کد مطلب: 12684
 
عرض‌اندام فرماندار سبزوار با به زندان انداختن مسعود پسندیده
ماجرای محکومیت زندان عضو شورای شهر سبزوار چه بود؟
چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۱
 
به گزارش سلام سربدار، مسعود پسندیده عضو شورای شهر سبزوار این روزها دوران محکومیتش را در زندان سپری می کند. او از ۲۸ آذر با حکم دادگاه روانه زندان شده و بعد از گذشت یک دهم از دوران‌ محکومیتش یعنی ۶ روز، با نظر مساعد دادستان به بند باز منتقل شده است.

در این چند روز شایعه های مختلفی درباره علت محکومیت پسندیده شنیده شد.اما چرا این روزها پسندیده در زندان به سر می برد؟

ماجرا از این قرار است که در یکی از جلسات غیرعلنی شورای چهارم، پسندیده در انتقاد از فرماندار سبزوار که در جلسه حضور نداشته او را «.........» خطاب می کند. جلسه تمام می‌شود ولی داستان به اینجا ختم نمی‌شود.

بعد از جلسه مراجع ذی صلاح، پسندیده را بخاطر این عبارت بازخواست می کنند. او ابتدا منکر این حرف می‌شود. ولی چون بعضی از اعضای شورای شهر، جلسه را به صورت مخفیانه و غیرقانونی ضبط کرده اند صوت جلسه را برایش می گذارند. او باز هم با توجه به اینکه صوت، سند محکمه پسندی محسوب نمی‌شود منکر استفاده از این عبارت می‌شود. اما در ادامه ۴نفر از اعضای شورای چهارم که سه نفرشان در شورای پنجم هم هستند شهادت می دهند که پسندیده، فرماندار را «.......» خطاب کرده است.

حالا نوبت عالی ترین مقام دولت تدبیر و امید، احمد برادران فرماندار سبزوار می‌شود. او به جرم توهین از پسندیده شکایت می‌کند. دادگاه در حکم اولیه پسندیده را به ۱۰۰ روز زندان محکوم می‌کند. احمد برادران شکایتش را پس می گیرد. اما خوب می‌داند بعد از صدور حکم، پس گرفتن شکایت، در اصلِ محکومیت پسندیده تاثیری ندارد. حالا او، هم شکایت را پس گرفته و هم توانسته پسندیده را راهی زندان کند.

دادگاه تجدیدنظر بعد از اعتراض پسندیده به حکم صادره، اعتراض را وارد نمی‌داند و با توجه به پس گرفتن شکایت فرماندار، محکومیت پسندیده را از ۱۰۰ روز به دو ماه کاهش می‌دهد. حالا نزدیک به ۱۱ روز است که پسندیده بخاطر این که فرماندار را ... خطاب کرده است در زندان به سر می برد.
Share/Save/Bookmark