کد مطلب: 11668
 
گفنگو با محمدعلی طالبی شهردار سبزوار - بخش اول/
شهرداری سبزوار به شدت آشفته است/شهرداری از سازمان های غیررسمی رنج می برد/هرگز عقب نشینی نخواهم کرد!
دوشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۰۰
۱۳
 
در شهرداری ۱۰۲ پست سازمانی داریم ولی بیش از ۹۰ درصد از نیروها پست سازمانی ندارند. اگر شهرداری سبزوار قانونی عمل می کرد، باید ۱۰۲ نفر نیرو داشت؛ نه این که با برخی از کارکنان نزدیک به دو هزار نفر نیرو داشته باشد. البته شهرداری بیش از ۱۰۲ نفر نیرو نیاز دارد اما تشکیلات همان تشکیلات بسیار قدیمی از دوره های گذشته است.
اشاره: مصاحبه ای که پیش رو دارید گفتگوی است که با دکتر طالبی درباره چارت سازمانی و مفاسد موجود در شهرداری داشته ایم. این گفتگو حدود یک ماه پیش انجام شد و مربوط به قبل از جلسه استیضاح شهردار است. این مصاحبه در دو بخش منتشر خواهد شد که بخش اول آن را می خوانید.


منتقدین شما اعتقاد دارند که شما بر اساس آزمون و خطا پیش رفتید. نمونه هایی مثل شهرداری منطقه تاریخی، تاسیس معاونت اجتماعی، بحث پروژه محوری را مطرح می کنند. آیا شما این نقد را قبول دارید؟

بحث سبک سازی و کوچک سازی سازمان شهرداری یکی از راهبردها و راهکارهای اساسی بنده در طول یکی، دو سال گذشته بوده است. توفیقات خوبی هم در این زمینه به دست آوردیم. سبک سازی، چابک سازی و کوچک سازی تشکیلات؛ راهبرد مدیریتی معقولی است که در تمام دنیا تجربه شده است و نیازی به آزمون مجدد ندارد. زمانی که وارد شهرداری شدم، متاسفانه شهرداری با حجم زیادی از نیرو مواجه بود که پست سازمانی نداشتند. هم اکنون هم خیلی از نیروها پست سازمانی ندارند.

چه درصدی از نیروهای شهرداری پست سازمانی ندارند؟
در شهرداری ۱۰۲ پست سازمانی داریم ولی بیش از ۹۰ درصد از نیروها پست سازمانی ندارند. اگر شهرداری سبزوار قانونی عمل می کرد، باید ۱۰۲ نفر نیرو داشت؛ نه این که با برخی از کارکنان نزدیک به دو هزار نفر نیرو داشته باشد. البته شهرداری بیش از ۱۰۲ نفر نیرو نیاز دارد اما تشکیلات همان تشکیلات بسیار قدیمی از دوره های گذشته است. بیش از ۱۰۰ ساعت برای تاپ چارت و تشکیلات تفسیری شهرداری وقت مفید گذاشتم. جلساتی در وزارت کشور، سازمان شهرداری ها، استانداری و با کارشناسان مختلف داشتم. در دو مرحله چارت سازمانی شهرداری را تدوین کردیم؛ در مرحله اول چارت سازمانی شهرداری و در مرحله دوم چارت سازمان های تابع شهرداری. بعد از این که سازمان شهرداری ها، وزارت کشور و سازمان مدیریت و برنامه ریزی در تشکیلات تفضیلی شهرداری ها به نتیجه مشترک رسیدند؛ اقدام کردیم. اگر تشکیلات ما ظرف یک ماه آینده ابلاغ شود؛ اولین شهرداری ایران هستیم که تشکیلات تفضیلی و تاپ چارت ما اعلام شده است. الان استانداری کارهایش را انجام داده و قول دادند که حداکثر برای یک ماه آینده به ما ابلاغ کنند. این موفقیت بسیار بزرگی است که وقت زیادی را می طلبد ولی شهرداری را قانونمند می کند و افراد دارای پست سازمانی خواهند شد. افراد بر اساس پست سازمانی مستقر می شوند و شرح وظایف آن ها در پست سازمانی مشخص است. الان شهرداری در این زمینه آشفتگی زیادی دارد. یکی از دلایلی هم که افراد زیادی بدون مقررات و به صورت غیرقانونی جذب شهرداری شده اند؛ عدم وجود چارت سازمانی است. چارت، سازماندهی می کند، راهبرد اصلی را نشان می دهد و مسیر ده سال آینده شهرداری را هم تعیین می کند. حالا سوال شما این بود که منطقه تاریخی چرا تاسیس شد و بعدا منحل شد؟ خوب به موجب مصوبه شورا، منطقه تاریخی تاسیس شد.

