کد مطلب: 12260
 
سومین همایش«شاهدان قلم»در سبزوار برگزار می شود
پنجشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۰۴
 
سومین همایش «شاهدان قلم» با محوريت شهيد «احمد نظيف» در سبزوار برگزار می شود.
به گزارش سلام سربدار، سومین همایش «شاهدان قلم» با محوريت شهيد «احمد نظيف »خردسالترين شهيد دانش آموز كشور اسفندماه جاری در سبزوار برگزار خواهد شد.

رئیس آموزش و پرورش سبزوار در چهارمين جلسه كميته پژوهشي همايش كشوري شاهدان قلم كه به منظور تبيين اهداف پژوهشي این همايش در دانشگاه فرهنگيان سبزوار برگزار شد، گفت: بنا به ضرورت برگزاري اين همایش به صورت كشوري همكاري تمام نهادها و ارگانهاي شهرستان سبزوار در برگزاري هر چه باشكوه تر اين همایش مد نظر خواهد بود.

رئیس آموزش وپرورش سبزوار خاطرنشان كرد : ابعاد پژوهشي همايش كشوري شهيد« احمد نظيف» بايستي با قوت و باشکوه برگزار گردد.

مرتضي بينش تصریح کرد: مهمانان این همایش مسئولان كشوري، معلمان، دانش آموزان خانواده های شاهد و ایثارگران خواهند بود.

وی در ادامه گفت: محورهاي این همایش ترويج فرهنگ ايثار و شهادت، خانواده و سبك زندگي ايراني اسلامي، جامعه و فضاي مجازي است.

نصرآبادي رئيس دانشگاه فرهنگيان و دبير علمي اين همايش نيز با اشاره به محورهاي گوناگون اظهار داشت : سومين همايش شاهدان قلم نقطه عطفي در برگزاري يادواره هاي شهدا به خصوص در شهرستان سبزوار است.

اسماعيل نصرآبادي با بیان اینکه فرصت ارسال مقالات به دبيرخانه همايش شاهدان قلم تا تاريخ ۱۵بهمن ماه خواهد بود، ادامه داد: دانش جویان، معلمان و دانش آموزان مي توانند در ۳۰موضوع بيان شده مقالات خود را به دبيرخانه پژوهشي همايش ارسال نمايند.

وي با اشاره به چاپ مقالات دركتاب اختصاصي اين همايش اظهار داشت: چاپ چكيده به همراه متن كامل مقالات منتخب در اين كتاب انجام می گیرد.

سعید ناوی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران سبزوار گفت: ادای دین به شهدا در خدمت رسانی به مردم تجلی می یابد.

وی تصریح کرد: فرهنگیان باید فرهنگ ایثار و شهادت را بین دانش آموزان ترویج دهند و آن را به نسل های بعد انتقال دهند.

این همایش با همکاری آموزش و پرورش و بنیاد شهید و امور ایثارگران سبزوار برگزار می شود.

گفتنی است شهید دانش آموز «احمد نظيف» در سال ۱۳۶۰در حالی که تنها۱۲ سال سن داشت از خطه سبزوار عازم جبهه های جنگ شد و در منطقه قلاویزان مهران بر اثر اصابت ترکش به گردنش به درجه رفیع شهادت نائل شد.
Share/Save/Bookmark