کد مطلب: 10787
 
با صدور بیانیه‌ای:
دانشجویان سبزواری به تحصن «غیرت» مقابل مجلس پیوستند +تصاویر
شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۱
۲۸
 
تعدادی از تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های سبزوار با صدور بیانیه‌ای ضمن اعلام حمایت از تحصن «غیرت»، صبح امروز (شنبه) به جمع متحصنین در مقابل مجلس شورای اسلامی پیوستند.
دانشجویان سبزواری به تحصن «غیرت» مقابل مجلس پیوستند +تصاویر
 
به گزارش سلام سربدار، ششمین روز تحصن «غیرت» که با حضور طلاب، دانشجویان و عموم مردم از سراسر کشور در مقابل مجلس شورای اسلامی در حال برگزاری است، وارد فاز جدید خود شده است.

در همین حال تعدادی از تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های سبزوار با صدور بیانیه‌ای ضمن اعلام حمایت از تحصن «غیرت»، صبح امروز (شنبه) به جمع متحصنین در مقابل مجلس شورای اسلامی پیوستند.

در این تحصن که توسط یک طلبه قمی به همراه خانواده اش شروع شد، تاکنون بسیاری از نمایندگان و چهره های سیاسی- اجتماعی و فرهنگی مختلف ضمن حضور در تحصن، حمایت خود را از این اعتراض مردمی اعلام کرده اند.

این تحصن در اعتراض به روند منفعلانه مجلس در بررسی برجام صورت گرفته و متحصنین معتقدند اجرای برجام باعث نابودی زیرساخت های هسته ای کشور، باقی ماندن تحریم ها، تضعیف توان نظامی کشور و در نهایت حمله نظامی دشمن به ایران خواهد شد.

در بخشی از بیانیه تشکل های دانشجویی سبزوار خطاب به نمایندگان مجلس آمده است: آیا وقت آن نرسیده است که سکوت ذلت‌بار خود را بشکنید و در مقابل نفوذ اجنبی بایستید؟ آیا وظیفهٔ خود را جز در راه صلاح کشور می‌بینید؟ آیا صحبت‌های صریح و واضح رهبر معظم انقلاب به گوشتان نرسیده است؟

در این بیانیه تصریح شده است: ما دانشجویان انقلابی و عدالت‌خواه برای بیدار کردن برخی نمایندگان بخواب‌زده به تحصنی که توسط طلبه وظیفه‌شناس در مقابل مجلس شروع شد؛ می‌پیوندیم و از تمامی مردم شریف، دانشجویان و اساتید آگاه و روحانیون عزیز که دغدغهٔ اسلام و انقلاب را دارند دعوت به حمایت از این تحصن و پیوستن به آن می‌شود. باشد که در مقابل شهدا و آیندگان این مملکت شرمسار نباشیم.

متن کامل بیانیه تشکل های دانشجویی دانشگاه های سبزوار برای حمایت از تحصن «غیرت» در ادامه آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

*اگر ما در مذاکرات در برخی موارد کوتاه آمدیم و برخی امتیازات را دادیم عمدتاً برای این بود که تحریم‌ها برداشته شود وگرنه چه لزومی به حضور در مذاکرات بود و ما کار خود را ادامه می‌دادیم … اگر قرار است تحریم‌ها برداشته نشود، پس معامله‌ای هم در کار نخواهد بود؛ بنابراین باید تکلیف این موضوع مشخص شود. "رهبر معظم انقلاب"

دو ماه گذشت و ما منتظر بیدار شدن به خواب‌زدگان بودیم اما نتیجه‌ای حاصل نشد. مجلس شورای اسلامی طبق اصل ۷۷ و ۱۲۵ قانون اساسی باید توافق وین را برای تصویب و یا عدم آن در دستور کار قرار می‌داد. اما نمی‌دانیم چه شد که تعطیلی نمایندگان به بررسی ترجیح داده شد!