منطقه تاریخی از برنامه های شما بود؟
بله، مصوبه شورا یک ساله بود. برای سال دوم و ادامه این طرح، کارگروه انطباق فرمانداری؛ معاونت اجتماعی و معاونت منطقه تاریخی را تصویب نکرد. ضمن این که برابر ابلاغیه جدید در کل کشور، ناحیه ها از تشکیلات شهرداری حذف شد. زمانی که من ناحیه ها را تاسیس کردم، دو منطقه و دو ناحیه داشتیم. الان در تشکیلات و ابلاغیه جدید، شهرداری مرکزی و سه منطقه داریم. الان مصوبه را از استانداری گرفتم و در قالب چهار معاونت، سه منطقه، چهار مشاور، نزدیک به پانزده اداره ستادی و هشت سازمان تشکیلات تفضیلی و با حدود ۶۰۰ پست سازمانی همراه است. بیشترین پست سازمانی مربوط به آتش نشانی می باشد که حدود ۱۸۰ پست سازمانی است. ایستگاه پنجم آتش نشانی در حال ساخت است و ایستگاه ششم هم امسال ساخته خواهد شد. در این زمینه آتش نشانی جهش بسیار خوبی خواهد داشت. ۱۰۲ پست سازمانی شهرداری سبزوار تبدیل به ۶۰۰ پست شده است. سه معاونت هم به چهار معاونت تبدیل شده است. معاونت حمل و نقل و ترافیک و شهرسازی، معاونت فنی و عمرانی، معاونت خدمات شهری، معاونت مالی اداری یا معاونت توسعه انسانی. برای اولین بار شهرداری سبزوار قانونمند حرکت می ¬کند. وقت فراوانی هم گذاشته شده ولی اثرات وضعی بر شهر نداشته است که مردم بگویند چقدر کار شده است. این وضعیت مهمترین پایه تشکیلات است که قبلاً شهرداری سبزوار و دیگر شهرداری های مشابه فاقد آن بودند. امروز افتخار می کنیم که شهرداری سبزوار به عنوان اولین شهرداری توانسته است این کار را انجام دهد و پیشتازترین شهرداری در ایران باشد. تا پایان امسال این تطبیق ها صورت می گیرد و قانونمند و آماده خواهد شد.

چارت جدید چه مزایایی برای سیستم دارد؟
من وقتی در شهرداری حقوق می گیرم، باید وظیفه سازمانی داشته باشم و این وظیفه در قالب یک عنوان است. به طور مثال من کارشناس فضای سبز هستم ولی وقتی پست ندارم و شرح وظایف قانونی من ابلاغ نشده است؛ کار من غیرقانونی است و حقوقی هم که می گیرم غیرقانونی است. الان شهرداری سبزوار ۱۰۲ پست دارد که ۶۰ پست پر و بقیه خالی هستند. مابقی هر کاری که انجام می دهند، غیرقانونی است. چون شهرداری ها تابع نظام هماهنگ پرداخت هستند، حق ندارند کارگری غیر از قانون کار بگیرند. اولین گامی که باید شهرداری بردارد، این است که خودش را قانونمند کند. در حال تلاش هستیم که شهرداری را در حوزه تشکیلات اداری قانونمند کنیم که این کار وقت زیادی را از بنده گرفته است. هیچ شهرداری به این میزان وقت نگذاشته است. این قانونمندی باعث می شود زمانی که کارمند من تخلف کند، بتوانم رسیدگی کنم اما الان چگونه رسیدگی کنم؟ تابعی از مقررات نیست و شرح وظایف ابلاغ نشده است. ما از نیروها امضا نگرفته ایم که این شرح وظایف آن ها است و باید این کارها را انجام دهند. در شرایط فعلی کار ما قانونمند نیست.

