کد مطلب: 12396
 
سخنران‌دانشجویی پیش از خطبه‌های نمازجمعه سبزوار:
چرا فریاد روحانیت در حمایت از مظلومان را کمتر می‌شنویم /هیچ عزم راسخی از مسئولان برای حل مشکلات کوی گلستان نمی بینیم
شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۷
۱۳
 
دبیر انجمن اسلامی دانشگاه حکیم سبزواری با اشاره به عقد قراردادِ پژوهشِ سه باره! بر روی بافت گلستان بین دانشگاه حکیم سبزواری و شهرداری سبزوار تصریح کرد: مردم از این روند خسته شدند! مردم میدانند که این ها همه اش نمایش تبلیغاتی با هدف انتخابات است !
چرا فریاد روحانیت در حمایت از مظلومان را کمتر می‌شنویم /هیچ عزم راسخی از مسئولان برای حل مشکلات کوی گلستان نمی بینیم
 
به گزارش سلام سربدار به نقل از تونل باد، مجید مرادقلی، سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه شهرستان سبزوار، ضمن لزوم بازخوانی آرمان های انقلاب اسلامی و تبیین جایگاه مستضفان در حاکمیت اسلامی، گفت: از الزامات اولیه جامعه ی اسلامی تلاش در راستای بسطِ عدالت اجتماعی در تمام سطوح حاکمیتی است. و به فرموده ی مقام معظم رهبری مشروعیتِ جمهوریِ اسلامی وابسته به اعتقاد عملی اش به گسترش عدالت اجتماعی و رفعِ فقر و محرومیت از زندگانی مردم است.

وی در ادامه افزود: در جای دیگری حضرت امام (ره) می فرماید که این شما مردان و زنان محروم هستید که انقلاب را به ثمر نشاندید، نه این کاخ نشینان، شما صاحبان اصلی انقلاب و حکومت اسلامی هستید، شما ولی نعمتان ما هستید.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان عدالتخواه دانشگاه حکیم سبزواری ضمن اشاره به پایمال شدن حقوق مستضعفین در جامعه، به تبیین نقش مسئولین در این نابسامانی ها پرداخت.

وی با اشاره به معزلات شهری و فرهنگی مردم منطقه کوی گلستان سبزوار و عدم رسیدگی مسئولین شهری به مشکلاتشان، تصریح کرد: ۸ سال است که محرومان این منطقه با نامه نگاری ها و سفارشات متعدد از مدیریت شهری شهرستان عاجزانه خواهش می کنند که به وضعشان رسیدگی کنند. حتی طرح هایِ اجرایی کارشناسانِ شهرسازی برای این منطقه آماده است و به مسئولان داده شده، اما هیچ عزمِ راسخ، و اعتقاد عملی ای، از سوی مسئولین برای حل مشکل این مردم، دیده نمی شود!

مرادقلی با اشاره به عقد قراردادِ پژوهشِ سه باره! بر روی بافت گلستان بین دانشگاه حکیم سبزواری و شهرداری سبزوار، تمام این اقدامات را نمایش انتخاباتی خواند و گفت: مردم از این روند خسته شدند! مردم میدانند که این ها همه اش نمایش تبلیغاتی با هدف انتخابات است! در طول این مدت، کارنامه شهرداری، شورای شهر، فرمانداری و در مجموع مدیریت شهری شهرستان برای نجات مردم از آن گورستان(!) چیست ؟! کارنامه مدیریت فرهنگی شهرداری در حل معزلات فرهنگی مردم گلستان چه بوده است ؟!

عضو شورای عمومی اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی، ضمن ابراز تاسف از کوتاهی ستاد مدیریت بحران شهرستان در حادثه کسکن، خاطر نشان کرد: به نظر ما، خروجی جلسه مدیریت بحران کسکن ، صرفا چای و شیرینی ای بود که آقایان نوش جان کردند! چرا که به زعم کارشناسان اگر دستگاه حفاری و پمپاژ زودتر می رسید شاید امروز آن انسان های شریف در کنار ما در همین صفوف نماز جمعه نشسته بودند.

وی در ادامه با مطرح کردن موضوع عدم پرداخت حق بیمه خانواده های چند تن از این مقنیان مرحوم، تاکید کرد: این ها نشان گر این است که مسئولین شهرستان در مدیریت بحران، چه قبل از حادثه، چه در حین حادثه و چه پس از آن، نمره قبولی را کسب نکرده اند!

