کد مطلب: 11336
 
درحاشیه بهره‌برداری انتخاباتی سبحانی از پروژه‌های دولتی؛
افتتاح نمایشی بیمارستان حشمتیه با هزینه‌های سرسام‌آور/ تنزل بیمارستان خوشاب به مرکز درمانی با عنایت سبحانی
چهارشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۲۵
۲۱
 
با این حال حشمتیه با هزینه های سرسام آور و با فشارهای سبحانی آماده شد تا در آستانه انتخابات،به نام او افتتاح شود. آقای سبحانی بجای افتخار به افتتاح حشمتیه باید پاسخگو باشد چرا برای ۱۸ درصد این پروژه ۴۷ میلیارد هزینه شده است.
افتتاح نمایشی بیمارستان حشمتیه با هزینه‌های سرسام‌آور/ تنزل بیمارستان خوشاب به مرکز درمانی با عنایت سبحانی
 
به گزارش سلام سربدار، این روزها رمضانعلی سبحانی فر مدام به افتتاح بیمارستان حشمتیه افتخار می کند و هر جا هم که می رود در گزارش کارهایش اعلام می کند بیمارستانی که قرار بود به بخش خصوصی واگذار شود با تلاش های شبانه روزی من به سرانجام رسید.

روز دوشنبه هم همراه استاندار در خوشاب حضور پیدا کرد و مرکز بهداشتی درمانی این شهر را افتتاح کرد و باز هم با افتخار از تلاش های شبانه روزی اش برای ساخت این مرکز پرده برداشت.

اما در مورد این دو پروژه اطلاعات خیلی شفافی را ایشان سانسور کردند و در هیچ کدام از مصاحبه های خود به آن اشاره نکردند. دلیل آن هم واضح است چون آقای مهندس خود خوانده، می خواهد بگوید از اول انقلاب هر کاری در شهر شده است به خاطر تلاش های ایشان بوده و به قول یکی از دوستان همین که ساخت بیمارستان مبینی را در روزمه کاری خود نیاورده است باید دسته جمعی از ایشان تشکر کنیم.

هر چند پروژه بیمارستان حشمتیه و مرکز بهداشتی درمانی خوشاب از لحاظ حجم پروژه قابل مقایسه نیستند ولی این دو مورد برای تحلیل رفتار انتخاباتی رمضانعلی سبحانی فر گزینه های خوبی هستند.

بیمارستان حشمتیه در دولت قبل و در دوره نمایندگان دوره قبل کلنگ زنی و شروع به کار شد. در پایان سال ۹۱، نزدیک به ۸۲ درصد پیشرفت فیزیکی داشت و تنها برای این درصد از پیشرفت فیزیکی ۱۸ میلیارد تومان هزینه شده بود. دولت یازدهم هم به ریاست حسن روحانی در همان ابتدا متعهد شد که پروژه های بالای ۶۰ درصد رشد فیزیکی را در دستور کار قرار دهد. این ها نکاتی است که آقای سبحانی دوست ندارد گفته شود، آنچه که آقای سبحانی فر دوست دارد هر روز مصاحبه کند و بگوید این است که حشمتیه از صفر تا صد حاصل زحمات من است.

با این حال بیمارستان حشمتیه با هزینه های سرسام آور و با فشارهای سبحانی آماده شد تا در آستانه انتخابات،به نام او افتتاح شود. ۱۸ درصد باقی مانده از بیمارستان حشمتیه هم با هزینه ۴۷ میلیارد تومان تکمیل شد. آقای سبحانی بجای افتخار به افتتاح حشمتیه باید پاسخگو باشد چرا برای ۱۸ درصد این پروژه با ۴۷ میلیارد تومان هزینه شده است. آقای سبحانی ید طولانی در بهره برداری انتخاباتی از پروژه های دولتی دارد که در فرصت دیگر به آن خواهیم پرداخت اما حشمتیه در حالی که آماده نبود افتتاح شد تا سبحانی آن را به نفع خودش مصادره کند. لازم به توضیح نیست که این بیمارستان هنوز نیروهایش را جذب نکرده و برای ارائه خدمات آماده نیست و حتی در بعضی از قسمت های آن هنوز عملیات ساختمانی تمام نشده است. رمضانعلی سبحانی هیچ اشاره ای به اقدامات صورت گرفته برای ساخت بیمارستان در دولت قبل و وعده های دولت وقت برای اتمام این پروژه نکرده است.

