کد مطلب: 10623
 
انتخابات هیئت‌رئیسه شورای شهـر سبزوار برگزار شد/ از طمع قدرت تا ادعای استعفا
يکشنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۰۳:۲۰
۳
 
دقیقاً کسانی که مدتی است ادعای درخواست برای استعفا و کناره‌گیری از هیئت‌رئیسه رادارند به‌عنوان نامزدهای اصلی انتخابات هیئت‌رئیسه اعلام آمادگی و به ریاست و نایب‌رئیسی شورای شهر گماشته شدند.
صبح چهارشنبه و هم‌زمان با آغاز سومین سال از مأموریت شورای اسلامی شهر چهارم سبزوار انتخاب هیئت‌رئیسه شورای شهر برای تصدی مناصب هیئت‌رئیسه به مدت یک سال برگزار شد.

نکته قابل‌تأمل درروند و نتیجه برگزاری انتخابات هیئت‌رئیسه شورا آن است که دقیقاً کسانی که مدتی است ادعای درخواست برای استعفا و کناره‌گیری از هیئت‌رئیسه را به دلیل اعتراض به این و آن دارند به‌عنوان نامزدهای اصلی انتخابات هیئت‌رئیسه اعلام آمادگی و به ریاست و نایب‌رئیسی شورای شهر انتخاب شدند.

درنتیجه انتخابات برگزارشده، کاظم کرامت به‌عنوان رئیس و اسدالله نور نهنگ به‌عنوان نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر معرفی شدند و این در حالی است که از ادعاهای رسانه‌ای شده هر دو این افراد برای کناره‌گیری و استعفا از مناصب خود در روزهای پایانی عمر هیئت‌رئیسه سال دوم شورای چهارم بیش از چند هفته نمی‌گذرد.

در این دوره پس از رایزنی‌ها صورت گرفته فقط کرامت و مهدی فوجی برای ریاست شورای شهر اعلام آمادگی کرده بودند که با توجیه اعضا به ایجاد وحدت و در پی آن کناره‌گیری فوجی، کرامت با ۱۲ رأی موافق و یک رأی سفید فوجی انتخاب و در میان نامزدهای احراز پست نایب‌رئیسی نیز نورنهنگ با ۸ رأی به این پست گمارده شد.

آنچه از شواهد و نتایج انتخابات صورت گرفته برمی‌آید اول آن است که به نظر می‌رسد اعضای شورای اسلامی شهر سبزوار از احتمال ریاست معدود کسانی که شهره به‌سلامت سیاسی و اقتصادی در میان مردم و مسئولین شهرستان هستند نگران بوده و ترجیح می‌دهند این صندلی در دست رقیب باشد تا رفیق بی‌تعارف و از طرفی به نظر می‌رسد تمام گروه‌بندی‌های طرح و ایجادشده در شورا درنهایت تحت تأثیر مصالح و منافع شخصی افراد شکل‌گرفته و عمل می‌کند و نه آن‌گونه که تصور می‌شود بر منش سیاسی و طریقه فکری؛

لازم به ذکر است طی انتخابات صورت گرفته حسین کارگری به‌عنوان منشی اول، محمدرضا قلعه‌نوی به‌عنوان منشی دوم و حسین بروغنی به‌عنوان خزانه‌دار انتخاب شدند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : رصد


21
۱۳۹۴-۰۶-۱۵ ۱۸:۰۳:۵۷
حسین مقصودی شهردار سابق سبزوار از کلیه موارد اتهامی دوران مسئولیت تبرئه شد.وی به منظور اعاده حیثیت، از یکی از اعضای شورای شهر شکایت کرده است (36344)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۶-۱۶ ۱۳:۳۳:۱۲
با این مسایل مالی که اعضای باند مقصودی در شورا دارند چه جوری روشون میشه تو شهر رفت و آمد کنند .
به خدا خجالت داره ... (36401)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۶-۱۶ ۱۳:۳۷:۵۰
حالا گیرم که مقصودی تو دادگاه تبرئه بشه پیش وجدان خودش میخواد چیکار کنه .
وجدان یگانه محکمه ای است که احتیاج با قاضی ندارد. (36404)