کد مطلب: 11327
 
در جلسه شورای اداری و با حضور استاندار مطرح شد:
ادعای متضاد فرماندار سبزوار با اظهارات وزیر ارتباطات درباره شهرهای هوشمند ایران/ منبع آمارهای بی اساس آقای فرماندار کجاست؟
سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۳۳
۲۸
 
فرماندار سبزوار امروز در جلسه شورای اداری شهرستان مدعی شد سبزوار به عنوان چهارمین شهر هوشمند کشور مصوب شده است، اما وزیر ارتباطات این ادعای فرماندار سبزوار را تایید نمی کند زیرا چندی قبل محمود واعظی در همایشی که خبر آن توسط ایسنا منتشر شده ، گفته است: طبق آخرین تصمیمات اتخاذ شده پنج شهر ارومیه، اصفهان، تبریز، تهران و مشهد به عنوان شهرهای هوشمند در نظر گرفته شدند.
ادعای متضاد فرماندار سبزوار با اظهارات وزیر ارتباطات درباره شهرهای هوشمند ایران/ منبع آمارهای بی اساس آقای فرماندار کجاست؟
 
فرماندار سبزوار امروز در جلسه شورای اداری شهرستان مدعی شد سبزوار به عنوان چهارمین شهر هوشمند کشور مصوب شده است، اما وزیر ارتباطات این ادعای فرماندار سبزوار را تایید نمی کند زیرا چندی قبل محمود واعظی در همایشی که خبر آن توسط ایسنا منتشر شده ، گفته است: طبق آخرین تصمیمات اتخاذ شده پنج شهر ارومیه، اصفهان، تبریز، تهران و مشهد به عنوان شهرهای هوشمند در نظر گرفته شدند.

احمد برادران در مدت دو سال و نیم گذشته که در جایگاه معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان سبزوار قرار گرفته است، مشابه این گونه اظهار نظرات را که به نظر می رسد چندان منطبق با واقعیت نیست، باز هم داشته است.

مثلا برادران چند روز قبل مدعی شد که آمار اشتغال در سبزوار طی دو سال گذشته رشد ۵ برابری داشته است که این ادعا همان روزها با واکنش بعضی رسانه های شهرستان مواجه شد زیرا سبزواری ها در سال های اخیر همواره بیکاری را مهمترین معضل خود می دانسته اند و در این مدت نیز تغییر محسوسی در وضعیت اشتغال شهرستان مشاهده نکرده اند.

فرماندار سبزوار اما امروز در جلسه شورای اداری شهرستان و در حضور استاندار خراسان رضوی آمار و اطلاعات دیگری را هم در سخنرانی خود مطرح کرده است که با این اوصاف اصحاب رسانه و مردم باید با هوشیاری و نگاه منتقدانه تری این اظهارات را مطالعه و بررسی کنند.

البته درباره ادعای امروز فرماندار سبزوار مبنی بر قرار گرفتن سبزوار در زمره چهارمین شهر هوشمند ایران، ممکن است این احتمال وجود داشته باشد که در مراحل اجرای طرح شهرهای هوشمند کشور، سبزوار جایگزین یکی از آن ۵ شهری شده باشد که وزیر ارتباطات قبلا نام برده است.

اما این احتمال بسیار ضعیف به نظر می رسد زیرا کمی دور از ذهن است که شهرهای مشهد، اصفهان، تبریز، تهران و ارومیه که هر کدام از کلانشهرها و مراکز استان های کشور هستند در میدان رقابت از شهرستان غیر مرکز استان و کوچکتری مانند سبزوار عقب بمانند؟! و اگر چنین شده باشد، واقعا جای تبریک و تشکر به فرماندار و سایر مسئولان شهرستان را دارد.

