کد مطلب: 11246
 
توصیه های انتخاباتی مدیرکل جهاد کشاورزی استان: به نمایندگانی همگام با دولت رای بدهید!
چهارشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۳۸
۲
 
مدیرکل جهاد کشاورزی استان خراسان گفت: برای توسعه نیازمند توجه به بخش کشاورزی و زیرساخت های این حوزه هستیم.
به گزارش سلام سربدار،مجتبی مزروعی در مراسم تجلیل از بهره‌برداران نمونه سبزوار بابیان اینکه برای توسعه جامعه نیازمند نگاه به تغذیه سالم هستیم اظهار داشت: در ابتدای انقلاب مجبور به واردکردن مواد غذایی بودیم که با دستور امام خمینی و با محور قراردادن توسعه کشاورزی در بسیاری از اقلام به خودکفایی رسیدیم.

وی با بیان اینکه مسئولین توجه کافی به بخش کشاورزی نداشته‌اند تاکید کرد: شاهد این قضیه افزایش مهاجرت از روستاها حاشیه‌نشینی در شهرها است.

مزروعی بابیان اینکه حاشیه‌نشینی در سبزوار و مشهد به معضلی تبدیل‌شده است خاطرنشان کرد: طی آنالیزی که در سازمان انجام‌شده بیشترین مهاجرت‌ها از روستاهایی است که دچار فقر اقتصادی در حوزه کشاورزی بوده‌اند.

مدیرکل جهاد کشاورزی استان همچنین بابیان اینکه امروز یکی از موضوعات درون بخشی بحران به وجود آمده در مسئله آب است تصریح کرد: متأسفانه در ۳۰سال گذشته مدیریت آب به دست وزارت نیرو بوده که به آب‌های تحت‌الارضی توجه خاصی نشده است.

وی با اشاره به ساخت سدهای مختلف در استان‌های غربی و جنوبی در طی سال‌های گذشته ادامه داد: متأسفانه برخی از این سدها ضرری بیشتر از منفعت و هزینه ساخت داشته است.

مزروعی به تبلیغات حوزه کمبود آب در سال‌های اخیر اشاره کرد وبیان داشت: این تبلیغات دامن آب در حوزه کشاورزی گرفته به صورتی که در حوزه آب آشامیدنی که تنها ۵درصد از آب مصرفی کشور را دربرمی گیرد بیش از ۲هزار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته‌شده و در بخش آب کشاورزی که بیش از ۹۰درصد را به خود اختصاص می‌دهد کمتر از ۱۰۰میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته می‌شود.

وی ادامه داد: علی‌رغم تمام تنگناهای موجود در سال گذشته بیش از ۱۴ هزار و ۲۰۰هکتار از اراضی به آبیاری تحت‌فشار مجهز شده‌اند.

مزروعی در پایان صحبت‌های خود بابیان اینکه انتخابات آینده برای بخش کشاورزی بسیار مهم است و در حال حاضر دولت لوایحی را در بخش کشاورزی آماده کرده ادامه داد: برای تصویب این لوایح نیازمند مجلسی همراه با دولت داریم.
Share/Save/Bookmark
مرجع : بصیر سبزوار


۱۳۹۴-۱۱-۱۵ ۰۹:۲۱:۴۴
توقع داشتین بگه به نمایندگام مخالف دولت رای بدین تا تنش بیشتر رو شاهد باشیم؟! (39974)
 
۱۳۹۴-۱۱-۱۵ ۱۰:۱۶:۴۲
مسئولین دولتی طبق قانون حق دفاع از جناحی رو ندارن تو انتخابات (39977)