کد مطلب: 12696
 
حاشیه ای بر تغییر و تحولات اخیر دانشگاه حکیم؛
آغاز دوران خودمختاری پدرخوانده در دانشگاه حکیم/مولوی در حد و اندازه ریاست دانشگاه نیست
سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۷
۱
 
همه این تغییر و تحولات و خانه تکانی های سیاسی توسط یک فرد مدیریت می شود و آن فرد هم کسی نیست جز محمد باقری معروف به #پدرخوانده اصلاحات سبزوار. تصمیماتی که باقری در این مدت گرفته نشان از یک دیکتاتوری درون حزبی دارد.
آغاز دوران خودمختاری پدرخوانده در دانشگاه حکیم/مولوی در حد و اندازه ریاست دانشگاه نیست
 
مهم ترین تغییر مدیریتی در سطح شهرستان در یک ماهه گذشته، رفتن دکتر حدادنیا و تکیه زدن دکتر مولوی بر صندلی ریاست دانشگاه حکیم بود. بعد از آمدن مولوی در حالی که هنوز مهر سرپرستی اش خشک نشده هر روز کانال دانشگاه، خبر از عزل و نصب جدیدی می دهد. این تعداد از تغییرات در این مدت کوتاه، هیچ نشانی از تغییرات مدیریتی یک مدیر مدبر در یک نهاد علمی ندارد و بیشتر نشان از یک خانه تکانی سیاسی است.

دکتر حدادنیا در آخرین نشست خبری اش، رفتن اش را تنها مشروط به یک مسئله خانوادگی کرد. مسئله ای که به گفته او تا مهرماه تعیین تکلیف می شد. مهرماه گذشت و تکیه زدن حدادنیا بر منصب ریاست دانشگاه، نشان از حل شدن مسئله خانوادگی اش داشت. اما در دی ماه خبر رفتن حدادنیا منتشر شد. اخباری که از پشت پرده این تغییر شنیده می شود نشان از آن دارد که لابی های گسترده برای حذف حدادنیا صورت گرفته است.

اما پشت پرده این تغییر چه بوده است؟ دکتر مولوی به اذعان کارشناسان امر، در حد و اندازه مدیریت دانشگاه حکیم نیست. مدیریت جریان حذف حدادنیا هم خارج از توانایی های اوست. مولوی فقط یک سرباز ساده برای انجام اوامر شطرنج باز اصلی این ماجراست.

مولوی یکشنبه این هفته در اولین نشست خبری اش گفت این آخرین باری خواهد بود که در جمع خبرنگاران برای پاسخگویی حاضر می شود. او خوب می داند در تصمیم گیری های آینده فقط یک مجری است. پس بهتر است خودش را درگیر پاسخگویی درباره تصمیمات دیگران نکند.

دکتر حسینی با راه اندازی شورای صنفی اساتید و جمع کردن امضا، نقش اساسی در این تغییر را ایفا کرد. اما حسینی هم پشت پرده این ماجرا نبود. همه این تغییر و تحولات و خانه تکانی های سیاسی توسط یک فرد مدیریت می شود و آن فرد هم کسی نیست جز محمد باقری معروف به #پدرخوانده اصلاحات سبزوار.

 تصمیماتی که باقری در این مدت گرفته نشان از یک دیکتاتوری درون حزبی دارد. شواهد نشان از آن دارد سبحانی فر هم در این تغییرات بازی خورده است. در مراسم معارفه مولوی هیچ مقامی از وزرات علوم شرکت نکرد. حتی فرماندار هم تا آخرین لحظات قصد حضور در این مراسم را نداشت.

باقری در این سال ها پشت پرده بخش زیادی از اتفاقات سیاسی شهرستان بوده است. با این وجود هیچ رسانه ای تا کنون پایش را در کفش باقری نکرده است. باقری هم نشان داده علاقه ای به پاسخگویی حتی به هم حزبی های خودش ندارد. شرکت سیمان یک نمونه خوب برای عدم پاسخگویی باقری است. اما آنچه مشخص است عواقب تصمیات شتابزده و سیاسی #پدرخوانده در دانشگاه حکیم، چه پاسخگو باشد و چه نباشد برعهده اوست.
Share/Save/Bookmark


مهدی
Germany
۱۳۹۷-۰۱-۰۱ ۱۸:۱۴:۵۴
دکتر حداد نیا برای ادامه تحصیل با امریکا رفتن وپشت پرده ای برای برکناریش نبوده و نیست (44145)