیگر مکانهای دیدنی شهرستان سبزوار است.
Share/Save/Bookmark