کد مطلب: 11280
 
ادامه تبلیغات انتخاباتی سبحانی با پروژه های دولتی/ کارخانه اسید سیتریک هم به بهره برداری خواهد رسید
چهارشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۴۹
۱
 
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از بهره‌برداری شاخص‌ترین کارخانه اسیدسیتریک خاورمیانه به‌زودی در سبزوار خبر داد و گفت: آغاز به‌کار این کارخانه تحولی عظیم در تولید اسیدسیتریک در کشور را به دنبال دارد.
رمضانعلی سبحانی فر که طی چند ماه اخیر از هر فرصتی برای مطرح کردن خود غفلت نمی کند این بار از بهره برداری کارخانه اسیدسیتریک خبر داد. این در حالی است که مراحل تاسیس این کارخانه مدت زیادی است به علت نبود بودجه متوقف شده است. حال سبحانی فر در آستانه انتخابات وعده دیگری برای بهره برداری این کارخانه داد.

به گزارش سلام سربدار، رمضانعلی سبحانی‌فر صبح امروز در حاشیه بازدید از پروژه‌های عمرانی شهرستان سبزوار در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بسیاری از مشکلات حوزه صنعت‌ومعدن کشور در وزارت صنایع مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفته است، اظهار کرد: کارخانه اسیدسیتریک سبزوار در مراحل اولیه با اعتباری بیش از ۳۰ میلیون یورو در حال احداث بود که متأسفانه به دلیل برخی از مشکلات به‌جود آمده روند احداث این پروژه برای مدت زمان طولانی متوقف شد.

وی با اشاره به بازدید اخیر معاون وزیر صنعت از این پروژه افزود: این طرح عمرانی یکی از مهم‌ترین پروژه‌های تولید ماده اسیدسیتریک در سطح کشور است و این اهمیت موضوع باعث شد موانع و مشکلات احتمالی این پروژه در کمیسیون مورد بررسی‌های تخصصی قرار گیرد و زمینه‌های پرداخت تسهیلات ویژه به این طرح عمرانی فراهم شود.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کارخانه اسیدسیتریک سبزوار در سال ۸۲ روند اجرایی خود را شروع کرده است، خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین دلایل توقف طولانی این پروژه کمبود اعتبارات بود که بر اساس بررسی‌های صورت گرفته، مسئله پرداخت وامی بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان از سوی اعضای هیئت مدیره کارخانه اسیدسیتریک مطرح شد که وزیر صنعت در نشست کمیسیون صنایع و معادن وعده ایجاد شرایط پرداخت این میزان وام را داد.

سبحانی‌فر با بیان اینکه راه‌اندازی این کارخانه زمینه اشتغال بیش از ۲۰۰ نفر مستقیم و هزار نفر به صورت غیر مستقیم را ایجاد می‎کند، ادامه داد: برای احداث این طرح عمرانی مبلغی بیش از ۱۶۰ میلیارد تومان هزینه شده که بالغ بر ۴۵ میلیارد تومان از این میزان اعتبار، سرمایه در گردش این کارخانه است. * کارخانه داروسازی طاها سبزوار تا پایان سال‌ به بهره‌برداری می‌رسد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کارخانه داروسازی طاها تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: شهرستان سبزوار دارای شرایط بسیار خوبی در زمینه داروسازی است که پروژه احداث داروسازی طاها سبزوار نیز به دلایلی متوقف شده بود.

سبحانی‌فر ادامه داد: با پیگیری‌های صورت گرفته، اعتباری بیش از ۸۰۰ هزار یورو و بالغ بر ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار تسهیلاتی برای ادامه روند احداث این پروژه داروسازی اختصاص داده شد.

نماینده مردم سبزوار در مجلس با بیان اینکه بیش از ۷۰۰ میلیون تومان از سوی سهام‌داران این پروژه هزینه شده است، تصریح کرد: بر اساس پیگیری‌های صورت گرفته، بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال از سوی سرمایه‌گذاران برای خرید تجهیزات اولیه این پروژه هزینه شده، همچنین ۵۰۰ هزار یورو تجهیزات از خارج کشور تهیه شده است که امیدواریم این پروژه تا پایان سال ۹۴ به بهره‌برداری برسد.

وی با بیان اینکه در سال ۹۲ بیش از ۷۷۰ هزار یورو توسط بانک صنعت و معدن به این طرح عمرانی اختصاص یافته است، اضافه کرد: براساس نیازهای دارویی در ایران که داروهای مهم از خارج کشور وارد می‌شود، قطعاً این طرح داروسازی جزء نخستین کارخانه‌های تولید مواد اولیه دارو در ایران خواهد بود.

سبحانی‌فر با بیان اینکه این کارخانه شامل انبار نگهداری مواد، ساختمان تولید و کلینیک روم است، یادآورشد: پروژه داروسازی طاها در فاز نخست ظرفیت اشتغال‌زایی بیش از ۶۰ نفر را دارد و با اجرای طرح توسعه در فازهای بعدی، این ظرفیت به بیش از ۳۰۰ نفر افزایش می‌یابد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری فارس


موسوی
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۹:۰۷:۴۵
چه رشته هایی رو می خوان...؟ (40256)