مجلس آن را در دستور کار قرار نداد اما خوب توسط برخی آقایان در دستور «اجرا» قرار گرفت؛ به‌طوری‌که فضای کشور را به سویی بردند که انگار این متن تقدس دارد و لازم‌الاجراست.

باید بگوییم که هر انسان بصیری با بررسی برنامه جامع اقدام مشترک درمی‌یابد که این متن نه‌تنها «جامع» نیست که هیچ‌گونه «اقدام مشترکی» را هم در پی ندارد؛ چرا که طبق آن در مقابلِ وعده‌های توخالی غرب، چیزی جز کاریکاتور از صنعت هسته‌ای ایران باقی نخواهد ماند.

نمایندگان محترم مجلس!

آیا وقت آن نرسیده است که سکوت ذلت‌بار خود را بشکنید و در مقابل نفوذ اجنبی بایستید؟ آیا وظیفهٔ خود را جز در راه صلاح کشور می‌بینید؟ آیا صحبت‌های صریح و واضح رهبر معظم انقلاب به گوشتان نرسیده است؟

بنابراین ما دانشجویان انقلابی و عدالت‌خواه برای بیدار کردن برخی نمایندگان بخواب‌زده به تحصنی که توسط طلبه وظیفه‌شناس در مقابل مجلس شروع شد؛ می‌پیوندیم و از تمامی مردم شریف، دانشجویان و اساتید آگاه و روحانیون عزیز که دغدغهٔ اسلام و انقلاب را دارند دعوت به حمایت از این تحصن و پیوستن به آن می‌شود.
باشد که در مقابل شهدا و آیندگان این مملکت شرمسار نباشیم.

"مسئولین آمریکایی با رجزخوانی میگویند ما ایران را تسلیم کردیم؛ تسلیم ایران را مگر به خواب ببینند."
رهبر معظم انقلاب

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه حکیم سبزواری
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه حکیم سبزواری
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار


قابل ذکر است جهت اطلاع از آخرین اخبار این تحصن به کانال تلگرامی https://telegram.me/radbarjam
و اینستاگرام http://instagram.com/radbarjam مراجعه نمایید.
Share/Save/Bookmark


سمیه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۷-۱۱ ۱۱:۴۵:۳۰
دانشجوی ارشد بردیس فنی دانشگاه تهران هستم از همین جا حضور قلبی ام را با متحصنین اعلام میکنم.
آمریکا شیطان بزرگ و انگلیس روباه بیر است این دو هرگز قابل اعتماد نیستند. (36993)
 
محسن
۱۳۹۴-۰۷-۱۱ ۱۱:۵۶:۴۱
دورد به غیرتتون...
واقعا دمتون گرم... (36994)
 
۱۳۹۴-۰۷-۱۱ ۱۴:۳۱:۲۷
دانشجويان برويد در س بخوانيد تا براي اينده ملت مفيد باشيد (37001)
 
مجید
۱۳۹۴-۰۷-۱۱ ۱۷:۴۰:۲۶
اگه فردا ملتی نباشه...عزتی نباشه...مثل زاپنی بشیم که ظاهرا پیشرفته است ولی حتی ارتش از خودش نداره و پایگاه های نظامی یه آمریکا سر خیابونشونه...نه دانشجوها...بیاید همین جا...الان وقتشه (37024)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۷-۱۲ ۰۸:۰۳:۴۹
ایا خواست واقعی ملت این است .فرافکنی و کارشکنی برای مقاصد سیاسی و جناحی .
چهر های حاضر خود گواه نیت سیاسی صرف ایشان است
رزمه امثال رسایی و شریعتمداری مشخص است (37040)
 
ز
۱۳۹۴-۰۷-۱۱ ۱۸:۲۸:۲۵
خوبه امکان مجوز داشتند
و کاش آقایان مقابل اختلاسها هم واکنش نشون میدادند (37026)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۷-۱۲ ۰۸:۲۶:۰۱
یکی نیست بگه این تحصن با کدوم مجوز داره برقرار میشه.....؟؟ (37043)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۷-۱۲ ۰۹:۰۷:۳۷
عزیز دل برادر:
وقتی مقام معظم رهبری دستور دادند صدای اعتراض شما را شنیدیم و به مصلحت نیست ادامه یابد به نظر من دیگه این میشه کاسه از آش داغتر که تحصن رو یه عده ای ادامه بدن.اینجاست که بعضی مغرضین نظام خودشون رو جا میزنند (37044)
 
United States
۱۳۹۴-۰۷-۱۲ ۰۹:۴۱:۳۵
من از افراد تیم مذاکره کننده هسته ای حمایت میکنم بخصوص آقای ظریف. یک عمره دارم تو کلاسهام تدریس میکنم که ما برای تولید برق نیاز به این همه سرمایه گذاری تو صنعت هسته ای نداریم و کشورمون که بیش از دوسوم اون بیابونه یه منبع لایزال انرژی خورشیدی برای تولید برق داره بدون هیچ گونه تهدید و آلودگی برای محیط زیست. اگر هم لازمه از انرژی هسته ای برای مطالعات درمانی استفاده بشه نیاز به این همه سانتریفیوژ نیست. اگر هم برای تولید بمب هسته ای داره مطالعه میشه که از همون اول این توسط خود دولتمردان تکذیب شده. پس چرا بیخود یک طلبه که چیزی نمیدونه میاد سنگ هیچی رو به سینه میزنه؟ و یه عده هم به خاطر منافع سیاسی خودشون ازش حمایت میکنن؟ این تحصن صدای واقعی ملت نیست. (37045)
 
مجید
۱۳۹۴-۰۷-۱۲ ۱۰:۵۷:۴۱
"من از افراد تیم مذاکره کننده هسته ای حمایت میکنم"...ما هم حمایت میکنیم

"یک عمره دارم تو کلاسهام تدریس میکنم که ما برای تولید برق نیاز به این همه سرمایه گذاری تو صنعت هسته ای نداریم "...

17کشوری که بیشترین برق هسته‌ای راتولید می‌کنند:
فنلاند:سهم برق هسته ای32درصد از کل برق موردنیاز
جمهوری چک :35%
ژاپن :تا پیش از حادثه فوکوشیما، ژاپن یکی از برجسته ترین کشورها در عرصه تولید برق هسته ای بود، به گونه ای که 30 درصد برق موردنیاز خود را از انرژی هسته ای تامین می‌کرد و همچنین برنامه ریزی کرده بود که این رقم را به 40 درصد برساند. درحال حاضر بسیاری از نیروگاه های هسته ای این کشورتعطیل است و افکار عمومی این کشور به شدت مخالف برق هسته‌ای‌ است
سوییس 35%
بلژیک51%
هند3%
اسپانیا20%
کانادا15%
چین2%
اوکراین46%
آلمان16%
سوِد38%
روسیه17%
آمریکا19%
انگلیس18%
کره جنوبی 30%
فرنسه74%
منبع" http://www.ghasednews.com/fa/tiny/news-4559 "

"کشورمون که بیش از دوسوم اون بیابونه یه منبع لایزال انرژی خورشیدی برای تولید برق داره"
طرح شوما درسته... ولی آیا میشه گوش جایه چشم رو بگیره؟
مثل اینه که بگیم چون گوشهایه من خیلی خوب میشنوه ... پس دیگه احتیاجی به چشم ندارم...اصلا چشم میخوام چیکار وقتی گوش هام به این خوبی کار میکنه...

