کد مطلب: 12333
 
آغاز چندباره انجام طرح‌های مطالعاتی برای کوی‌گلستان/
مسئولان، کوی گلستان را بازیچه انتخاباتی نکنند
يکشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۸
۳
 
این یعنی تکرار داستان تلخ همیشگی، گویا مسئولان گرامی یادشان آمده که باید سه باره طرح جدیدی برای کوی گلستان آماده کنند و باز این مردم کوی گلستان هستند که باید به زندگی نگران شان ادامه دهند و هر آن منتظر باشند شاید اتفاق تلخی برای شان بیفتد.
 
«با توجه به این که مسئولان اداره کل میراث فرهنگی استان عوض شده‌اند، طرح قبلی که برای کوی گلستان تهیه شده بود خاتمه یافته اعلام شد»

جملات بالا بخشی از گفتگوی سلام سربدار با مهدی برزویی مدیر عامل سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری است که در تاریخ ۴ مرداد ۹۴ منتشر شده است. بعد از چندین سال پیگیری اهالی رسانه و مردم کوی گلستان و شنیدن قول های سرکاری که به زودی کلنگ کوی گلستان به زمین خواهد خورد و ... طرحی که برای ساماندهی و بازآفرینی کوی گلستان تهیه شده بود با همت مسئولان خاتمه یافت. این پایان تلخ انتظار مردم کوی گلستان به وعده و وعیدهای چند ساله مسئولان بود.

اما در ادامه صحبت های مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری سبزوار نکته ای دیگری هم وجود دارد.«قرار شد با مشاور جدید طرح اجرایی جدیدی تهیه شود، بعد از تهیه، تصویب و ابلاغ این طرح ما وارد فاز اجرایی خواهیم شد».

مهندس برزویی اوایل سال ۹۴ می گوید که می خواهند با مشاور جدید طرح جدیدی تهیه کنند و حالا نزدیک به دو سال از این وعده می گذرد و باز همین امروز خبر جدیدی به گوش مان رسید:

«قرارداد ساماندهی و بازآفرينی كوی گلستان بين دانشگاه حكيم سبزواری و شهرداری سبزوار با نظارت فرمانداری شهرستان سبزوار امضا شد. در اين قرارداد که به ارزش هفتصد ميليون ريال ظهر امروز فی مابین دانشگاه حکیم سبزواری و شهرداری سبزوار منعقد شد، قرار است مطالعات ساماندهی كوی گلستان توسط دانشگاه حكيم سبزواری انجام پذيرد.»

و این یعنی تکرار داستان تلخ همیشگی، گویا مسئولان گرامی یادشان آمده که باید سه باره طرح جدیدی برای کوی گلستان آماده کنند و باز این مردم کوی گلستان هستند که باید به زندگی نگران شان ادامه دهند و هر آن منتظر باشند شاید اتفاق تلخی برای شان بیفتد.

همیشه وقتی نزدیک انتخابات می شود از این خبرها می شنویم: آغاز طرح مطالعاتی فلان پروژه، آغاز بررسی طرح فلان و ... .

پیشنهاد می کنیم آقای فرماندار در کنار نظارت بر پروژه ای که دو طرفش نهادهای دیگر هستند گزارش بدهد در سه سالی که از عمر دولت تدبیر و امید می گذرد چه پیگیری های برای کوی گلستان داشته است؟ آیا برای گزارش کار هم که شده تا به حال قدم به کوی گلستان گذاشته تا عکس یادگاری بگیرد؟ شهردار محترم هم بهتر است بجای اینکه برای اعضای شورای اسلامی شهر گزارش کار انتخاباتی درست کند یک گام عملی و جدی برای این مردم بردارد. اگر نمی توانید کاری بکنید، حداقل دست زن و بچه تان را بگیرید و بروید همگی یک هفته در کوی گلستان زندگی کنید تا حداقل مردم این محله بدانند به یادشان و نگرانشان هستید.
* پرونده ویژه کوی گلستان:


۱- "آقاي فرماندار دست گل تان درد نکند!"
(گزارش راديو ايران درباره کوي گلستان/ سه شنبه ۲۱ آذر ۹۱)

۲- "با کوي گلستان درباره مسئولان محترم قضاوت کنيد" (شنبه۲۵ آذر ۹۱)

