کد مطلب: 12786
 
مسابقه بزرگ کتاب‌خوانی، با محوریت کتاب «خداحافظ سالار» + مرکز توزیع در سبزوار
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۳
 
مسابقه بزرگ کتاب‌خوانی، با محوریت کتاب «خداحافظ سالار» + مرکز توزیع در سبزوار
 
کتاب خداحافظ سالار، خاطرات همسر سردار شهید حسین همدانی است که حمید حسام، نویسنده برجسته دفاع مقدس آن را به رشته تحریر درآورده است.

علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه کتاب به  فروشگاه کتاب آسمان واقع در خیابان بیهق، بیهق18(روبروی مسجد پامنار)، انتهای بن بست فقاهتی، طبقه همکف مراجعه کنند. یا برای اطلاعات بیشتر با شماره 09359353915 تماس بگیرند.

"خداحافظ سالار" را نشر بعثت ۲۷ منتشر کرده و در ایام مسابقه، با قیمت ۱۴ هزار تومان به فروش می‌رسد.

این کتاب در ارتباط با حضور سردار سرلشکر شهید حاج حسین همدانی و خانواده‌اش در سال ۱۳۹۰ در سوریه و رشادت‌های این شهید گران‌قدر است.

کتاب «خداحافظ سالار»، خاطرات پروانه چراغ نوروزی همسر سردار سرلشکر شهید حاج حسین همدانی، قافله‌سالار مدافعان حرم است، که به زندگی و فراز و نشیب‌های این شیر زن بزرگ پرداخته که از کودکی آغاز و نهایتاً به شهادت سردار همدانی در سال ١٣٩۴ ختم می‌شود.

کتاب خداحافظ سالار به صورت داستانی است که شروع ماجرای آن از سال ۱۳۹۰ است، که شهید همدانی خانواده خود را در اوج بحران سوریه که دمشق در آستانه سقوط بود، آگاهانه به دمشق می‌برد.

بعد از بازگشت به ایران زمانی که سوریه امن و بحران سقوط دمشق کم می‌شود، خانم چراغ نوروزی شروع به نوشتن خاطرات کودکی خود می‌کند و به این صورت است که این کتاب با تکنیک بازگشت به گذشته به دهه ۴۰ برمی‌گردد.

زندگی شهید همدانی پر بوده از حادثه، مجروحیت، گمنامی و کار‌های بزرگی که ناشناخته مانده است و بخشی از کتاب به خاطرات و نقش شهید همدانی در تاسیس ۳ لشکر سپاه در سال‌های دفاع مقدس، و مأموریت‌های متعددی از جمله حضور وی در آفریقا و نهایتاً دفاع از حرم اهل‌بیت در سوریه می‌پردازد. همه این‌ها در کنار شنیدنی‌های قصه حرم و مقابله با تکفیری‌ها در کتابی به عنوان خداحافظ سالار جمع شده است.

با شرکت در این مسابقه در گسترش فرهنگ جهاد و شهادت، سهیم باشیم.
Share/Save/Bookmark