اما مورد بعدی مرکز بهداشتی درمانی خوشاب بود که دوشنبه این هفته افتتاح شد. طرح اولیه این مرکز، مرکز درمان بستر بود که در سفر وزیر بهداشت دولت احمدی نژاد در آذرماه سال ۹۰، مجوز و دستور ارتقای آن به بیمارستان ۳۲ تختوابی صادر شد. بیمارستان ۳۲ تختوابی با توجه به جمعیت خوشاب و فاصله این شهر از سبزوار از نیازهای اساسی این شهرستان بود. اما آنچه که در سایه تلاش های شبانه روزی آقای سبحانی اتفاق افتاد تنزل بیمارستان ۳۲ تختوابی به مرکز بهداشتی درمانی بود. حال باید از رمضانعلی سبحانی فر پرسید چگونه توانست از حق مسلم مردم خوشاب چشم پوشی کند؟ چرا آقای سبحانی از مردم بخاطر کوتاهی در قبال این پروژه عذرخواهی نکرد یا حداقل عنوان نکرد که بجای مرکز بهداشتی درمانی قرار بر افتتاح بیمارستان در خوشاب بوده است.

رفتار انتخاباتی آقای سبحانی به گونه است که نه تنها صحبتی از طرح اصلی این پروژه نمی کند بلکه آن طرح حداقلی هم که افتتاح می شود به نام خود مصادره می کند. حال اگر این رفتارهای آقای سبحانی را کنار هم بگذارید سیاست انتخاباتی ایشان به خوبی مشخص می شود.
Share/Save/Bookmark


۱۳۹۴-۱۱-۲۸ ۱۶:۳۹:۴۶
از این اصلاح طلب ها هر چی بگی برمیاد. (40502)
 
محمد
۱۳۹۴-۱۱-۲۹ ۲۲:۵۲:۲۳
اولا آقای سبحانی اصلاح طلب نیست. ثانیا جدا از آقای سبحانی آدم دورو و خرابکار در هر حزبی ممکن است باشد. خواهش میکنم بیایید عاقلانه فکر کنید چپی یا راستی فرق نداره. ای مردم بیاین هر کسی که احساس میکنید میخواد با صداقت و درستی و البته تخصص بالا کار کنه رو انتخاب کنید. تا کی میخواهید خودتونو درگیر حزب ها کنید؟؟؟؟؟؟؟؟ که دائما از لج همدیگر افراد نالایق و مفت خور و بدون هیچگونه کارآیی را انتخاب کنید؟؟؟ شهر عزیزمان به خاطر عقب ماندگی فکریمون روز به روز حتی از روستا های خود شهرستانمونم عقب افتاده. چه برسه به دیگر شهر های اطراف. یه خورده به خودمون بیایم. طرح استانی سبزوار مال اوایل دهه 50 بوده ببینید چه پتانسیلهایی اون زمان نسبت به شهر های اطراف داشته که اینو مطرح کردن اما الان میگن مگه سبزوار چی داره که استان شه ؟؟؟؟؟؟ خواهش میکنم به فکر شهرمون و فرهنگ شهرمون باشیم. (40602)
 
۱۳۹۴-۱۲-۰۳ ۱۱:۴۳:۵۶
اگه اصلاح طلب نیست پس چیه. چرا اینقدر فرماندار ی داره ازش حمایت میکنه. (40729)
 
United States
۱۳۹۴-۱۱-۲۸ ۱۶:۴۳:۵۱
ساختن بیمارستان فقط ساختن ساختمان اون نیست برای خرید تجهیزاتش شاید هزینه بیشتری از ساختمان برداره پس برای 18 درصد 47 میلیارد تومن شاید چیز عجیبی نباشه (40503)
 
خخخخخخ
۱۳۹۴-۱۱-۲۸ ۱۷:۱۷:۵۴
مرد لوله کش گاز و اسفالت . . . (40504)
 
یک شهروند سبزواری
۱۳۹۴-۱۱-۲۸ ۱۷:۱۸:۰۰
سلام
لطفا نام عکاس این عکس زیبا را منتشر کنید (40505)
 
زیبا بین
۱۳۹۴-۱۱-۲۸ ۲۲:۱۲:۳۱
ون دلیل شیکی بیمارستان اینست که در گذشته تنها هراقدام عملیات ساختمانی یکبار بوده و حالا حداقل یک دیوار را ده بار خراب و مجدد رنگ میکنند باعث صرفه جویی شده تا اصراف های بی حد و حصر خود را بصورت صرفه جویی نشان دهد . کاش یک نظر سنجی داخلی انجام شود انگاه همه چیز عیان خواهد شد (40518)
 