" پس چرا بیخود یک طلبه که چیزی نمیدونه میاد سنگ هیچی رو به سینه میزنه؟ "
حتی در صورت فرض محال که این طلبه تنها باشه...آیا به نظر شوما به اندازه یه خودش تو این کشور سهم نداشته...
کاری رو انجام داده که به نظرش درست بوده... و به فکر اش عمل کرده... شاید اگر طرح انرژیه خورشیدی شوما به ذهن این طلبه میرسید...به جایه این که سال ها فقط طرح اش رو در ذهن داشته باشه...میرفت و در بخش کوچکی اجرا میکرد... وبقیه کم کم با گسترش فکر اون طرح رو گسترش میدادن... (37048)
 
United States
۱۳۹۴-۰۷-۱۲ ۱۷:۰۲:۲۲
نباید اینقدر هرج و مرج تو کشور باشه که هر کس هر چی به نظرش مناسب نبود بدون هیچ علمی راه بیفته تحصن کنه. این تحصن هدایت شده است و این طلبه هم مشخصه از طرف کیا کوک شده. (37072)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۷-۱۲ ۱۹:۵۴:۱۴
"نباید اینقدر هرج و مرج تو کشور باشه "...موافقم (37083)
 
۱۳۹۴-۰۷-۱۲ ۱۲:۳۱:۱۱
این استاده خیلی بی سواده
مجید جان خوب جوابشو دادی

ضمن اینکه به این استاد بیشواد باید عرض کرد که هسته ای فقط تو برق که کاربرد نداره. مصارف پزشکی هم داره. (37057)
 
United States
۱۳۹۴-۰۷-۱۲ ۱۶:۲۳:۰۲
اگه کامل متن اون استاد رو میخوندی میدیدی که جواب مصارف پزشکی رو هم داده مجید جان دلبندم. (37067)
 
۱۳۹۴-۰۷-۱۲ ۱۶:۵۳:۲۲
اولا این به ظاهر استاد رشته اش چیه؟؟؟؟

دوما معلومه که در این زمینه واقعا بیسواده و احتیاج به مطالعه ی جدی داره! اخه اون چه حرف مضحکی بود که در رابطه با مصارف پزشکی زده بودی (37070)
 
۱۳۹۴-۰۷-۱۲ ۱۹:۳۱:۳۴
تو که از ظریف حمایت می کنی می شه بگی برای چی وزیر عربستان حسابش نکرد و درخواست دیدارشو رد کرد

چرا به وزیر مملکت ویزا ندادن؟

چرا ظریف رفت دو زانو زد جلوی امیر کویت و ... (37078)
 
مهران
۱۳۹۴-۰۸-۰۳ ۱۵:۲۷:۵۶
اگه کسی از وزیر وزرا جلوی کسی زانو میزنند ملت ما بداند که برای ما جوانان است نه برای خودش (37608)
 
فرهاد موسوی
۱۳۹۴-۰۷-۱۲ ۱۰:۰۹:۵۶
سلام...
یک اصلاح طلب دو آتیشه هستم..

{مقدمه...}
عزیزان ، دلسوزان ، درسته که متن توافق نمی تونه صد در صد به نفع ما باشه... ولی اگه میخوایم رابطه مون با کشور هایه دنیا بهتر باشه مجبوریم یک امتیاز هایی رو بدیم... اگر می خواهیم به خواسته هامون برسیم مجبوریم بعضی از خواسته هایه اون ها رو هم تامین کنیم ...

{متن...}
مشکل اینه که اون طرفی ها تونستن به خواسته ها شون برسن ...ولی ما نه...
یعنی اصل حرف ایران این بوده که بابا حداقل همین تحریم ها رو که خودتون گذاشتید رو وردارید... همون رو چندین تیکه کردن که هاااااااااا نه به این راحتی نیست و چند قسمته و باید این هاشو این یکی ( اروپا) اجازه بده و اون هاشو اون یکی (کنگره ) و این هاشو اون یکی دیگه (رییس جمهور آمریکا )
و مسایل دیگه رو هم تقریبا همین جوری...بازدید ها از سایت ها که قرار بود دور و بر جاهایه نظامیه ما نرن... حالا هی میگن نه بابا امانو نیومد...
خب یکی نیست بگه شوما که مذاکره کردن یاد نداشین... بیخودی رفتین تویه این مذاکره ها امتیاز دادین که چی بشه؟... بابا جمع اش کنید آبرویه هر چی اصلاح طلبه رو هم بردید...

