کد مطلب: 12470
 
۳۴۷واژگونی خودرو در جاده‌های‌سبزوار در سال۹۵
چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۱
 
فرمانده پلیس راه سبزوار گفت: امسال ۳۴۷ فقره واژگونی خودرو، ناشی از خواب آلودگی و خستگی راننده در محورهای ارتباطی این شهرستان روی داد.
۳۴۷واژگونی خودرو در جاده‌های‌سبزوار در سال۹۵
 
سرهنگ علی فتحی، چهارشنبه در حاشیه بازدید از جاده سبزوار- شاهرود، در جمع خبرنگاران افزود: به رانندگان وسائط نقلیه توصیه می شود در زمان خستگی با توقف در توقفگاه های مشخص شده در جاده ها به استراحت پرداخته و از ایستادن در حاشیه جاده ها بپرهیزند.

وی ادامه داد: امسال ۵۸۵ حادثه رانندگی در سطح جاده های این شهرستان رخ داد که منجر به مصدومیت ۳۷۱ نفر و کشته شدن ۸۰ نفر شد.

فتحی تصریح کرد: بیشترین حوادث رخ داده در محورهای مواصلاتی سبزوار مربوط به جاده شاهرود-سبزوار- نیشابور است به طوری که در این مدت ۳۶۹ مورد حادثه رانندگی در طول این محور به وقوع پیوسته است.

او گفت: همچنین از ابتدای امسال ۸۴ هزار و ۲۶۶ مورد خودرو به دلیل رعایت نکردن سرعت مجاز جریمه شدند.

فرمانده پلیس راه سبزوار افزود: سبقت و سرعت غیرمجاز، نبستن کمربند ایمنی از دیگر تخلفات حادثه ساز در این محورهاست که برابر ماده ۱۰ قانون راهنمایی و رانندگی با متخلفان برخورد می شود.

وی اظهار کرد: امسال ۶ هزار و ۴۷۷ خودرو به علت سبقت غیرمجاز و ۳۷ هزار و ۵۲۳ خودرو به دلیل نبستن کمربند سرنشین جریمه شدند.

فتحی با تاکید بر بستن کمربند عقب توسط سرنشینان خودروها ادامه داد: از مهمترین دلایل کشته شدن سرنشینان خودروها، بی توجهی به بستن کمربند ایمنی است که در راستای کاهش تلفات حوادث رانندگی و اجرای قانون، با رانندگان خودروهایی که سرنشینان آن کمربند ایمنی نبسته باشند، برخورد می شود.

او گفت: همچنین از موتورسواران درخواست می شود هنگام تردد در جاده از کلاه ایمنی استفاده کنند که در غیر این صورت برابر با ماده ۲۰ قانون راهنمایی و رانندگی جریمه می شوند.

محورهای ارتباطی شهرستان سبزوار به طول ۲ هزار و ۷۳۰ کیلومتر؛ تحت نظارت ۱۲ دوربین کنترل سرعت پلیس قرار دارد.

افزون بر فرماندهی پلیس راه این شهرستان، سه پاسگاه بین راهی در جاده های سبزوار-شاهرود و سبزوار-نیشابور وظیفه نظارت بر این محورها و کنترل تخلفات خودروها را برعهده دارند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایرنا