کد مطلب: 12864
 
تعطیلی کتابفروشی های شهر در سایه تلاش مسئولین برای پایتختی کتاب
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۸
 
چند سالی می شودکه تب پایتخت کتاب شدن در سبزوار حسابی داغ شده است. هر سال هم کلی نشست برای رسیدن به این مهم برگزار می شود. همزمان با تلاش های صورت گرفته برای پایتخت شدن تعداد زیادی از کتاب فروشی های سبزوار یا تعطیل شده یا تبدیل به لوازم التحریر فروشی شده اند.

خود این نکته نشان می دهد که مسئولینی که دنبال پایتختی کتاب هستند بیتشر دنبال کارهای گزارشی و چهره کردن خودشان هستند وگرنه کدام دکتر عاقل وقتی قلب بیمارش مشکل دارد انگش شصتش را آتل می بندد؟ و اگر هم قرار است پایتخت کتاب باشیم باید چرخ کتاب فروشی های شهر بچرخد. اما نکته مهم تر این است که کسانی متولی این امر شده اندکه اکثرا با کتاب و مطالعه بیگانه اند. کافی است از مسئولین پرسید آخرین کتابی که خوانده اید چه بوده؟ یا آخرین باری که سری به یکی از کتاب فروشی های شهر زده اید کی بوده؟

سال 95 با یکی از کتاب فروش های شهر صحبت می کردم. می گفت از مسئولین در این ده سالی که کتاب فروشی دارم جز یکی از اعضای شورای شهر هیچکدام از مسئولین برای خرید کتاب به فروشگاه مراجعه نکردند. حالاحکایت جلسات برای پایتخی کتاب حکایت همان ضرب المثل است که می گوید کوری عصا کشی کوری دگر شد.
Share/Save/Bookmark