کد مطلب: 12405
 
کارگران طرح پارس فولاد سبزوار خواستار پرداخت حقوق خود شدند
پنجشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۵
 
یکی از کارگران این طرح روز چهارشنبه به خبرنگار گفت: حقوق کارگران از آذرماه سال جاری تاکنون پرداخت نشده است.
به گزارش سلام سربدار به نقل از ایرنا نوید خلیلی افزود: بر اساس اعلام کارفرما، حقوق ماه های آذر و دی هفته آینده و عیدی، پاداش و حقوق ماه های بهمن و اسفند سال آینده پرداخت می شود.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی نیز  گفت: طبق اعلام شرکت ملی فولاد ایران اعتبارات طرح پرداخت شده و این شرکت به پیمانکاران بدهی ندارد.

رمضانعلی سبحانی فر افزود: پیگیری ها برای رفع مشکل و پرداخت حقوق کارگران در حال انجام است.
فرماندار جوین نیز گفت: حقوق عقب افتاده کارگران طرح پارس فولاد سبزوار طی هفته آینده پرداخت می شود.

حسین جمشیدی افزود: کارگران این طرح زیر نظر پیمانکاران ۲ شرکت در حال فعالیت هستند که با هماهنگی های انجام شده با مسئولان این شرکت ها، مقرر شد حقوق عقب افتاده ماه های آذر، دی و بهمن این کارگران پرداخت شود.

وی خاطرنشان کرد: از طریق نمایندگان مردم جوین و سبزوار در مجلس شورای اسلامی نیز پیگیری های مناسب برای تامین اعتبار مورد نیاز در راستای پرداخت حقوق های عقب افتاده این کارگران انجام شده است و به زودی این معوقات پرداخت می شود.

طرح پارس فولاد سبزوار سال ۱۳۸۲ در زمینی به وسعت ۲۷۶ هکتار در ۷۰کیلومتری غرب سبزوار با پیش بینی سرمایه گذاری ۱۶ هزار میلیارد ریال در محدوده شهرستان جوین آغاز شد. این طرح دارای ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی در بخش احیا و ۴۰ درصد در کل پروژه است. این کارخانه پس از بهره برداری ظرفیت تولید ۸۰۰ هزار تن آهن اسفنجی را خواهد داشت. برای تکمیل این طرح تاکنون پنج هزار میلیارد ریال هزینه شده و هم اکنون حدود ۳۷۰ کارگر در دو شرکت پیمانکاری صفا فولاد و انرژی گستر در این طرح مشغول به کار هستند.
Share/Save/Bookmark