کد مطلب: 12614
 
در بخش تعاون کشور دچار عقب‌ماندگی هستیم
چهارشنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۱۳
 
نماینده مردم سبزوار، جغتای و جوین در مجلس شورای اسلامی گفت: در برنامه ششم توسعه نیز تأثیرگذاری تعاون در اقتصاد کشور همانند برنامه پنجم توسعه 25 درصد تعیین‌شده است و هم‌اکنون پنج سال در بخش تعاون کشور دچار عقب‌ماندگی هستیم.
 
به گزارش سلام سربدار به نقل از فارس، حسین مقصودی شب گذشته در مراسم تجلیل از تعاونگران برتر شهرستان سبزوار اظهار داشت: تعداد شرکت‌های تعاونی این شهرستان طی امسال نسبت به سال‌های گذشته کاهش‌یافته است که امیدواریم با برنامه‌ریزی راهبردی تعداد این شرکت‌ها افزایش یابد.

وی ادامه داد: در برنامه پنجم توسعه تأثیرگذاری تعاون در بخش اقتصادی کشور ۲۵ درصد تعیین‌شده بود ولی در پایان این برنامه به ۶ رسید که این نشان‌دهنده عملکرد ضعیف مدیران در بخش تعاون است.

نماینده مردم سبزوار، جغتای و جوین در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه در برنامه ششم توسعه نیز تأثیرگذاری تعاون در اقتصاد کشور همانند برنامه پنجم توسعه ۲۵ درصد تعیین‌شده است، افزود: در حال حاضر پنج سال در بخش تعاون کشور دچار عقب‌ماندگی هستیم.

مقصودی مهم‌ترین عامل عقب‌ماندگی تعاون کشور را عدم تخصص محوری در شرکت‌های تعاونی دانست و بیان کرد: با تلاش مدیران باید شرکت‌های تعاونی در مناطق روستایی تقویت شوند.

وی بابیان اینکه یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در سال جاری برای توسعه مناطق روستایی اختصاص‌یافته است، گفت: در مناطق توسعه پتانسیل‌های مؤثری برای رونق اشتغال‌زایی وجود دارد بنابراین دولت و مجلس شورای اسلامی از اشتغال‌زایی در روستاها حمایت می‌کند.
Share/Save/Bookmark