چون مسئولیت مشخصی برای فرد تعریف نشده است، طبیعتاً می تواند خیلی کم کاری انجام دهد و شما هم نمی توانید کاری انجام دهید؟
من می توانم برخوردهای قانونی را از طریق کمیته انضباطی مربوط به قانون کار انجام دهم. این کار باید قانونمند شود و وظیفه همه شهرداران همین بوده است ولی چون وقت زیادی را می گرفته و امکان گزارش کار هم وجود نداشته؛ عموماً شهرداران محترم قبلی به دنبال این امور وقت گیر نبودند. چارت سازمانی فندانسیون شهرداری و هر تشکیلات دیگری است. در بخش خصوصی هم تقسیم وظایف را انجام می دهند و چارت دارند؛ چون بدون تشکیلات نمی شود کار کرد. شهرداری سبزوار بدون تشکیلات کار می کند و تشکیلات آن در حد شهرداری و سازمان ها مصوب است اما تشکیلات تفضیلی ندارد. امروز تشکیلات سازمان های ما هم مصوب شده است. از همه مهم تر این است که تشکیلات، راهبرد شهرداری را تشکیل می دهد. پیش بینی من این است که یکی از مشکلات سبزوار در آینده، حمل و نقل و ترافیک خواهد بود. برای حل این مشکل، معاونت حمل و نقل ترافیک را درست کردیم تا این ماموریت را عهده دار شود. شهرداری سبزوار در ده سال آینده، نیاز به طرح جامع ترافیک دارد. باید سازمان حمل و نقل و مهندسی ترافیک این کار را انجام دهد. سبزوار به بخش اجرایی حمل و نقل نیاز دارد. با مجوزی که در تشکیلات گرفتیم، سازمان تاکسیرانی و اتوبوسرانی در هم ادغام می شوند. در ده سال آینده سبزوار دچار معضل ترافیک جدی خواهد بود. از الان سازماندهی می کنیم، مشاور می گیریم و طرح جامع آن را نوشته و اجرایی می کنیم. ده سال دیگر با وجود این معاونت و آن دو سازمان، حمل و نقل روان خواهد بود.
ما دفتر سرمایه گذاری تاسیس کردیم ولی به موجب مصوبه شورا است. اما امروز در تشکیلات ما، گروه سرمایه گذاری و توسعه اقتصادی مصوب است. خوبی تشکیلات این است که اگر من باشم و یا نباشم، گروه سرمایه گذاری و توسعه اقتصادی که به آن دفتر سرمایه گذاری می گوییم؛ تصویب شده است و هیچ شهرداری نمی تواند آن را منحل کند. در شرایط فعلی این دفتر را هم من می توانم منحل کنم و هم شهردار بعدی می تواند این کار را انجام دهد؛ چون تشکیلات، تشکیلات مصوب نیست. ما به استناد مصوبه شورای محترم عمل می کنیم ولی بعد از آن باید مراحل قانونی را طی می کردیم که خوشبختانه الان طی شده است. فناوری و شهر الکترونیک برای ما مهم است و در تشکیلات گنجانده ایم. در ده سال آینده این تشکیلات جواب نمی دهد و ما باید به سمت هوشمندسازی شهر حرکت کنیم. نیرو و کارشناس آن را دیده ایم و می توانیم آنها را استخدام کنیم و مشکلی هم نداریم. در نتیجه تشکیلات به مفهوم توزیع نیروها نیست، بلکه به مفهوم راهبرد سازمانی یک سازمان محسوب می شود و اثرات آن ۵ سال دیگر معلوم خواهد شد؛ چون جزو طرح های زیرساختی است. به محض این که می گوییم یک طرح زیرساختی است، همه فکر می کنند یک طرح عمرانی است ولی تشکیلات به عنوان طرح زیرساختی یک سازمان به حساب می آید که باعث سبک سازی، قانون مندی و کاهش نیروی انسانی می شود.

شما ۶۰۰ پست سازمانی دارید، مابقی نیروها در چه وضعیتی هستند؟
در قالب قانون کار، کار می کنند. اگر بخواهیم قانونی برخورد کنیم، حق استخدام آن ها را در گذشته نداشتیم. چون شهرداری ها تحت نظام هماهنگ پرداخت هستند و طبق قانون کار، نباید نیروی کارگری می گرفتند. ما ۵۰ نفر کارمند رسمی داریم و بقیه همه کارگری هستند. حتی معاون بنده طبق قانون کار، کار می کند و من قانوناً حق این که پست معاونت را به ایشان بدهم، ندارم ولی اجباراً این پست را به ایشان داده ام.

