کد مطلب: 12498
 
امام جمعه سبزوار: رابطه با آمریکا بر مشکلات کشور می‌افزاید
جمعه ۱۸ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۱
 
امام جمعه سبزوار گفت: رابطه ایران با امریکا هیچ دردری از جامعه دوا نخواهد کرد.
امام جمعه سبزوار: رابطه با آمریکا بر مشکلات کشور می‌افزاید
 
حجت الاسلام غلامرضا مقیسه در خطبه های نماز جمعه امروز با بیان اینکه رابطه با آمریکا فقط راه نفوذ استعمار و استکبار را به کشور باز خواهد کرد گفت: ایستادگی ما در مقابل آمریکا و انگلیس نه تنها برای ما ذلت نیاورد بلکه ذلتی که موقع ارتباط با استعمار داشتیم را به عزت مبدل نمود.

وی در ادامه با اشاره به سالروز فناوری هسته ای گفت: اگر مزدورانی مانند آمریکا در تلاشند تا سیستم هسته ای ایران را از کار بیندازند برای این است که از قدرت و اقتدار ایران ترسیده و به فکر از کار انداختن آن افتاده اند.

امام جمعه سبزوار با اشاره به اینکه مطرح کردن بحث های هسته ای حقوق بشر و موشکی در ادامه مذاکرات تاکید کرد: طرح این مسائل در راستای نفوذ و امکان ورود به مسائل محرمانه کشور صورت میگیرد.

مقیسه در ادامه با اشاره به در پیش بودن ایام اعتکاف ادامه داد: این ایام فرصت معنوی بسیار خوبی برای خودسازی و توبه انابه به درگاه حق تعالی است.

وی همچنین با بیان اینکه آثار معنوی اعتکاف تا مدت ها در بین جامعه وجود خواهد داشت ادامه داد: این پدیده معنوی مانند سدی در برابر شبیخون فرهنگی عمل خواهد کرد.

حجت الاسلام مقیسه در بین خطبه ها و در خطاب به مسئولین گفت: اگر ما ادعای تشیع حضرت علی علیه السلام را داریم و خود را شیعه ایشان می دانیم، باید عدالت علوی و سیره زندگی آن حضرت را در زندگی و کار خود پیاده کنیم تا جامعه ای تماما اسلامی داشته باشیم.

وی در پایان با اشاره به حادثه زلزله چند روز اخیر خراسان رضوی، ضمن عرض تسلیت به خانواده های داغدار و زلزله زده، از زحمات عوامل هلال احمر ومراکز خدمات درمانی سبزوار بابت آماده باش بودن برای امداد رسانی به حادثه دیدگان تشکر ویژه نمود.
Share/Save/Bookmark