کد مطلب: 12044
 
مقصودی:‌استیضاح فانی به قوت خود باقیست
شنبه ۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۵۱
 
حسین مقصودی نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی با اشاره به طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش، اظهار کرد:بحث استیضاح وزیر آموزش و پرورش و تحقیق و تفحص از صندوق فرهنگیان به قوت خود باقی است.

وی ادامه داد:دوشنبه( ۵ مهر) علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش برای پاسخ به سئوالات امضا کنندگان طرح استیضاح خود در کمیسیون آموزش مجلس حضور می‌یابد.

نماینده مردم سبزوار در مجلس با بیان اینکه در زمان تعطیلات تابستانی مجلس بحث استیضاح وزیر منسجم‌تر شده است، گفت: بسیاری از نمایندگان و همچنین لیدرهای فراکسیون امید نیز از استیضاح وزیر آموزش و پرورش پشتیبانی کرده اند.

مقصودی با بیان اینکه در یک ماه گذشته وزیر آموزش و پرورش به وعده های خود عمل نکرده، ادامه داد: با محقق نشدن وعده‌های علی اصغر فانی بحث استیضاح و تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان وارد فاز اجرایی می‌شود.

وی با بیان اینکه این موضوع را از طریق مراجع قضایی هم دنبال می‌کنیم، تصریح کرد: سازمان بازرسی کل کشور و وزارت اطلاعات نیز به این موضوع وارد شده‌اند.

نماینده سبزوار در مجلس با بیان اینکه قوه قضاییه با قدرت این موضوع را پیگیری می کند، تصریح کرد: در بحث مبارزه با پول شویی در صندوق ذخیره فرهنگیان پرونده‌هایی تشکیل شده و و از برخی افراد بازجویی هایی نیز انجام شده است.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امورداخلی مجلس از بازگشت ۲۰۰ میلیارد از بدهی‌های بابک زنجانی به صندوق ذخیره فرهنگیان خبرداد و گفت: این مبلغ با پیگیری نمایندگان انجام شده است.
Share/Save/Bookmark