کد مطلب: 13080
 
سیدی، رئیس جدید دادگستری سبزوار:
مسئولین مصونیت قضایی ندارند/ امنیت، خط ‌قرمز دستگاه قضا
چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۰۹
 
به گزارش سلام سربدار، دوشنبه شب مورخ 27 بهمن‌ماه، نشست صمیمانه‌ی اصحاب رسانه با میر علم سیدی، رئیس جدید دادگستری سبزوار برگزار شد. در این نشست خبرنگاران، سردبیران و مدیران مسئول رسانه های سبزوار موضوعات خود را با رئیس دادکستری سبزوار مطرح کردند.

امنیت، خط ‌قرمز دستگاه قضا

سیدی با تاکید بر اینکه سبزوار از امنیت بسیار خوبی برخوردار است، گفت: دستگاه قضا در حال بررسی و پیگیری عقبه اراذل سبزوار است. کسانی که پشت این ایجاد ناامنی‌ها جوانان را رهبری می‌کنند با پنهان شدن پشت آن‌ها قصد سو استفاده داشته تا به مقاصد شوم خود برسند.
رئیس دادگستری سبزوار ادامه داد: اراذل و اوباش مطمئن باشند که دستگاه قضا برخورد سختی با آن‌ها خواهدکرد. ما در این‌باره هیچ‌گونه مماشاتی نخواهیم کرد، چرا که امنیت، خط قرمز دستگاه قضا است، و ما برای برقراری امنیت مردم از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

مسئولین مصونیت قضایی ندارند
سیدی در ادامه عنوان کرد: هیچ مسئولی مصونیت قضایی ندارد که بخواهد اعمال خود را پشت مسئولیت خود پنهان کند.
وی با بیان اینکه مصونیت قضایی فقط شامل قضات و نمایندگان مجلس میشود، افزود: مصونیت قضایی نمایندگان فقط در چارچوب نمایندگی است؛ نماینده مجلس نمی‌تواند به کسی توهین کند و بگوید من مصونیت قضایی دارم.

دروغ‌گویی جرم نیست
در ادامۀ این نشست، سیدی در پاسخ به سوال سلام سربدار مبنی بر اینکه «چرا دستگاه قضا با دروغگویی مسئولین برخورد نمی‌کند؟» گفت: مگر ما با دروغگویی افراد عادی می‌توانیم برخورد کنیم که با دروغ‌گویی مسئولین برخورد شود؟

حمایت صددرصدی دستگاه قضا از اصحاب رسانه
رئیس دادگستری سبزوار در ادامه سخنان خود اعلام کرد که ما در چهارچوب قانون از اقدامات قانونی اصحاب رسانه صد در صد حمایت می‌کنیم. هیچ شکی در این موضوع نیست. اما اگر عملی در چارچوب قانون نباشد نه تنها اصحاب رسانه بلکه از مدیران نیز دستگاه قضا حمایت نخواهد کرد.
Share/Save/Bookmark