کد مطلب: 3171
 
بهره برداری از ۷۱ پروژه عمرانی در سبزوار همزمان با دهه فجر
دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۲۳:۲۵
 
این پروژه ها با اعتبار بالغ بر ۸۹۶ میلیارد ریال آماده بهره برداری شده است
معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار گفت : در دهه فجر امسال ۷۱ پروژه عمرانی، تولیدی، خدماتی، صنعتی در این شهرستان به بهره برداری می رسد.

به گزارش "سلام سربدار" به نقل از ایرنا، مهندس قاسم شعبانی عطار روز دوشنبه در نشست شورای اداری سبزوار، افزود: این پروژه ها با اعتبار بالغ بر ۸۹۶ میلیارد ریال آماده بهره برداری شده است.

وی در ادامه ایجاد فرصت های شغلی با حفظ اشتغال موجود و همكاری با تولید كنندگان و كارآفرینان را از اولویت های امسال سبزوار عنوان كرد و گفت: ۹ هزار و ۶۶۴ نفر سهمیه اشتغال این شهرستان است.

معاون استاندار و فرماندار سبزوار با بیان اینكه تاكنون شش هزار و ۷۲۷ نفر در سامانه رصد اشتغال ثبت نام شده اند از دستگاه های اجرایی كه در این زمینه عملكرد خوبی داشته اند قدردانی كرد.

شعبانی افزود: به دستگاه های اجرایی كه عملكرد ضعیفی داشته اند تذكر داده شده تا آن را بهبود بخشند.

وی تعهد شهرستان سبزوار در اشتغال بخش خانگی را دو هزار و ۶۳۸ نفر ذكر كرد و گفت: تاكنون برای چهار هزار و ۱۲۵ مورد مجوز صادر شده است.

وی اعتبار اشتغال خانگی سهمیه شهرستان سبزوار را ۱۶۰ میلیارد ریال عنوان كرد و گفت: از این میزان ۹۹ میلیارد ریال به بانك ها معرفی شده اند.

فرماندار سبزوار با اظهار اینكه سهمیه اشتغال در بخش كشاورزی این شهرستان ۱۶۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال با بهره هفت درصد است، گفت: سه برابر اعتبار اختصاص یافته به شهرستان سبزوار، طرح معرفی شده است.

شعبانی بیان كرد: بیش از ۵۲۰ میلیارد ریال طرح معرفی شده و از این میزان تاكنون ۱۵۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال نهایی شده است.

وی ادامه داد : برای سال ۹۱ از محل توسعه كشاورزی ۱۳۴میلیارد ریال سهمیه شهرستان سبزوار است كه تاكنون جهت دریافت تسهیلات، طرح های مختلفی به میزان ۱۷۰ میلیارد ریال به بانك های عامل معرفی شده است .

وی به اعتبارات تملك دارایی هم اشاره كرد و گفت: بایستی تلاش شود در زمان مقرر حداكثر اعتبار برای شهرستان جذب شود.
Share/Save/Bookmark