کد مطلب: 12811
 
به مناسب روز خبرنگار
احضار مدیرمسئول سایت سلام سربدار به دادگاه/عملکرد ضعیف فرماندار و شهردار در حوزه تعامل با رسانه ها
چهارشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۰
 
احضار مدیرمسئول سایت سلام سربدار به دادگاه/عملکرد ضعیف فرماندار و شهردار در حوزه تعامل با رسانه ها
 
اسفند سال گذشته مطلبی در رابطه با خرید ماشین حدود ۲۰۰ میلیونی آقای شهردار منتشر کردیم. بلافاصله شخص آقای شهردار از مدیر مسئول سایت سلام سربدار شکایت کرد. این شکایت با گذشت نزدیک به ۶ ماه در جریان است. تا کنون مطلبی درباره این شکایت منتشر نکرده بودیم. ولی وقتی شنبه این هفته(هفته خبرنگار) برای مدیرمسئول سایت ابلاغیه آمد و ۵ روز برای رفتن به قوه قضاییه مهلت تعیین شده بود(یعنی ۱۷ مرداد روز خبرنگار) دیدیم باید به مناسبت روز خبرنگار تقدیری از این مسئولین داشته باشیم.

سیدعلی کوشکی نزدیک به دو سال است که سکاندار مجموعه شهرداری سبزوار شده است. او در این دو سال الارقم درخواست های مکرر خبرنگاران برای نشست خبری، هیچ پاسخی نداده و هنوز حاضر نشده یک نشست خبری برگزار کنند. هر چند سال گذشته دیداری با مدیرمسئولان نشریات مکتوب داشت و روابط عمومی شهرداری از آن به عنوان نشست خبری یاد کرد.

کوشکی در این دو سال به درخواست رسانه های برای مصاحبه هم پاسخ نداده است. هفته نامه ستاره شرق خرداد ماه مطلبی تحت عنوان مصاحبه اختصاصی با سیدعلی کوشکی منتشر کرد که فقط یک رپرتاژ بود که در آن شهردار به ارائه گزارش عملکرد پرداخته بود.

اما در کنار همه این بی مهری ها به رسانه
شهردار تا کنون سه بار از رسانه ها شکایت کرده که دو بار از سایت سلام سربدار بوده است. در دو مورد اول دادگاه حکم منع تعقیب صادر کرده و شکایت سوم هم در جریان است.
ها او رکورددار شکایت از رسانه هاست. شهردار تا کنون سه بار از رسانه ها شکایت کرده که دو بار از سایت سلام سربدار بوده است. در دو مورد اول دادگاه حکم منع تعقیب صادر کرده و شکایت سوم هم در جریان است.

اما دیگر مسئول سبزواری که بی مهری در حق رسانه ها را تمام کرده احمد برادران فرماندار سبزوار است. او طی مدت حدود ۴ سال مسئولیت در فرمانداری، به درخواست های مکرر رسانه ها برای مصاحبه پاسخی نداده است. او حتی نشست خبری هم برگزار نکرده و تنها به اصلاح نشست خبری اش مربوط به قبل از انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ و برای ارائه گزارش کاری بوده است.

احمد برادران هر چند در این مدت به صورت مستقیم از رسانه ها شکایت نکرده ولی طبق شنیده ها پشت پرده برخی شکایت ها از رسانه ها و احضار برخی از خبرنگاران توسط نهادهای مختلف بوده است. او همچنین الارقم درخواست های مکرر رسانه های مجوزدار، هیچ اقدامی برای جلوگیری از انتشار نشریات غیرقانونی انجام نداده است. حتی بیشتر سعی کرده با این نشریات همکاری کند.

این حکایت دو نفر از مسئولین سبزوار در برخورد با رسانه هاست. یکی داعیه اصلاح طلبی و دیگر داعیه اصولگرایی دارد. بارها به مسئولین مختلف شهری اعم از امام جمعه، دادستان، نماینده های مردم در مجلس و نهادی بالادستی درباره عدم پاسخ گویی این دو نفر تذکر داده ایم ولی کوچکترین اقدامی نشده است. بعد از چهل سال از انقلاب اسلامی که با تکیه بر مردم بنا شده به جایی رسیده ایم که یک مسئول می تواند بی اعتنا به افکار عمومی باشد و هیچ نهادی هم اراده ای برای پاسخگو کردن مسئولان نداشته باشد. بعد از پیگیری های متعدد، کاملا از پاسخگویی برخی مسئولین ناامید شده ایم. یک مسئول می تواند حتی وقتی پای هزینه دو و نیم میلیاردی برای ۶ میدان یا مرگ ۴ مقنی درمیان است به هیچ رسانه ای پاسخگو نباشد. یاد حرف استاد رحیم پور ازغدی می افتیم که می گوید: «چهل سال است مسئولان می خواهند جمهوری اسلامی را سرنگون کنند ولی مردم نمی گذارند».
Share/Save/Bookmark