کد مطلب: 10228
 
امام جمعه سبزوار: باید به وعده‌های استکبار بی اعتماد بود
جمعه ۱۲ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۱۶
۲
 
امام جمعه سبزوار گفت: معنی تولی و تبری یعنی اینکه مقابل زورگویان ایستادگی کنیم و در برابر وعده های آنها بی اعتماد باشیم.
حجت‌الاسلام غلامحسین ابراهیمی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سبزوار با بیان اینکه دشمنی آمریکایی‌ها با ما تمامی ندارد، اظهار داشت: جنایت آمریکایی‌ها در سال ۶۷ و شهادت مسافران هوایپمای جمهوری اسلامی ایران سند این ادعای ماست.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری(مدظله) در سخنرانی‌های مختلفشان بر ایستادگی در برابر آمریکایی‌ها و بی اعتمادی نسبت به آنها تاکید دارند، تصریح کرد: معتقدیم آمریکایی‌ها عهد شکن، بدعهد و پیمان شکن هستند و این مسئله جزو سیاست مهم جمهوری اسلامی ایران است.

خطیب جمعه سبزوار با بیان اینکه امام(ره) آمریکا را معاویه زمان می‌دانستند، خاطرنشان کرد: این سخن امام (ره) مهم‌ترین خط و مشی سیاسی جمهوری اسلامی ایران در حوزه سیاست خارجی است و هیچ‌گاه این سیاست را تغییر نمی‌دهیم.

وی با بیان اینکه معتقدیم آمریکایی‌ها و رژیم صیهونیستی تا ابد با ما دشمنی می‌کنند، گفت: برای مبارزه با استکبار جهانی و به خاک کشاندن دشمن آمریکایی و صیهونیستی آماده‌ایم و خود را برای بزرگترین تهدیدات تجهیز کرده‌ایم.

امام جمعه سبزوار با اشاره به تهدیدات نظامی کشورهای غربی و برخی از کشورهای عربی نیز عنوان کرد: ما کشوری صلح طلب هستیم و در طول تاریخ ثابت کرده‌ایم که هیچ‌گاه اهل تجاوز نبوده‌ایم اما اگر کشوری ما را تهدید کند پاسخی در خور و شان جمهوری اسلامی ایران دریافت می‌کند.

حجت‌الاسلام ابراهیمی با بیان اینکه ما هیچ‌گاه زیر بار زور نخواهیم رفت، افزود: دشمن قبل از هر تهدیدی باید حد و اندازه خود را بداند و بفهمد که چه ملتی را تهدید می‌کند.

خطیب جمعه سبزوار در ادامه با اشاره به فرارسیدن شبهای قدر عنوان کرد: شب قدر شب حیات اسلام است و پاسداشت این شب‌های عزیز یکی از مهم‌ترین فرایضی است که مورد تاکید علما و بزرگان است.

وی با بیان اینکه شهادت امیرالمومنین علی(ع) در شب قدر یکی از مهم‌ترین رویدادهای تاریخ اسلام است، تصریح کرد: قرآن صامت در شب قدر نازل شد و قرآن ناطق یعنی امام علی(ع) نیز در این شب به شهادت رسیده است.

وی با اشاره به اینکه حضرت علی(ع) شخصیتی دشمن شناس بودند، خاطرنشان کرد: امروز باید ما باید از دشمن شناسی امیرالمومنین درس بگیریم و باید همیشه به این نکته توجه کنیم که آمریکا همان معاویه امروز است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : فارس


امیر
۱۳۹۴-۰۴-۱۴ ۱۳:۲۳:۴۹
فقط حرف (34514)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۱ ۱۱:۴۹:۱۲
سلام میشه اقای ابراهیمی از بودجه فرهنگی در نشر مطلبی از نه دی در باره ماجرای تصویب فرجام منتشر کرد باید سبزواری ها نه دی ندارند اقلا حقشان دانستن انچه در مجلس گذشت هست از نماندها مون میپرسم ایا بر فرجام ذرای دادن ؟ ایا در باره شایعه اعتراض کردید ایا مثل علی اصغر زارعی اشک غیرت وشرافت ریختید ؟ (37569)