به غیر از ۵۰ نفر که استخدام شدند بقیه کارگرها که استخدام رسمی نیستند، حقوق کارگری دریافت می کنند؟
طبق قانون کار حقوق دریافت می کنند که بسیار برای شهرداری سنگین است. چون حقوق کار خیلی بیشتر از حقوق نظام هماهنگ است. برخی از کارگران شهرداری دو برابر مدیران ما که طبق نظام هماهنگ پرداخت هستند، حقوق می گیرند. شهرداری سبزوار بزرگترین کارگاه کارگری شهرستان سبزوار است. اگر از اداره کار سوال کنید بزرگترین کارگاه سبزوار که بیشترین نیروی کارگری را دارد کجاست؟ می گویند: «شهرداری!» چون دروازه شهرداری باز بوده است و نمی توانستند به صورت نظام هماهنگ استخدام کنند ولی کارگری می توانستند. سه ماه نیروها را می گرفتند و بعد از سه ماه هم حق اخراج نداشتند. این نیروها سی سال در شهرداری رسوب می کنند. من هم نمی توانم کاری انجام دهم. باید این نیروها را نگه دارم و حقوق او را تا سی سال بدهم. تنها کاری که من انجام دادم، این بود که دروازه ورودی را مسدود کردم. از آن طرف مسئله بازنشستگی را داریم. در طول این دو سال، نزدیک به ۱۰۰ نفر بازنشسته شده اند. تا دو سال آینده هم ۱۵۰ نفر بازنشسته خواهند شد. در شورای چهارم بیش از ۲۰۰ نفر کاهش نیروی انسانی داشتیم و از آن طرف هم افزایش نیروی انسانی نداشته ایم. بیش از ۱۸۰۰ نیرو حقوق بگیر داریم که حدود ۵۰۰ تا نیروی مازاد است و حقوق مازاد می دهیم.
بعضی از نیروها زمانی با پارتی ورود پیدا می کنند و سازمان های غیررسمی تشکیل می دهند. سازمان غیررسمی سازمان رسمی را قلقلک می دهد و دائماً ناکارآمدی سازمان غیرسمی را افزایش می دهد. چون به محض این که می خواهی با یک نفر از این ها برخورد کنی، ده نفر سر در می آورند و انا رجل می گویند! به نظر من شهرداری سبزوار به شدت آشفته است. سعی کرده ام که سازمان های غیرسمی را در شهرداری کمرنگ کنم و تا حدی کم رنگ هم شده است اما قدرت آن سازمان اصلی بیشتر است. حدود ۷ سازمان غیررسمی داریم که دور هم جمع می شوند و با همدیگر ارتباط دارند. تشکیلاتی برای خودشان دارند و این تشکیلات غیررسمی در درون تشکیلات رسمی شهرداری و سازمانها است.

صرف این که ۲۰ کارمند دور هم جمع شوند قدرتی ندارند، بلکه باید این قدرت را از جایی کسب کنند.
همین افراد هم به نوبه خودشان قدرت دارند. مثلاً من می گویم نقشه ای انجام شود ولی نقشه دو ماه طول می کشد تا انجام شود. چون سازمان غیررسمی است و سازمان رسمی را قبول ندارد؛ نقشه را به تاخیر می اندازد. سازمان های غیررسمی بیشترین فساد را در تشکیلات ایجاد می کنند. وقتی از فساد می گویم، منظورم حتماً فساد مالی نیست، بلکه بیشتر تاکیدم روی فساد اداری است. این سازمان های غیررسمی در شهرداری قوت دارند. شهردارها هم با دو، سه تا از این سازمان های غیر رسمی هماهنگ و همراه می شوند و آن دو، سه سازمان دیگر را تضعیف می کنند یا به آن ها کم اعتنا هستند. بنده هیچ سازمان غیررسمی را قبول ندارم.

