کد مطلب: 12092
 
کشف پیکر دو تن از جانباختگان سانحه قنات کسکن + عکس
دوشنبه ۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۷
۴
 
معاون سیاسی امنیتی فرماندار سبزوار از کشف دو پیکر جان‌باختگان حادثه قنات ۱۶۰ متری این شهرستان خبر داد و گفت: عملیات کشف اجساد همچنان دارد.
 
حسین میردشتی با اشاره به حادثه قنات ۱۶۰ متری روستای کسکن شهرستان سبزوار، اظهار کرد: با تلاش نیروهای امداد پیکر دو نفر از مقنیان که برای لای روبی قنات وارد چاه شده بود کشف شد.

وی نام یکی از مقنیان کشف‌شده این حادثه را امین کرابی اعلام کرد و افزود: اساس آخرین اطلاعات به‌دست‌آمده پیکر دومین مقنی در داخل چاه پیداشده و نیروهای امدادی شهرستان سبزوار در حال خارج کردن آن هستند.
_ جسد دومین مقنی قنات کسکن با نام محمد همایی در فاصله ۲۶۰متری از محل حادثه کشف شد_

معاون سیاسی امنیتی فرماندار سبزوار ادامه داد: به دلیل افزایش سرعت آب در این قنات یکی از اجساد در فاصله ۱۰۰ متری دریکی از مادر چاه‌های قنات روستای کسکن شهرستان سبزوار کشف شد.

میردشتی تصریح کرد: با توجه به تاریکی هوا همچنان عملیات جست‌وجوی پیکرهای مقنیان قنات روستای کسکن ادامه دارد.

وی یادآور شد: از امروز با اجرایی شدن عملیات پمپاژ برای کاهش آب این قنات عملیات جست‌وجو با همکاری مقنیان باتجربه استان در حال انجام است.

گفتنی است؛ در پنج روز گذشته ۶ نفر مقنی برای لایه‌روبی مسیر قنات روستای کسکن به درون چاه رفته بودند که متأسفانه به درون قنات سقوط کردند.

دو نفر خود را به دهانه خروجی قنات رساندند، اما چهار نفر دیگر در عمق ۱۶۰ متری چاه فرو رفته بودند.
 
Share/Save/Bookmark


۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۱۹:۰۴:۴۷
خداقوت به بچه های آتش نشانی.
و عرض تسلیت به بازماندگان حادثه قنات (43214)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۰۶:۳۴:۴۴
جالبه
قنات گناباد ثبت ملي مي شود و اعتبار جهاني براي شان مي آورد اما قنات هاي سبزوار تخريب مي شوند و قرباني مي گيرند. سبزوار 1000 قنات دارد که در استان بيشترين قنات را دارد. تفاوت ها اينجا مشخص مي شود و کار کردن و نکردن مسئولان اينجا محک مي خورد. (43218)
 
ایمان
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۷:۲۳:۵۱
واقعا دست فرماندار و ریس اداره ابیاری درد نکنه چون نقش بسیار بزرگی در پیدا کردن این 5نفر داشتن بنده دستگاه حفاری دارم ساعت 2نیمه شب ریس اداره ابیاری با بنده تماس گرفت و از اتفاق باخبر شدم و 2عدد دستگاه حفاری به محل اعزام کردم تا شروع به حفاری کنند بعد از حفاری دستگاه پمپاژ با هماهنگی اقای ثابتی به محل امدند وشروع به پمپاژ کردن تا از فشار اب کم شود تا عملیات جستجو اغاز گردد ولی خبری به دستمون رسید که نماینده مجلس اقای مقصودی خیلی ناشیانه به فرماندار تاخته که چرا این اتفاق افتاده و مسول این اتفاق اقای فرماندار است خوب اقای مقصودی فرماندار باید چیکار میکرده جلو مغنی ها رو میگرفته یا بعد از اتفاق خودش به داخل چاه میرفته تا شما راضی باشی لطف کنید درگیریهای موقع شهردار بودنتون را تمام کنید و کمک کنید برای پیشرفت سبزوار بنده از رای دادن به شما پشیمان هستم البته خیلی های دیگر هم پشیمان شده اند چون شما قبل از انتخابات گفتید اصلاح طلب هستید ولی وقتی که خرتون از پل گذشت اصول گرا شدید و الان به هرکی که از قبل خصومت داشتید میتازید به امید سربلندی و پیشرفت سبزوار (43219)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۱ ۰۷:۵۶:۵۳
خدار رحمتشون کنه و به خانواده هاشون صبربده و اقعا صحنه دلخراشی است خدا نصیب و قسمت هیچ پدر ومادری نکنه انشاءا... (43253)