کد مطلب: 12380
 
افزایش ۴۵ درصـدی بـارندگی در خراسان رضوی/ کاهش ۱۹درصدی در سبزوار
دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۸
 
رئیس مرکز تحقیقات کاربردی هواشناسی خراسان رضوی گفت: میانگین بارندگی در استان، به دنبال بارش های خوب زمستانی در سال زراعی جاری، تاکنون نسبت به سال گذشته ۴۵ درصد افزایش یافته است.
افزایش ۴۵ درصـدی بـارندگی در خراسان رضوی/ کاهش ۱۹درصدی در سبزوار
 
سیدجواد رسولی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدای مهرماه تا دوم اسفند امسال ۱۱۳میلی متر بارندگی در خراسان رضوی به ثبت رسیده که این رقم نسبت به دوره آماری بلندمدت نیز ۱۵ درصد افزایش دارد.
وی میانگین بارندگی استان خراسان رضوی طی دوره آماری را ۹۹ میلی متر عنوان کرد.

وی با اشاره به افزایش ۹۶ درصدی میانگین بارش در مشهد نسبت به سال گذشته اظهار کرد: مشهد از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون ۱۴۵ میلی متر بارندگی داشته که نسبت به دوره آماری بلندمدت ۳۶ درصد افزایش دارد.

وی بیان کرد: در پاییز امسال میانگین بارندگی در مشهد و دیگر شهرستان های خراسان رضوی وضعیت خوبی را نداشته و نسبت به دوره آماری کاهش چشمگیری داشت که خوشبختانه با بارشهای خوب زمستانی به ویژه در هفته اخیر، این کمبود جبران شد.

رسولی، بیشترین رشد میزان بارش در استان خراسان رضوی را به ترتیب مربوط به شهرستان های تایباد، خواف و تربت جام عنوان کرد.

به گفته وی، میزان بارندگی سال زراعی جاری در تایباد با ثبت ۱۶۷ میلی متر، ۱۱۸ درصد نسبت به دوره آماری رشد داشته است.

رئیس مرکز تحقیقات کاربردی هواشناسی خراسان رضوی ادامه داد: کمترین میزان بارندگی در این مدت به ترتیب در شهرستان های سبزوار، کلات و درگز گزارش شده است.

وی گفت: میزان بارش ها در سبزوار در سال زراعی جاری تاکنون از ۷۵ میلی متر تجاوز نکرده که این رقم نسبت به دوره آماری ۱۹ درصد کاهش دارد.
Share/Save/Bookmark