کد مطلب: 12099
 
پایان عملیات امدادی در قنات روستای کسکن
سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۴۳
۱
 
با کشف جسد پنجمین مفقودی حادثه قنات روستای کسکن عملیات امدادی در این روستا پایان یافت.
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی سبزوار از کشف پیکر پنجمین مفقودی حادثه قنات ۱۶۰ متری روستای کسکن این شهرستان خبر داد و پایان عملیات کشف اجساد را اعلام کرد.

مهدی احمدی راد امروز در گفت‌وگو با فارس در سبزوار با اشاره به پایان عملیات کشف اجساد حادثه قنات ۱۶۰ متری روستای کسکن شهرستان سبزوار، اظهار کرد: با تلاش نیروهای امدادی پس از یک هفته پیکر پنجمین نفر از مقنیانی که برای لایروبی قنات این روستا وارد چاه شده بودند، کشف شد.

وی نام پنجمین مقنی جان‌باخته را ابوالفضل غلامی نارستانی اعلام کرد و گفت: به دلیل افزایش سرعت آب پیکر این مقنی در فاصله بالغ‌بر ۳۰۰ متری محل حادثه پیدا شد.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی سبزوار ادامه داد: با کشف جسد پنجمین مقنی عملیات جست‌وجوی اجساد حادثه قنات ۱۶۰ متری سبزوار پایان یافت و نیروهای امدادی شهرستان سبزوار در حال جمع‌آوری تجهیزات و امکانات هستند.

احمدی راد تصریح کرد: طی مدت عملیات اجساد امین آبرومند کرابی، محمد همایی، محسم بنسبردی، موسی‌الرضا غلامی نارستانی و ابوالفضل غلامی نارستانی با همکاری مقنیان باتجربه استان و نیروهای امدادی کشف شده است.

در هفته گذشته ۶ نفر مقنی برای لایروبی مسیر قنات روستای کسکن به درون چاه رفته بودند که دو نفر خود را به دهانه خروجی قنات رساندند ولی چهار نفر دیگر به درون قنات سقوط کردند.

پس از وقوع حادثه نیز ۲ نفر از ساکنان محلی نیز برای نجات مقنیان باقیمانده وارد قنات شدند که به علت ریزش دوباره قنات یک نفر از آنان مفقود شد.
Share/Save/Bookmark


۱۳۹۵-۰۸-۰۵ ۰۹:۱۷:۰۶
کاش یک روزی از مسببین و مقصرین این حادثه هم بازخواست شود. گفته شده در این حادثه کسی مقصر نبوده است... آیا این حرف منطقی است؟ پنج انسان بی گناه و نان آور خانواده کشته شده اند. مگر میشود دستگاههای متولی از خود رفع مسئولیت نمایند؟ بالاخره بحث لایروبی قنوات متولی مشخص دارد. جواب خانواده های این عزیزان را چه کسی در دنیا و آخرت خواهد داد؟؟.... یقینا این نظر منتشر نخواهد شد ولی مسئولین بدانند خون این عزیزان و آه و ناله خانواده های داغدار گریبان آنها را خواهد گرفت. (43221)