پس به شما مراجعه هم داشتند؟
حرف آن ها این است که فلانی را مدیر بگذار، چون می خواهند به صورت غیررسمی قوت بگیرند. بنده گفتم شما همه غیررسمی هستید و نگاه شما هم غیررسمی است. شهرداری به شدت از این قضیه رنج می برد. این افراد با جریان های بیرون و زمین خواران ارتباط برقرار کرده و مفسده ایجاد می کنند. آن ها به دنبال افزایش قدرت خودشان هستند. چون قدرت پول و ثروت می آورد، سازمان های غیر رسمی به دنبال قدرت خودشان هستند. تا جایی که توان داشتم، سازمانهای غیررسمی را تضعیف کردم و سازمانهای رسمی را بالا آوردم. هیئت مدیره ها شکل گرفت. سازمانی مانند سازمان بهسازی و نوسازی به مدت ۶ سال نه هیئت مدیره دارد و نه شورای سازمان تشکیل شده است ولی از آن طرف سازمان غیررسمی فعال بوده است!
در آخرین شورای سازمان، پیشنهاد انحلال سازمان بهسازی و نوسازی را داده اند. بعد از آن سازمان بهسازی و نوسازی به قوت خود بوده، حقوق گرفته و کارمند هم داشته است. کارمند به آن تزریق شده و حتی نیروی جدید هم گرفته است. این کار به ناحق انجام شده است. بند ناف این سازمان ها به شهرداری وصل بوده است. تغذیه این سازمانها از شهرداری بوده است. هر سازمانی برای خودش جزیره ای کار می کرده است و هیچ ارتباطی در قالب بودجه و برنامه با شهرداری نداشته اند. امروز همه این ارتباطها را دارند و نمی توانند تخلف کنند. چون باید گزارش خود را بدهند. اگر گزارش ندهند، تخلف انجام داده اند و نمره منفی می گیرند. اتلاف سرمایه و بودجه نشده، هزینه ها شفاف شده است. سازمان های غیررسمی به سازمان های رسمی تبدیل شدند و گزارش کار دادند.

فرمودید سازمان های غیررسمی یک سری مفسده ها داشتند که با محیط بیرون مانند زمین خواران در ارتباط بودند. آیا این مفسده ها پیگیری شده است؟
بله. الان دست زمین خواران و زیاده خواران تا قسمتی کوتاه شده است. این سر و صدایی که از جاهای مختلف هست، به همین دلیل است. چون داد و فریادشان باید از یک جایی دربیاید. داد اینها علیه چه کسی در می آید؟ علیه بنده! ولی من یک میلی متر عقب نشینی نخواهم کرد. چون اعتقادی کار می کنم. من اداری کار نمی کنم که بگویم چون امروز به این شکل است؛ عقب نشینی کنم. من هرگز عقب نشینی نمی کنم.

از داخل شهرداری کسی محاکمه شده است؟
یک تعدادی اخراج شدند. شخصی را داشته ایم که با مدرک جعلی کار می کرده است. اصلاً لیسانس نداشته است و این مدرک را خریده و با همان مدرک حقوق می گرفته است. این افراد اخراج شدند. چشم و گوش تیزی که هم اکنون در شهرداری مستقر است، باعث شده که ۱۰ درصد درمان بشوند و ۹۰ درصد هم پیشگیری شود. پیشگیری اولیت داشته است. من با جرات اعلام می کنم که برند بنده در شهرداری، سلامت است. آدم در سایه سلامت یک کار انجام دهد، مورد رضای خدا و خلق خدا است.
Share/Save/Bookmark


تفکر مقصودی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۷ ۲۱:۰۹:۳۰
یادبگیر مثل مرد عملگرا باشی تا بتوانی خدمتی کنی (41956)
 
تفکر مقصودی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۷ ۲۱:۰۹:۳۰
یادبگیر مثل مرد عملگرا باشی تا بتوانی خدمتی کنی (41957)
 
تفکر مقصودی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۷ ۲۱:۰۹:۳۱
یادبگیر مثل مرد عملگرا باشی تا بتوانی خدمتی کنی (41958)
 
دلسوز
۱۳۹۵-۰۲-۲۸ ۱۴:۰۷:۴۳
با سلام واحترام،بنده شاید از لحاظ سلیقه سیاسی تفاوتهایی با شهردار محترم داشته باشم ولی در حد اطلاعات و بررسیهایی که دارم احساس میکنم خیلی از مشکلاتی که برای ایشان بوجود می آید بخاطر جدیت ایشان در سالم کارکردن است واینکه قصد دارند کارهای در مجرای قانونی ومنطقی صورت پذیرد که البته سیستم ناسالمی مثل شهرداری(با احترام به قشر سالم و زحمتکش آن) این برنامه ها را برنمی تابد والبته آقای دکتر طالبی کار بزرگ ومهمی را انجام میدهند و نیاز به یاری همه در همه ابعاد دارند وانشاالله ماجور خواهند بود،البته راست کردن یک چوب که طی سالها کج شده نیاز به عزم و اراده،تدبیر و ازهمه مهمتر در این اوضاع و احوال نیاز به صبر دارد انشاالله موفق باشند (41962)
 
