کد مطلب: 12091
 
نگاهی به مدیریت بحران آشفته مجموعه شهری در ماجرای قنات کسکن/
مدیریت بحران با کت و شلوار اتو کشیده/آقایان نماینده، شما دقیقاً کجایید؟ + فیلم
جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۲
 
اما تنها چیزی که از این مدیریت بحران دیده ایم جلسه ای که در مکان این اتفاق تشکیل شد آن هم در سایه چادر و با کت و شلوار و لباس های اتو کشیده. تنها اقدامی هم که در خبرها شنیدیم انجام شده فرود یک آتشنشان تا عمق ۲۰، ۲۵ متری قنات بوده که هیچ نتیجه ای نداشته است.
مدیریت بحران با کت و شلوار اتو کشیده/آقایان نماینده، شما دقیقاً کجایید؟ + فیلم
 
همین چند ماه پیش بود که شهرداری و راهنمایی رانندگی با هم به مشکل برخوردند. شهرداری بیلبوردهای غیرقانونی راهنمایی رانندگی را جمع کرده بود و راهنمایی رانندگی هم به تلافی ماشین های سنگین شهرداری را از داخل شهر جمع کرده بود. چون شهرداری در دوران سرپرستی اداره می‌شد و دچار خلا قدرت بود کارکنان شهرداری به فرماندار شکایت می‌برند تا مشکل را حل کنند. اما جواب برادران یا همان آقای فرماندار از آن جواب های تاریخی است که هر چند صد سال شنیده می شود. آقای فرماندار می گوید «از دیشب چند بار زنگ زدم و رئیس راهنمایی رانندگی گوشی اش را جواب نمی دهد». حالا تصورش را بکنید وقتی عالی ترین مقام دولت در یک شهرستان این قدر در مدیریت زیرمجوعه های خودش ضعیف باشد چه وضعیتی پیش می آید.

اما این نوع مدیریت بی سر و ته از آقای فرماندر مسبوق به سايقه است. در ماجرای دفن استاد سبزواری هم هر روز یک خبر منتشر می شد و خبر از دفن استاد در مکان جدیدی می داد. آنقدر مدیریت متزلزل بود که حتی پسر استاد سبزواری هم مانده بود که قرار است پدرش کجا و کی دفن شود. رسانه های کشوری هم هر روز خبر از مکان جدید دفن استاد می دادند. بعد از این همه تغییر مکان دفن و سرگردانی مدیریت شهری، آقای برادران در مصاحبه ها با رادیو خراسان خیلی شیک زیر همه چیز زد و گفت که از اول مکان و زمان دفن مشخص بوده و اصلاً رسانه ها از خودشان خبر درست کرده اند.

چند روزی است شنیده ایم که متاسفانه ۵ مقنی زحمت کش در قنات کسکن گیر افتاده اند. تیم مدیریت بحران شهرستان هم به ریاست فرماندار تشکیل شده است. اما تنها چیزی که از این مدیریت بحران دیده ایم جلسه ای که در مکان این اتفاق تشکیل شد آن هم در سایه چادر و با کت و شلوار و لباس های اتو کشیده. تنها اقدامی هم که در خبرها شنیدیم انجام شده فرود یک آتشنشان تا عمق ۲۰، ۲۵ متری قنات بوده که هیچ نتیجه ای نداشته است. معاون هلال احمر استان هم که با خبرنگار صداوسیما مصاحبه کرده گفته که منتظریم حجم آب، از پایین دست قنات کاهش پیدا کند و بعد هم خود مقنی های محلی را بیمه کنند تا به قنات بروند. این خروجی کل مدیریت بحران شهرستان است. آقایان مدیریت بحران لحظه ای خودتان را جای خانواده های این عزیزان بگذارید. این چه حرفی است که می زنم خانواده های شما ته قنات چه می کنند؟

چند روزی است که خانواده های این ۵ مغنی پر پر می زنند و کاری از دست شان بر نمی آید. امیدشان بخداست و چشم شان به دست مسئولان مدیریت بحران که کاری بکنند ولی امیدشان را ناامید کردند. متاسفانه در این چند روز آقایان نماینده مجلس حسین مقصودی و رمضان علی سبحانی هم کاری نکردند و خودشان را تا سر قنات هم نرساندند. این در حالی است که هر دوی شان از وضعیت مدیریت آشفته آقای برادران آگاهی دارند. خانواده های این عزیزان باید منتظر باشند تا بلکه ابر و باد و مه و خورشید فلکه کاری برای شان انجام بدهند.

Share/Save/Bookmark