به هرحال به نظر می رسد فرماندار سبزوار باید نسبت به اظهارات امروزش جهت تنویر افکار عمومی توضیحات بیشتری برای خبرنگاران و مردم سبزوار بدهد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : اسرارنامه


م
۱۳۹۴-۱۱-۲۷ ۰۸:۴۷:۳۵
از نوع مطلب گذاشتنت معلومه با جانبداری حرف میزنی
مثلا صحبتای فرماندار تو روز22 بهمن رو چرا نزاشتی؟ (40401)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۷ ۱۰:۳۰:۴۳
چه ربطی داره!!! (40407)
 
م
۱۳۹۴-۱۱-۲۷ ۱۱:۵۸:۱۰
از این که با غرض مطلب میزاره منظورم بود (40411)
 
احمد
۱۳۹۴-۱۱-۲۷ ۱۲:۱۶:۳۴
اگر مطالب سخنرانی اش توی سایت های دیگه ی سبزوار اومده ، لینک اش رو همین جا بذارید تا استفاده کنیم (40425)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۷ ۱۳:۰۹:۰۸
خب حالا با غرض یا بی غرض

جواب سوالشون رو بده. این برادران امارشو از کجا میاره؟؟ (40430)
 
م
۱۳۹۴-۱۱-۲۷ ۱۴:۴۵:۰۶
نه من در جایگاهی هستم که جواب بدم
نه شما در چایگاهی هستید که سوال بپرسید (40434)
 
احمد
۱۳۹۴-۱۱-۲۷ ۲۰:۵۷:۴۶
اگه من وشمایی که شهروند این شهریم نپرسیم ، پس کی بیاد از مسولین سوال کنه؟
فردا میگن ماست سیاهه... ما باید بگیم چشم؟ دوره ی ارباب رعیتی تمام شده... (40446)
 
حاتم
۱۳۹۴-۱۱-۲۷ ۲۱:۲۷:۱۸
دوست عزیزم ، "م" جان
مطمعنا اگه جوابی داشتین ، به جای این سه تا نظر قبلی ، اون رو می نوشتین . (40448)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۷ ۲۲:۱۸:۳۵
همه ی مردم در جایگاهی هستند که سوال بپرسند جناب متوهم (40453)
 
من
۱۳۹۴-۱۱-۲۸ ۱۱:۰۶:۰۱
اگر شما چنین جسارتی ندارید که جلوی دروغ ها و وعده های به نا حق بعضی آقایان بایستید ، خواهشا جلوی پای دلیرمردان و آزاد مردان این سرزمین سنگ اندازی نکنید (40485)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۷ ۲۰:۴۷:۴۲
فرماندار كيه كه بخوان صحبت هاي 22 بهمنشو خبر كار كنن ؟ هر كسي جايگاه و منزلتي داره و بر اساس جايگاهش بهش بها داده ميشه (40444)
 
دادرسی
۱۳۹۴-۱۱-۲۸ ۰۰:۱۸:۳۴
سلام ... با تمام احترامی که برای این پایگاه خبری داریم ، بهتر بود که اخباره جدید و مهم شهرستان و از جمله سخنرانی های فرماندار و شهردار و نمایندگان شهر ، تماما کار شود . البته به کار برخی مدیران انتقاداتی ( کم یا زیاد ) وارد است ، ولی عدم انتشار تمام صحبت های آنها صحیح نیست .رکن اول این پایگاه خبری تحلیلی ، خبری بودن آن است که انصافا خیلی قوی تر از سایر رسانه هایی است که با مراجعه به آن ها ، عموما با مدح و ستایش مدیرانی مواجه می شویم با عملکردی ضعیف و حتی بحث برانگیز .
اما این پایگاه که با نگاه تحلیل وقایع آمده ، بهتر است خط مشی مستقل خود را حفظ نماید و از زاویه ی بی طرفانه شرح وقایع دهد .
موفق باشین (40463)
 
...............
۱۳۹۴-۱۱-۲۷ ۲۰:۵۰:۳۵
كلا كاراي فرماندار همين جوريه . چند وقت پيش كرسي آزاد انديشي در مورد توافق هسته اي تو فرمانداري برگزار شد اما كاملا بر خلاف اسمش بود . تمام صحبت ها بر مي گشت به ايراد گرفتن و متهم كردن دولت گذشته و كاملا خوب شمردن برجام و دولت كنوني كسي هم به ما مخالفان اجازه ي حرف زدن نداد . متاسفم براي خودمون با اين اوضاع ............................ (40445)
 
رسول
۱۳۹۴-۱۱-۲۷ ۱۱:۰۳:۰۰
به نظر من اطلاعات فرماندار به روز نیست دومین شهر استان از نظر جمعیتی نیشابور میباشد (40408)
 
