کد مطلب: 12350
 
پرداخت ۱۳میلیارد ریال تسهیلات اقتصاد مقاومتی در سبزوار
سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۵۰
 
فرمانده ناحیه سپاه سبزوار گفت: امسال ۱۳ میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال تسهیلات در حوزه صنایع تبدیلی و اقتصاد مقاومتی از طریق بسیج سازندگی به متقاضیان در این شهرستان پرداخت شده است.
پرداخت ۱۳میلیارد ریال تسهیلات اقتصاد مقاومتی در سبزوار
 
سرهنگ امین الله مظلوم عصر سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان تسهیلات در قالب وام اشتغال از مبلغ ۳۰ تا ۳۰۰ میلیون ریال در اختیار ۸۳ نفر متقاضی قرار گرفت.

وی ادامه داد: همچنین در حال حاضر تعداد ۶۰ نفر در نوبت دریافت وام هستند که با ابلاغ تسهیلات در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

فرمانده ناحیه سپاه سبزوار گفت: همچنین یکی از کارآفرینان که فرمانده پایگاه بسیج عفاف سبزوار است اقدامات مناسبی جهت اشتغالزایی بانوان بی سرپرست و بدسرپرست انجام داده است.

وی افزود: این کارآفرین سبزواری تاکنون ۳۲ نفر را برای دریافت تسهیلات به سپاه معرفی کرده که از تسهیلات اشتغال بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون ریالی استفاده کرده اند.

* ایجاد شغل برای ۲۰۰ زن سرپرست خانوار

فرمانده پایگاه بسیج عفاف سبزوار نیز گفت: از سال ۱۳۹۰ تاکنون با ایجاد کارگاههای مختلف برای بانوان در این شهرستان برای ۲۰۰ نفر زن سرپرست خانوار شغل ایجاد شده است.

فاطمه سادات طاهری افزود: در این چارچوب ابتدا با یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال سرمایه شخصی کارگاه خیاطی راه اندازی و برای ۵۵ زن ایجاد اشتغال شد.

وی ادامه داد: در چارچوب کارگاه شیرینی پزی خانگی نیز ۳۰ بانو با استفاده از داروهای گیاهی و رنگهای طبیعی شیرینی های ویژه بیماران دیابتی و چربی تولید می کنند.

او کارگاه نان خانگی و کلوچه های سنتی با اشتغال ۱۵ نفر و نیز اشتغال ۶۰ نفر در منازل برای تولید عروسک و کیف را از دیگر اقدامات صورت گرفته برشمرد.
Share/Save/Bookmark