کد مطلب: 11829
 
دادستان تهران:
متهم پرونده موسسه مالی ثامن الحجج بازداشت شد
دوشنبه ۷ تير ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۱۴
۷
 
به گزارش سلام سربدار به نقل از از پایگاه اطلاع رسانی دادسرای عمومی و انقلاب تهران،دادستان عمومی و انقلاب تهران در نشستی که روز یکشنبه ششم تیرماه با گروهی از قضات دادسرای عمومی و انقلاب تهران داشت، به بررسی نقش پیش‌گیرانه‌ی سرپرستان دادسراها پرداخت.

در این جلسه جعفری دولت آبادی با اشاره به همکاری بانک مرکزی در پرونده­ی ثامن ­الحجج در تبیین گستردگی ابعاد این پرونده، اظهار داشت: طی دو سالی که پرونده در دادسرای تهران تحت رسیدگی است، حداقل ۶ هزار حساب بانکی توقیف شده و ۲ هزار و دویست میلیارد تومان وجوه سپرده گذاران مسترد شده است که شامل وجوه تا ۳۵ میلیون تومان است. وی افزود: در همین رابطه در مورد ۰۰۰/۳۵۰/۱ حساب تعیین تکلیف شده و کمتر از ۰۰۰/۱۵۰ حساب باقی مانده است که در دستور کار بانک مرکزی قرار دارد.

*انتقاد از بانک­هایی که خود سپرده ­گذار می­شوند

وی به آثار سوء اقدامات برخی بانک­ها و مؤسسات که با دادن سودهای کلان، سپرده­ها را جـذب میکنند پرداخـت و با اشـاره به ایـن که حتی برخی بانـک­ها در مـؤسسه­ی ثامن­ الحجج سپرده­گذاری نموده و تبادل و تهاتر وجوه با رقم‌های کلان کشف گردیده است، چنین روندی را موجب رکود تولید به لحاظ عدم سرمایه­گذاری در این حوزه­ها دانست و گفت: وقتی یک تعاونی اعتباری سود ۳۵ درصد می­دهد، نتیجه این می­شود که فردی ۲۳ میلیارد تومان را سپرده­گذاری می­کند تا بی­هیچ فعالیتی، از سود هنگفت برخوردار شود.

*متهم پرونده موسسه ثامن الحجج بازداشت شد


جعفری در بیان اقدامات دادسرای تهران در پرونده­ ی ثامن­ الحجج اظهار داشت: در این پرونده، برای حل مشکلات سپرده گذاران و استرداد وجوه آنان علاوه بر تشکیل جلسات متعدد با حضور نمایندگان بانک مرکزی و سایر دستگاه ها، در فرآیند قضایی بازپرس پرونده ابتدا قرار نظارت قضایی صادر کرد، اما در ادامه به لحاظ لزوم حفظ حقوق سپرده گذاران، به قرار وثیقه پنج هزار میلیاردی تومانی تبدیل شد که با توجه به عدم تودیع آن منجر به بازداشت متهم گردیده است.

دادستان تهران افزود: به پیشنهاد بانک مرکزی شعبات مؤسسه ­ی ثامن­ الحجج که حدود پانصد شعبه در سراسر کشور است کاهش خواهد یافت، وی علت این اقدام را کاهش هزینه‌ها و فراهم شدن زمینه­ ی استرداد وجوه سپرده گذاران اعلام کرد.

دولت آبادی با اشاره به این که متهم در مورد فروش اموال تعاونی اعتباری ثامن الحجج به بانک مرکزی وکالت داده است، اظهار امیدواری کرد با فروش اموال در استرداد وجوه سپرده گذاران تسریع شود. وی از سپرده گذاران خواست جهت پیگیری امور خود به شعب بانک پارسیان در سراسر کشور مراجعه نمایند.

وی از دریافت کنندگان تسهیلات از این موسسه خواست نسبت به پرداخت تسهیلات دریافتی به شعب بانک عامل (پارسیان) اقدام نمایند تا در باز پرداخت وجوه سپرده‌گذاران تسریع لازم صورت گیرد.
Share/Save/Bookmark


۱۳۹۵-۰۴-۰۷ ۲۰:۵۱:۰۸
خدايا شر نزولخواران را از مملكت ما به بركت اين شبهاي عزيز كم كن (42366)
 
زلال
۱۳۹۵-۰۴-۰۸ ۰۳:۳۰:۱۱
آقایانی که پشتشو گرم داشتند پاسخ بدهند .
آقای غ الف (42370)
 
امید
United States
۱۳۹۵-۰۴-۰۸ ۱۱:۴۲:۰۶
کسانی که این موسسه رابدبخت کرد دراین شب عزیز به سزای اعمال خود برسانlمخصوصا سلام سربداران که باعث وبانی ابن کار شد که فرزندان سبزوار را بیکار وبدبخت کردحیف که کسی در این مملکت زحمت بکشد (42373)
 
۱۳۹۵-۰۴-۰۸ ۱۴:۲۰:۰۷
این موسسه رو تخلفات مدیرانش بدبخت کرد نه کس دیگه

فرزندان سبزوار هم اگه قراره با این پولهای نامشروع برن سر کار همون بهتر که صد سال سیاه نرن!! (42375)
 
محمد
United States
۱۳۹۵-۰۴-۰۸ ۲۱:۵۱:۵۴
یعنی الان اون شخص(آقای دکتر م)]رو گرفته انذ؟ (42377)
 
حمیدرضا
United States
۱۳۹۵-۰۴-۰۸ ۲۳:۲۵:۲۴
یجوری میگی انگار این بابا 100 تا کارخونه زده ما که هرچی شنیدیم خرید زمین و املاک و گاوداری و ساخت و ساز برای خودش بوده و تیمای ورزشی که اونم به زور پول ، بهترینای کشورو جمع کردن تو تیم ها ، به اسم سبزوار......مثل کاری که کشورای عربی میکنن (42379)
 
م
۱۳۹۵-۰۴-۱۰ ۱۱:۴۴:۲۷
عامل این بد بختی ها هنوز که ازاد است وبا کمک دلالهایش هنوز در منطقه هاشم اباد سبزوار دارد زمین وملک و املاک خریداری میکند همین هفته پیش یک ملکی را به قیمت بالا از یک نفر خریداری کردند اگر پول ندارند جواب مردم را بدهند از کجا این پولها را می آورند. (42398)