خادوم
۱۳۹۴-۱۱-۲۸ ۲۳:۱۲:۳۲
اسم خبرنگار رو بذارید تا دخل اش رو بیارن (40526)
 
مویوم
۱۳۹۴-۱۱-۲۸ ۲۱:۵۳:۱۷
مهم نیست حشمتیه بیمار پذیرش کنه مهم این چیزی بود که باید میشد و شد
والسلام (40515)
 
امیر
United States
۱۳۹۴-۱۱-۲۸ ۲۲:۴۷:۳۲
اگه راهتون بدن برید ببینید بیمارستانو میبینید که الکی نبوده این همه هزینه ای که شده.همیشه در ساخت یه مجموعه مثل بیمارستان خرید تجهیزات خیلی پر هزینه تر از بتون ریزیه. (40523)
 
سبزواری
United States
۱۳۹۴-۱۱-۲۹ ۱۵:۱۳:۰۲
آقای سبحانی بفرمایند دست نشانده شان (ب) برای رادیو شهری چه کارکردند؟ به زودی پرده ها کنار می رود. (40562)
 
سبزواری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۱-۳۰ ۱۷:۴۵:۴۴
رادیو شهری سبزوار سالهاست مجوز شروع مقدمات گرفته ولی تفرقه مسئولان سبزوار آنرا به زباله دان تاریخ فرستاد. (40623)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۰۱ ۱۰:۵۱:۰۵
سلام.دکتر مسلم که گفته بعد عید میخام برم .
حتما سبحانی هم داره کاری میکنه که بعد بگه من رئیس جدیدو آوردم وهمه کاره دانشگاه منم ومثل مسلم باید کسی باشه که دستورات منو اجرا کنه.ولی کسی نیست بگه سبحانی بای بای (40645)
 
عباس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۰۲ ۰۷:۵۵:۳۸
مویوم ایره شنیده بیوم.که مخه مسلم از اینجه بره (40671)
 
رجایی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۰۵ ۰۸:۴۲:۲۷
زیاد باور نکنید.اگه سبحانی بمون مسلم هم هست شک نکنید اما اگه نیاره مجبوره بره.برای همین داره مقدمات میچینه که اگه مجبورش کردن بره.بگه از قبل خودم میخاستم بره واین میل باطنی من هست.این ها همش فیلمه. (40834)
 
کسکنی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۰۲ ۱۲:۴۲:۱۳
کسی تو بیمارستان رفته ببینه که گرانترین سنگ ها را برای کف اتاق ها وسالن ها بکار بردن اما نمیدانم با کدام شعور وعقلی باز روی سنگ هارا پارکت کردن.به این میگن حیف ومیل بیت المال. (40686)
 
۱۳۹۴-۱۲-۰۲ ۲۳:۳۹:۰۱
طرفداران مسلم اگه دوست دارند باشه .باید به مهندس سبحانی رای بدند.
سایت دانشگاه علوم پزشکی که دربست در خدمت تبلیغاته. (40712)
 
مرتضی
۱۳۹۴-۱۲-۰۶ ۱۹:۲۷:۱۷
هر چه بگویید و تخریب کنید باز مردم همه چیزو درک میکنند و لطفا با شعور مردم بازی نکنین (40911)
 
علیرضا
۱۳۹۴-۱۲-۰۸ ۰۶:۵۵:۰۳
با سلام و احترام
در مورد بحث هزینه های بیمارستان باید گفت که توجه به نرخ تورم ضروری است یعنی 18 میلیاردی که از سال 86 تا 92 هزینه شده باید از نظر ارزش زمانی تنزیل شود تا ببینیم چه اتفاقی میفتد.
همچنین در ساخت و راه اندازی بیمارستان اگر نگاهی به متون تخصصی بیندازیم متوجه خواهیم شد که هزینه برترین قسمت قبل از راه اندازی، تجهیزات و تاسیسات بیمارستانی است و بسیار گرانقیمت میباشد.
ممنون (40947)
 
۱۳۹۴-۱۲-۰۸ ۱۱:۵۲:۴۴
تا افتتاح نمیشد کامل نمیشد این ایرادها را به دولتی بگیرید که این هشت سال هیچ کاری نکرد (41021)
 
رضا
۱۳۹۴-۱۲-۰۸ ۱۱:۵۴:۵۷
18 درصدی که شما میگید خرید ادوات بزشکی است که در ایام تحریم وقیمت بالا خریداری شد منصف باشید (41022)