کد مطلب: 12649
 
بازداشت شکارچیان پرندگان در سبزوار
يکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۳۳
 
بازداشت شکارچیان پرندگان در سبزوار
 
حمیدرضا صادقی عصر یکشنبه در رابطه با بازداشت شکارچیان گفت:در بازرسی از این افراد متخلف 22 قطعه باقرقره و 2 قبضه سلاح شکاری 2 لول کشف و آنها تحویل مرجع قضایی شدند.
وی افزود: بر اساس مصوبه شورای عالی محیط زیست این متخلفان به پرداخت 44 میلیون ریال برای جبران خسارت وارده به محیط زیست محکوم شدند که باید به حساب خزانه واریز کنند.

* شکارچیان هوبره
رئیس حفاظت محیط زیست سبزوار گفت: همچنین ظهر امروز شکارچیان غیرمجاز پرنده کمیاب هوبره در یکی از توابع بخش روداب این شهرستان اقدام به شکار کردند که در بازرسی از آنها یک قبضه اسلحه شکاری 2 لول و 2 فشنگ ساچمه زنی کشف شد.
وی افزود: 2 متخلف دستگیر و با محکوم شدن به پرداخت 200 میلیون ریال برای جبران خسارت وارده به محیط زیست، برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شدند.

شهرستان سبزوار دارای 2 منطقه حفاظت شده شیراحمد و پروند با مساحت 39 هزار هکتار و 2 منطقه شکارممنوع ریوند و کمرقلعه با مساحت 108 هزار هکتار است. قوچ و میش، کل و بز، آهو و روباه، کاراکال و گربه وحشی، شغال، مار شاخدار، مار جعفری، بزمجه و پرندگانی چون بالابان، عقاب طلایی، کبک، باقرقره شکم سیاه و زاغ بور از گونه های شاخص جانوری در این منطقه محسوب می شوند./ایرنا
Share/Save/Bookmark