ایمان
۱۳۹۵-۰۲-۲۹ ۰۷:۴۲:۳۳
من هم با شما موافقم(دلسوز) نظرات تفکر مقصودی در یک مقطع زمانی خوب است اما پایه های اصلی بایستی درست شود انشاالله دکتر طالبی با حمایت شورا انجام میدهد (41971)
 
احسان
۱۳۹۵-۰۲-۲۹ ۰۵:۱۹:۵۷
شورای دوره قبل باید در برابر نقض قانون ها و کج رفتارهای شهردار زمان خود پاسخگو باشد . (41969)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۲۹ ۰۷:۳۲:۴۸
سلام.جناب طالبی یک طرفه به قاضی رفته.چه کسی همین سازمان های غیر رسمی را هویت بخشید و اعضاء ان یا معاون شهردار یا مدیرعامل سبز وقبرشدند. (41970)
 
آریا
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۲-۲۹ ۰۸:۰۲:۳۹
ظاهرا این چارت پیشنهادی برای اولین بار برای شهرداری سبزوار قرار است اجرا شود و ظاهرا بسیار خراب و ناجور است.لطفا همانند بودجه آنرا روی سایت بگذارید تا مورد قضاوت اهل نظر قرار بگیرد.اگر چارت اشکال داشته باشد صرفا شهردار محترم مثل برخی از شهرداران گذشته دنبال رزومه سازی است.لطفابر اساس سیاست شعاری اطاق شیشه شفاف سازی کرده و چارت رو هم به معرض دید بگذارید.چارت سازمانی جزو اطلاعات محرمانه نیست. (41972)
 
امیر
۱۳۹۵-۰۲-۳۰ ۰۸:۳۵:۴۲
درسته.خود پرسنل شهرداری هم میگن کشکیه.
آقای طالبی باید طبق وعده هاش اصولی و زیربنایی کار کنه.واقعا اگه چارت شهرداری خراب باشه زیرساخت سازماندهی نیروی انسانی خراب میشه و شهرداری فشل تر خواهد شد!!!! (41987)
 
رضا
۱۳۹۵-۰۳-۰۳ ۱۲:۲۳:۰۶
اقای محترم اتاق شیشه ای به همین میگن که شفاف سازی بشه نه اینکه مثل استیشن پرستاران اتاق شیشه ای درست کنن (42022)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۲۹ ۰۹:۱۷:۴۷
فقط حرف دریغ از ذره ای عمل (41974)
 
خبرنگار
۱۳۹۵-۰۲-۳۱ ۲۲:۰۰:۱۸
موضوع جالب و اساسی چارت سازمانی که مطرح کرده اید رو ساده رها نکنین.
من کنجکاو شدم و با توجه به اهمیتی که موضوعتون داشت تحقیقاتی کردم و ظاهرا در تهیه چارت شهرداری سهل انگاری و کم توجهی شده و حوزه مدیر برنامه ریزی شهرداری خیلی ضعیف عمل کرده و پیامدهای بدی در پی هم داره.
جای تعچب داره که شهرداری سبزوار که همیشه دنبال صید جایزه های کشوری در حوزه برنامه ریزی هست و اینهمه مهندس و ادعا داره چرا اینطوری چارت تهیه کرده!
نظر مدافعان چارت در شهرداری و مدیران شهرداری رو هم بگیرید تا گزارش کاملتری ارایه کنین.من که مبهوت شدم (42002)
 
سیزواری
۱۳۹۵-۰۳-۰۶ ۱۷:۳۰:۲۷
الان کل شهر م آشفته و انگار رها شده و بی نظمی زیاد شده دوباره سد معبرها و خرده فروشهاو هر قسمت شهر با یک نما یا ساختمانها ی چندین طبقه بی نما و شیشه های مغازها کثیف و خیابانها وبلوارها بعد از انتخابات پر از پوسترهای نیمه کنده شده و اسپری شدن دیوارها برای رفع نم و لوله و تبلیغات دیگر و غیره ، انگار که کسی مسئول وجود ندارد. (42062)