محمد
۱۳۹۴-۱۱-۲۷ ۱۴:۳۹:۰۳
درسته ... توی سایت ویکیپدیا هم نوشته...طبق آمار سرشماری2011 ( همون 1390 ) جمعیت سبزوار 231557 و نیشابور 239185 نفر بودن (40432)
 
محمد
۱۳۹۴-۱۱-۲۷ ۱۱:۵۵:۴۹
شاید منظور جناب فرماندار این بوده که سبزوار چهارمین شهر کشور از لحاظ هوشمند بودن شهروندان شان است ... یعنی مردم فهیم سبزوار خیلی باهوش هستن ... شاید این جوری داشته از ماها تعریف می کرده (40409)
 
یک دلسوز
۱۳۹۴-۱۱-۲۷ ۱۲:۱۳:۴۴
سلام
با تشکر از روشنگری های این پایگاه ،
لطفا از انتشار این قبیل اخبار از سبزوار خودداری کنید... چرا که معمولا ظرفیت و جنبه ی مدیران (به خصوص از نوع سبزواری ) آنقدر بالا نیست که در پی اصلاح عملکرد و ادبیات سوال برانگیزشان برآیند .
تا چند روز دیگرهم با فشار و اعمال قدرت و سنگ اندازی های جدید ، از انتقادات (ولو صحیح ) ، قدر دانی خواهند کرد ...
اگر جلوی این معدود پایگاه های روشنگر را هم بگیرند ، در این فضای تک قطبی رسانه های سبزوار ، کسی نمی ماند .
پس لطفا دیگر از این اخبار حاشیه دار منتشر نکنید . (40424)
 
م
۱۳۹۴-۱۱-۲۷ ۱۴:۴۳:۵۱
شاید ندونید ولی فرماندارای قبلی امثال آقای ...... رو حتی تو فرمانداری راه نمیدادند!!!!!
ولی الان رو ی نگاه بدون جانب داری بندازید متوجه خواهید شد (40433)
 
جوادی
۱۳۹۴-۱۱-۲۷ ۲۳:۲۸:۳۷
دوره ی فرمانداره قبلی رو چه خوب یادتان هست ؛ نکند یکی از کارمندان اداره ی فوق الذکر هستین ، ای کاش یک فرد مردمی در جواب می آمد و نه یک دولتی
دوست عزیزم ، فعل بد این فرماندار ، نباید به واسطه ی فعل بدتر دیگران توجیه و یا حتی مثبت انگاشته شود (40460)
 
اکبری
۱۳۹۴-۱۱-۲۸ ۱۰:۵۶:۰۲
اسم خبرنگار ها رو می دونید؟رفتار فرماندارهای قبلی هم که دیده اید ...خوب مچتان را گرفتیم ... پس شما هم بععععله !! یعنی از بچه های فرمانداری هستین... نکنید خواهشا این کارهارو... کاش این سایت آی پی سیستمی که ازش نظر میذاشتن رو هم می نوشت ... اون وقت مثلا ردیابی می کردیم میدیدیم بعضی از نظرات جانبدارانه از مدیران ، از فلان اداره می آید... (40483)
 
من
۱۳۹۴-۱۱-۲۸ ۱۳:۰۵:۱۱
کاملا موافق ام (40493)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۷ ۱۳:۰۸:۲۴
ایشون یه جا دیگه هم فرموده بودن امار اشتغال تو سبزوار 5 برابر شده!!!!! (40429)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۷ ۱۴:۵۵:۱۴
آمار باید مستند باشه ، سرشماری های کشور هر ده سال یه بار بوده که اخیرا 5 ساله شده یعنی دفعه ی قبل که 1390 بوده و دوره ی بعدی 1395 خواهد بود . آمار دقیقه دیگه ای توی کشور انجام نمیشه که جامعه آماریه فراگیری داشته باشه البته ، ممکنه در نمونه های کوچکی به طور پراکنده آماری گرفته بشه که علمی نیست ...
البته بعضی دوستان صحبت کردنشان با درصد و آمارهست ... مثلا اوستا غلام ، صافکاریه سر کوچه می گفت این روغن ترمز 5برابر اون یکی کار میکنه یا این صفحه کلاج 75% شون چینی اند ... البته جسارت نباشه ، قصد مقایسه ی بین جناب فرماندار با اوستا غلام نیست که مطمعنا اگه ایشان هم می خواستن آمارشان را مثل اوستا صافکاره سرکوچه مون از خودشون دربیارن جاشون به جای فرمانداری ، سر کوچه ما ور دسته اوستا بود... (40435)
 