مرادقلی در بخشی دیگری از سخنانش، اظهار داشت: آمار بیکاری در شهرستان بسیار بالاست. مضاف بر آن، جناب فرماندار در اواخر خرداد ماه امسال گفت ۴۰ واحد صنعتی در شهرستان سبزوار تعطیل شده!به گفته یکی از مسئولان ۱۳۰۰۰ سبزورای در نیشابور مشغول به کار هستند! این ظلمِ به صاحبان اصلی انقلاب نیست؟! این ظلم به مردم نیست؟! مردمی که تمام هزینه ی انقلاب، جنگ و فشار اقتصادی را این ها پرداخت کردند … مردمی که با تمام این فشار ها باز هم در ۲۲ بهمن ارادتشان را به امام و رهبری و انقلاب ثابت کردند… به قول رهبری، مردم حق دارند گله مند باشند!

دبیر انجمن عدالتخواه دانشگاه حکیم، ضمن تذکر به مسئولان شهرستان در توجه به مردم و محرومان جامعه خاطر نشان کرد : مشکل ما فقط گلستان ،کسکن، بیکاری در سبزوار و از این دست مصادیق نیست.
مسئله ورای این چیز هاست. مسئله بی دغدغگیِ مسئولین نسبت به محرومان است! مسئله شکم بارگی، خوی کاخ نشینی و اشرافیت حضرات است! بی دلیل نیست که امام رحمت الله چندین بار تاکید میکند که مسئولین جمهوری اسلامی حق ندارند از طبقه اشراف باشند! مشکل اصلی ما بی عدالتی است، تبعیض است، فاصله بین مسئول و مردم است. مشکل اصلی این است که حتی در نماز جمعه هم درب ورود مسئولین با مردم متفاوت است. آقایان ! نبایید بگذاریم مردم جدای از حاکمیت بیفتند!

مرادقلی در ادامه بیان کرد: از طرف دیگر، مگر خمینی بارها نگفته است: آن چیزی که روحانیت نباید از آن عدول کند، حمایت از محرومان و پابرهنگان است … پس چرا صدای آقایان، حضرات و حوزه های علمیه سبزوار را در حمایت از مردم و محرومان کمتر می شنویم ؟!
Share/Save/Bookmark


Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۱۰:۱۸:۳۰
اصغر:
دست دست کردن مسئولان درباره کوي گلستان سياسي و انتخاباتي نيست بلکه به نظرم دو علت دارد:
1- بازسازي و ساماندهي کوي گلستان کار بزرگي است . مسئولان و کلا مديريت شهري سبزوار هنوز جرات و جسارت کارهاي بزرگ را ندارند و مي ترسند وارد شوند. چون نگاه کلان ندارند و کار بزرگ نکردند. يکي نيست که قدم اول را بردارد.

2- بي پولي، بازسازي کوي گلستان به صورت آبرومند اعتبار زيادي مي خواهد و نهادهاي شهرستان چنين اعتباري ندارند. تنها راهش اين است که مسئولان هنر و عرضه به خرج بدهند و بخش خصوصي را جذب کنند. اين کار فقط با بودجه بخش خصوصي امکان پذير است. البته نهادهاي شهري هم نظارت کنند.
مسئولان به خاطر اين دو مسئله چون نمي توانند کار عملي کنند با طرح هاي مطالعاتي خودشان را مشغول و سرگرم مي کنند که کسي نگويد کاري نکردند. واگذاري طرح به دانشگاه حکيم هم به همين خاطر است. البته ما به عملي شدن طرح دانشگاه حکيم بيشتر اميدواريم چون در خود شهرستان است. ان شا الله که اين طرح عملي و اجرايي شود. (43674)
 
۱۳۹۵-۱۲-۱۵ ۱۳:۴۲:۵۶
چرا بعضی نظراتو که از دل مردم برخواسته منعکس نمیکنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (43716)
 
عدالتگر
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۰۸:۵۰:۳۲
چرا نظر منو منعکس نکردین؟؟؟؟؟؟؟؟ دوست ندارین جامعه و مردم به پیشرفت برسن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ مگه شما دشمن مردم هستین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ مردم کی هستند؟؟؟؟؟ خود شما هم جزء مردم هستین دیگه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (43732)
 
محمد کلاته
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۱۱:۵۵:۰۲
احسنت .. سه بار بیشتر نماز جمعه نیومدم .... جای تشکر داره از همچین دانشجو هایی (43685)
 