۳- "مبادا با حاشيه سازي ها اصل موضوع فراموش شود" (چهارشنبه ۲۹ آذر ۹۱)

۴- "در کوي گلستان چه مي گذرد؟" (گزارش ميداني از کوي/ شنبه ۲۸ بهمن ۹۱)

 ۵- "نان زحمت کشي خودمان را مي خوريم" (مصاحبه با حاج عباس جواندل پيرترين مرد کوي گلستان/ جمعه ۴ اسفند ۹۱)

۶- "خانه از پاي بست ويران است / خواجه در بند نقش ايوان است" (شنبه ۱۲ اسفند ۹۱)

۷- "عدم همکاري مسئولان و کمبود بودجه مهم ترين مشکل بازسازي و بهسازي کوي گلستان است" (نتايج تحقيق دکتر محمد اجزاء شکوهي استاد گروه جغرافياي دانشگاه فردوسي مشهد تنها پژوهش علمي درباره کوي گلستان/ شنبه ۱۹ اسفند ۹۱)

۸- "بيابان ها را آباد مي کنند اما براي کوي گلستان کاري نمي کنند!" (مصاحبه با حسن سيمايي نماينده مردم کوي گلستان/ شنبه ۲۶ اسفند ۹۱)

۹- "چرا به فکر چاره نجات ما نيستيد!" (نامه اهالي کوي گلستان به شوراي شهر و شهرداري زمان آقاي عيدي/ شنبه ۱۷ فروردين ۹۲)

۱۱- "آيا روحانيت وظيفه خود را در قبال کوي گلستان انجام داده است؟"(شنبه ۳۱ فروردين ۹۲)

۱۲- "بازسازي کوي گلستان را جدي تر پيگيري مي کنم" (مصاحبه با علي بروغني نماينده پيشين سبزوار/ شنبه ۷ ارديبهشت ۹۲)

۱۳- "شما هم سبزواري هستيد!" ( گفتگو با مهندس کاظم صدرزاده مدير عامل سازمان نوسازي شهرداري سبزوار؛ قسمت اول/ ۲۱ ارديبهشت ۹۲)

 ۱۴- "چرا سرمايه گذاران دولتي و خصوصي از کوي گلستان رفتند!" (ناگفته هاي مهندس صدرزاده از طرح بازسازي کوي گلستان؛ قسمت دوم/ شنبه ۲۸ ارديبهشت ۹۲)

۱۵- "زيبايي ظاهري شهر وقتي خوب است که مشکلات زيربنايي حل شده باشد" (ناگفته هاي مهندس صدرزاده از طرح هاي زيربنايي سبزوار؛ قسمت سوم/ يکشنبه ۵ خرداد ۹۲)

۱۶- "مسئولان شهري مي ترسند وارد کوي گلستان شوند!" (ناگفته هاي مهندس صدرزاده از به نتيجه نرسيدن طرح بازسازي کوي گلستان؛ قسمت چهارم و آخر/ شنبه۱۱ خرداد ۹۲)

 ۱۷- "چرا بسيج پياده روي به مشهد را فراموش نکرد اما کوي گلستان را فراموش کرد؟" (شنبه ۱ تير ۹۲)

۱۸- "کوي گلستان تلنگري براي بسيج و بسيجيان!/ بي اعتنايي خطرناکتر از کاري نکردن است" (چهارشنبه۱۲تير ۹۲)

۱۹- "کوي گلستان به روايت تصوير" (دوشنبه ۱۷ تير ۹۲)

 ۲۰- "در کوي گلستان بازنده اصلي مردم هستند" ( مصاحبه با محمود حيطه؛ عکاس سبزواري/ يکشنبه ۲۳ تير ۹۲)

۲۱- "دعا کنيد، ان شاء الله همه کمک کنند کاري کنيم" (مصاحبه با سيد قاسم حسيني زاده؛ رئيس شوراي شهر سبزوار/ شنبه ۵ مرداد ۹۲)

۲۲- "کوي گلستان يک فرصت است، از اين فرصت استفاده کنيم" (گفتگو با جلال تعصبي؛ نائب رئيس شوراي شهر؛ قسمت اول/ يکشنبه ۱۳ مرداد ۹۲)