{نتیجه...}
لطفا معامله ای که سودی برای ما نداره رو انجام ندید (37046)
 
۱۳۹۴-۰۷-۱۲ ۱۷:۳۱:۰۲
تو یک اصلاح طلب معمولی هم نیستی تا چه رسد به یک دو آتشه . بر دروغ گو لعنت (37073)
 
فرهاد
۱۳۹۴-۰۷-۱۲ ۱۹:۲۳:۳۲
وقتی سال 88 دو ماه حبس تو زندان مشهد کشیدم... فردوسی مشهد فوق لیسانس علوم سیاسی می خوندم...به خاطر این بود که فکر میکردم تقلبی شده بود...بعد که دیدم فلانی که ما رو کوک میکرد و ایمیل میزد و اطلاعات و برنامه میداد...خودش داره راست راست تو خیابون راه میره و ... گفتم ای بابا... ما رو بگو سنگ کی ها رو به سینه میزدیم... با فیلم "لکه " که تویه همین سایت هم لینک اش هست به شدت احساس نزدیکی کردم...جامعه به اصلاحات زیادی نیاز داره ... و من اصلاح طلبم (37077)
 
احمد
۱۳۹۴-۰۷-۱۲ ۱۹:۳۲:۴۷
دوستان خواهش میکنم توجه کنید...
نظر های داده شده در این قسمت ، اصلا جالب نیست، بیشتر حال و هوای کل کل داره تا بحث منطقی...
بیایم یک کم مودب تر نظر بدیم...قبل ز این که ارسال کنیم ، دو سه بار متن مون رو بخونیم و خودمون رو جای نفری بذاریم که این رو می خونه...آیا اگه فلانی که من با هاش مخالفم با این طرز برخورد ، برمیگرده یا نه دورتر میشه؟
بعضی وقت هانظرهایی که داده میشه در حد دانش آموزی هم نیست...
این که فلاسفه ی قدیم با هم بحث میکردن و سنی رو شیعه میکردن ، به خاطر توهین به اون ها نبوده، بلکه با منطق به اون طرف مقابل جواب میدادن...ممنون (37080)
 
...
۱۳۹۴-۰۷-۱۲ ۱۱:۲۷:۴۲
از سلام سربدار ه میخوایم که دیگه نظرات این قسم رو به هیچ وجه تایید نکنه تا بحث ادامه پیدا نکنه (37052)
 
۱۳۹۴-۰۷-۱۲ ۱۶:۳۷:۳۹
چی کم اوردی اصلاح طلب بیچاره؟؟؟؟ (37069)
 
ونوس
۱۳۹۴-۰۷-۱۲ ۱۵:۴۳:۰۰
کشتار منا حاصل کوتاه آمدن ما در مذاکرات بود باید منتظز بدتر از این ها باشیم.... (37066)
 
United States
۱۳۹۴-۰۷-۱۲ ۱۶:۵۹:۰۲
از 5000 تا کشته 400 تا ایرانی بودن. چه ربطی به مذاکرات ایران داره؟؟؟ (37071)
 
۱۳۹۴-۰۷-۱۲ ۱۷:۳۳:۳۸
20 کشور دیگه هم که کشته دادند مذاکره میکردند ؟!!!! (37074)
 
علیرضا
۱۳۹۴-۰۷-۱۲ ۱۹:۳۵:۳۵
ایا گروه های طرفدار برجام هم می توانند جلو مجلس تحصن کنند یامعلمینی که مدافع حقوقشان هستند (37081)
 
۱۳۹۴-۰۷-۱۳ ۱۴:۱۵:۳۹
ظاهرا دنبال چی هستند خدا بهتر میدونه ما که داریم از گرسنگ
ی هلاک میشم بزارین مملکت برو تو فاز ارتباط با دنیا تا کی ما باید منزوی باشیم (37107)