خسروجردی
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۱۲:۰۱:۰۰
سلام و عرض ادب
بالاخره یکی پیدا شد که 4کلام از درد مردم بگه
کاش از بیکاری بیشتر گفته بودین

بسیار سپاسگزاریم از دانشجوها (43686)
 
دوستدار عدالت
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۲۲:۱۳:۱۱
واقعا مسئولین دارن به سمت اشرافیت و تجمل گرایی پیش میروند و کسی از دل آن بدبختی که با پول یارانه اش امور زندگی خانواده اش را میگذراند خبر ندارد....وقتی آقایان حقوق های بالای ده میلیون دارند یا حتی بگیم بالای 5 میلیون، چه میفهمند که کسی هم هست که با حقوق دویست تومن یا سیصد تومن دارن زندگی میکنن؟؟؟؟؟؟اصلا آیا میدانند که شاید کسانی هم هستند که اینجوری زندگی میکنند؟؟؟؟؟؟ آیا این است حکومت و عدالت علی واری که پول ها و نذورات مردم برای امامان و امامزادگان در راه تجمل گرایی و تشریفات و اسراف برای اماکن مذهبی و حرم ها خرج شود اما گرسنگانی در شهرهای ما با بدبختی روز را به شب بگذرانند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آیا در روز قیامت مسئولین جوابگوی امامان برای تبدیل حرمهایشان به مرقد های اشرافی و کاخ مانند میتوانند باشند؟؟؟؟؟؟؟؟ در حالی که فقیران روز به روز بیشتر میشوند؟؟؟؟؟؟؟؟ آیا ایجاد کارخانه و کسب و کار برای بیکاران و طبقات ضعیف مهم تر است یا بزرگ کردن صحنها و رواقهای حرمها و تجملاتی کردن آنها؟؟؟؟؟؟؟ که هر کس وارد آنجا شود به جای زیارت و ارتباط با حق تعالی، فقط مبهون در و دیوارها و سقف های حرمها شود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟همه جا دروغ، همه جا ریا، فساد اداری، قوانین اشتباه و .... همه و همه دارن جامعه و کشور را به بطلان و نابودی میکشند. پس بایستی اول با پاک کردنو ساختن خودو همدلی و کمک به همدیگر کشور را ساخت نه اینکه فقط و فقط به فکر خود و پیشرفت خودمون باشیم (43711)
 
دانشجو
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۱۲:۰۶:۰۵
مسئولین مجحترم کی قراره بیدار بشین (43691)
 
مردم
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۲۲:۱۸:۳۰
مسئولین برای پرداخت عیدی بازنشستگان و مستمری بگیران قول داده بودن که با حقوق بهمن عیدی هم پرداخت میشود اما متأسفانه زیر حرف خود زده و هنوز که هنوز است عیدی مستمری بگیران تامین اجتماعی و بعضی جاها پرداخت نشده است... پس کی میخوان عیدی ها رو پرداخت کنن که بازنشسته ها خرید های عیدشون رو انجام بدن تا شرمنده فرزندان و مهمانهای خود نباشند؟؟؟ چرا بایستی طبقات متوسط و پایین همیشه در استرس و ناراحتی باشند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (43712)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۰۸:۵۱:۳۵
کسی که نظر منفی داده دلیلش چی بوده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ تو چه فازیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (43733)
 
یک معلم
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۱۲:۱۹:۰۶
سلام

مشکل قنات واقعا یک مشکل اساسی هست تو سبزوار ، جز حادثه کسکن چند سال پیش هم یک نفر کشته شد بخاطر نشست زمین بعلت قرار گرفتن ان بر روی قنات.

یک فکر جدی باید بکنن مسئولین (43692)
 
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۲۱:۵۲:۱۴
چ فایده نظرامونو تایید نمیکنین!!! (43695)
 
عدالتخواه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۱۷:۲۹:۲۴
احسنت به این درایت و شجاعت . چند پیشنهاد خوب عملیاتی مطرح شده که مسئولین بهانه ای برای عدم اجرای ان ندارند .
بیمه مقنیان - اقدام عملی برای گلستان - هم ترازی مسئولین در نماز جمعه - حضور فعال حوزه علمیه لا اقل با بیانیه و سخنرانی در حمایت از مظلومین و محرومین (43700)
 
سبزواری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۲۰:۱۰:۲۴
مسئولین و روحانیون شهر و تمامی مدعیان سبزوار خودمون....باید قدر این دانشجویان رو بدونیم....
دمتون گرم (43746)