۲۳- "مسئولان قبلي شعار زياد داده اند ما عملي وارد شده ايم/ براي سرمايه گذاران فرش قرمز پهن مي کنيم" (گفتگو با حسين مقصودي شهردار سابق سبزوار/ شنبه ۱۹مرداد ۹۲)

۲۴- "من سرمايه گذاري در کوي گلستان را تضمين مي کنم" (گفتگو با جلال تعصبي؛ قسمت دوم/ شنبه ۲۷ مهر ۹۲)

۲۵- "بايد اين ديواري که بين دو طرف کشيده شده بشکينم/ به مسئولان شهري هشدار مي دهم!/ مردم کوي با همه خواسته هاي مسئولان موافقند" ( گفتگو با حسين کارگري؛ قسمت اول/ دوشنبه۶ آبان۹۲)

۲۶- "طرح بازسازي کوي گلستان قطعا سودآور است/ اگر شهرداري بخواهد مي تواند/ بايد تا اتفاقي نيفتاده کاري بکنيم" (گفتگو با حسين کارگري؛ قسمت دوم/ شنبه ۲ آذر ۹۲)

۲۷- "آيا اين پس لرزه ها مسئولان شهري را بيدار خواهد کرد؟"/ (در حاشيه زلزله منطقه حکم آباد و حضور سبحاني و شعباني در مسابقات کشتي/ شنبه ۷ دي ۹۲)

۲۸-"مسئولان فرصت را غنيمت بدانند و بازسازي را شروع کنند/ الان هم بطور جدي پيگير ساماندهي کوي گلستان هستم"/ (گفتگو با رمضان علي سبحاني فر/ ۵ بهمن ۹۲)
 
۲۹- "مسئولان بايد بازسازي کوي گلستان را جدي تر دنبال کنند/ اگر اتفاقي بيفتد همه بايد پاسخگو باشيم" (گفتگو با محسني ثاني/ ۲۶ بهمن ۹۲)

۳۰- ۳۵ سال + ۱ سال ونيم گذشت؛ براي کوي گلستان چه کرديم؟/ پرونده کوي گلستان همچنان باز است

۳۲- طرح بازسازي کوي گلستان اولويت ماست/منتظر تکميل طرح از سوي شهرداري سبزوار هستيم/ مردم کوي براي بازسازي آماده اند/راستي آزمایی حرف های مسئولان (گفتگو با آجيليان مدير بافت هاي فرسوده سبزوار در اداره کل راه و شهر سازي استان)
....
۴۰- چه کنم، چه کنم مدیریت شهری سبزوار درباره کوی گلستان ادامه دارد/ برزویی: دیگر توضیحی ندارم! (مصاحبه با مهدی برزویی مدیر عامل سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری)
 
Share/Save/Bookmark


Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۱:۰۵:۳۹
سلام
ببخشيدها اما مسئولان يا خودشان را مسخره کردند و يا مردم و اهالي کوي گلستان را. حدود 7 يا 8 سال است که اينها دارند مطالعه مي کنند و طرح مي نويسند. سه بار تا حالا مشاور گرفته شده و طرح نوشته شده حالا دوباره از کار داره از اول شروع مي شه. مسئولاني که جرات و جسارت و عرضه کاري را ندارند مرتب دارند فقط طرح مي نويسند. گويا خودشان را مسخره کردند و گرنه مردم بسيار هوشيارتر از اين حرفها هستند. (43614)
 
دیدبان
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۹:۵۸:۲۰
باسلام
فکر میکنم این دفعه سوم است است که میخوان بدند به مشاور آخه این شهر مگه صاحب نداره اقای برزوئی با تیم مستند سازیشون دارند پول بیت المال واین مردم را هدر میدند اقای ایستیری دقت کن چه میکنی وارد بازی شده ای که اخر ندارد من از شهردار میخوام رصد کنند (43615)
 
۱۳۹۵-۱۱-۲۷ ۱۲:۲۷:۲۰
بالاخره این کش و قوس ها برای کوی گلستان اگه آب نداشته باشه برای خیییلی ها نان داره..... اونایی که با این جور پروژه ها و این جور مشاورها و این جور طرح نوشتن ها سروکار دارند میفهمند منظور چیه...... (43633)