من
۱۳۹۴-۱۱-۲۸ ۱۱:۰۱:۳۹
خواهش می کنم با مدیران در نیفتید... تجربه ثابت کرده تا چند روزه دیگه میان تو گونی می کنن تون و هزار تا جرم نکرده ی دیگه هم تو پاچه تون می کنن... خب ننویسید این خبرها رو ... از ما گفتن (40484)
 
فاطمه
۱۳۹۴-۱۱-۲۸ ۱۱:۱۳:۰۹
"به هرحال به نظر می رسد فرماندار سبزوار باید نسبت به اظهارات امروزش جهت تنویر افکار عمومی توضیحات بیشتری برای خبرنگاران و مردم سبزوار بدهد."... عمرا افکار عمومی براشون مهم باشه (40486)
 
یک سبزواری مقیم تهران
۱۳۹۴-۱۱-۲۸ ۱۱:۳۸:۰۲
سلام
صرف نظر از این که آیا سبزوار شهر چندم از لحاظ هوشمندی در کشور است ، چند نکته برای مدیریت هوشمندانه تر شهر به ذهن مان رسیده که جسارتا بیان می شود .
مثلا شهری که این همه راکب موتور سوار دارد ، می توان قسمتی از عرض خیابان را به آن ها اختصاص داد ... و یا از هزینه ی پارکینگه موتور سیکلت ها ( که مطمعنا با این حجم گسترده ی موتور گیری مبلغ قابل توجهی خواهد بود ) برای خود مردم و ارتقای فرهنگ موتور سواری شود ...
مسیر عبوری تهران مشهد از سبزوار ، به نحو شایسته ای زیبا سازی شود ... واقعا هر مسافری که از میدان ترمینال رد میشود فکر میکند کل شهر به همین شکل است .
کاش تعدادی تابلوی زیبا در ورودی شهر نصب میشد همراه با چندین تور لیدر برای معرفی رایگان شهرستان ... یعنی از مسافران مسیر تهران مشهد دعوت می شد که به طور رایگان از امکانات تاریخی و تفریحی سبزوار دیدن کنند . مطمعن باشید با دو سال انجام این کار به چنان رونقی می رسیم که خبر اش کل کشو را می گیرد ... الان واقعا ما به معرف آثار باستانی احتیاج داریم . گاها دیده می شود که مسافری در بازدید از اماکن تاریخی شهر ، سوالاتی می پرسد که با بی اطلاعی مردم و یا برخورد سرد آن ها ، زده می شو د .
می توانیم سرمایه داران شهر را به جای ورود به بانک ها و گرفتن سود اندک ، به کارخانه ها ببریم . مثلا با شناسایی این افراد توانمند ، در مراکز سرمایه گذاری از آن ها استفاده کنیم .

به امید این که این چند نکته برای دوستان همشهری مفید افتد. (40490)
 
سبزواری
United States
۱۳۹۴-۱۱-۲۹ ۱۵:۱۵:۲۳
این آقا یکی به نعل می زنه یکی به میخ
به زودی با ارائه مستندات (40563)
 
سعید
۱۳۹۴-۱۲-۱۱ ۱۵:۴۵:۲۲
آقای فرماندار فعلی قبلا هیج جا سابقه مدیریتی نداشته اند و ضرفا مدیر 4 کارخانه نیمه فعال در شهرک صنعتی بودند لذا دادن این چنین آماری از ایشان بعید نیست.کاش آقای برادران قبل از اینکه به یکباره فرماندار سبزوار میشدند در چندین فرمانداری مثل جغتای یا جوین کسب سابقه میکردند بعد به سبزوار میامدند.تجربه و سنجیده حرف زدن چیزه خوبی است.نه ضرفا دولت قبل را متهم کردن. (41205)