کد مطلب: 11237
 
طی يك هفته؛ شهروندان سبزواري ۴۲۰ بار شماره ۱۲۵ را به صدا درآوردند
سه شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۴۲
 
مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سبزوار گفت: شهروندان سبزواري طی يك هفته اخير ۴۲۰ بار زنگ سامانه امداد و نجات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سبزوار را به صدا درآوردند.
به گزارش روابط عمومي شهرداري سبزوار، مهدي احمدي راد با بيان اين مطلب اظهار داشت: بخشی از تماس های شهروندان مربوط به مزاحمان تلفنی و بخشی به سوال و جواب های کارشناسی و رفع ابهامات و تعدادی هم طلب استمداد از نجاتگران بوده که منجر به عملیات امدارسانی شده است.
وي در ادامه افزود: روزانه به طور متوسط ۷۰ مورد حادثه در سبزوار رخ مي دهد كه آتش نشانان با انجام عمليات به موقع به شهروندان امداد رساني مي كنند.
احمدي راد تصريح كرد: در يك هفته اخير(از ۵ تا ۱۲ بهمن) آتش سوزي و محبوس شدن در آسانسور با ۳۷ و نيم درصد بيشترين آمار فراواني را در بين ديگر حوادث داشته اند و گيركردن اشيا حلقوي در اعضاي بدن و محبوس شدن در اماكن به ترتيب با ۱۲ و نيم و ۲ و نيم در رتبه هاي بعد قرار گرفته اند.
مدیر عامل سازمان آتش نشانی سبزوار همچنين به كاهش مزاحمت های تلفنی با شماره ۱۲۵ اشاره كرد و گفت: خوشبختانه اين مهم در سبزوار روند كاهشي داشته و در حال حاضر به ۲ يا ۳ تماس در روز رسيده است.
احمدي راد اضافه كرد: در واقع مزاحمت هاي تلفني در واقع مانع برقراری تماس های اضطراری شهروندان با این سازمان مي شود و بگونه اي با جان و مال مردم بازي مي كند.
وی گفت: بيشترين مزاحمت هاي تلفني سبزوار در گذشته از طريق خط ايرانسل و دكه هاي تلفن همگاني شهري با اين سازمان بوده كه با فرهنگ سازي و آگاه بخشيدن روند نزولي به خود ديده است.
Share/Save/Bookmark