کد مطلب: 12360
 
ایجـاد ۶ صندوق خرد اشتغال زنـان در روستـاهای سبزوار
پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۲
 
معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار گفت: در راستای ایجاد اشتغال و توانمندسازی بانوان، ۶ صندوق خرد زنان روستایی در این شهرستان راه اندازی شد.
ایجـاد ۶ صندوق خرد اشتغال زنـان در روستـاهای سبزوار
 
احمد برادران، پنجشنبه در نشست توانمندسازی و توان افزایی بانوان سبزوار افزود: این صندوق ها در روستاهای شامکان، کلاته نوبهار و نوبهار بخش ششتمد این شهرستان با رویکرد بانکداری پیوندی و توانمندسازی بانوان تحت پوشش و زنان سرپرست خانوار تشکیل شده است.

وی ادامه داد: این صندوق ها شامل گروههای ۱۵ تا ۲۰ نفره است که پس از مشارکت و سرمایه گذاری اندک اعضای آن تسهیلات کم بهره بانکی بر اساس طرح و مهارت بانوان پرداخت و کلاس های آموزشی نیز برگزار می شود.

برادران گفت: صندوق های خرد زنان روستایی نقش موثری در تحقق اقتصاد مقاومتی، ایجاد اشتغال، کارآفرینی و کاهش آسیب های اجتماعی دارند.

فرماندار سبزوار گفت: همچنین نخستین بازارچه تخصصی بانوان با نام 'بازارچه خاتون بیهق' به منظور حمایت از اشتغال و کمک به اقتصاد خانواده ها در میدان کارگر این شهر راه اندازی شد.

وی افزود: دولت تدبیر و امید بر افزایش نقش آفرینی بانوان در عرصه های اجتماعی و فرهنگی توجه دارد و توانمندی بانوان شهرستان در عرصه های مختلف علمی، فرهنگی، تربیتی، دینی، کارآفرینی و تولید شناسایی شده است.Share/Save/Bookmark