کد مطلب: 11660
 
سبزوار بزرگترین تولیدکننده ماهی در استان خراسان رضوی است
پنجشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۰۵
۲
 
مدیر جهاد کشاورزی سبزوار گفت: با تلاش مسؤولان و همراهی بهره‌برداران، سبزوار رتبه نخست تولید آبزیان در خراسان رضوی را کسب کرد.
منصور برغمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در سبزوار، با بیان اینکه شهرستان سبزوار در شرایط اقلیمی کویری و خشک قرار گرفته است، اظهار کرد: خوشبختانه در سال جاری این شهرستان با تلاش مسؤولان و همراهی بهره‌برداران رتبه نخست تولید آبزیان در خراسان رضوی را کسب کرد.

وی با تأکید بر رشد ۷۵ برابری سرانه مصرف ماهی در سبزوار، افزود: در سال ۱۳۸۳ سرانه مصرف ماهی در سبزوار صد گرم در هر سال بوده و اکنون این میزان در سال جاری به هفت هزار و ۵۰۰ گرم افزایش یافته است.

رئیس جهاد کشاورزی سبزوار به توانمندی‌های این شهرستان در تولید ماهی اشاره و تصریح کرد: سبزوار با تولید بالغ بر ۲ هزار و ۵۲۰ تن ماهی و نیز تولید ۳۴ درصدی خراسان رضوی به بالاترین شاخص تولید ماهی رسیده است.

برغمدی بابیان اینکه شهرستان سبزوار از ۱۰ استان کشور در تولید فراورده‌های غذایی پیشتاز است، ادامه داد: به دنبال این موفقیت رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی نیز به طور ویژه از توفیق این شهرستان تقدیر کرد.

وی افزایش میزان تولید ماهی را در شکوفایی و اشتغال‌زایی جوانان مؤثر دانست و گفت: شهرستان سبزوار دارای یک‌هزار و ۵۰۰ حلقه چاه عمیق و نیمه‌عمیق است که خوشبختانه ۸۰ حلقه چاه در تولید و پرورش ماهی مشغول به فعالیت هستند.
Share/Save/Bookmark


Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۴ ۰۵:۴۸:۳۹
سبزوار از 10 استان کشور بيشتر فراورده هاي غذايي توليد مي کند اما حيف که هيچ صنايع تبديلي ندارد و همه اين محصولات به صورت خام به استان هاي ديگر صادر مي شود. اگر چند کارخانه مواد غذايي در منطقه داشتيم هم بيکاري کمتر مي شد و سبزوار در سطح ملي مطرح مي شد. اين که محصولات سبزوار به صورت خام به کارخانه هاي شهرهاي ديگر مي رود که افتخار ندارد و مدير جهاد کشاورزي بايد شرمنده باشد که با اين همه زمينه اشتغال، در صنايع تبديلي صفر هستيم و در صنايع تبديلي چيزي نداريم. (41926)
 
۱۳۹۵-۰۲-۲۵ ۲۱:۱۶:۴۰
موندم اون کسی که نظر مخالف داده چه فکری میکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (41934)