کد مطلب: 12877
 
خسارت 25 میلیارد ریالی سیل به راه‌های سبزوار
پنجشنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۷
 
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای سبزوار گفت: بارندگیها و سیلاب از 25 اسفند 1397 تا کنون 25 میلیارد ریال به راههای ارتباطی این شهرستان خسارت وارد کرده است.
مهدی رحمتی افزود: بیشترین میزان خسارتها به بزرگراه سبزوار- شاهرود در محدوده شهرستان داورزن، روستای صدخرو و روستای مهر و محور سبزوار - بردسکن و راههای روستایی وارد آمده است.

وی اضافه کرد: خسارت وارد آمده به راههای شهرستان سبزوار و داورزن هم شامل پلها، آبنماها، بدنه راهها و آسفالتها بوده است.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای سبزوار گفت: در این مدت در مواردی وقوع سیل موجب بسته شدن موقت راهها شد که بلافاصله عوامل راهداری با بسیج امکانات و تجهیزات راههای بسته را باز و مشکل را برطرف کردند تا در تردد خودروها خلل زیادی ایجاد نشود.

رحمتی افزود: با توجه به حجم بسیار زیاد طول راههای شهرستانهای سبزوار و داورزن امکانات و تجهیزات راهداری در هنگام مواجهه با بحران کافی نیست و این حوزه نیازمند تقویت امکانات و تجهیزات راهداری است.

وی ادامه داد: بر اثر بارشهای اخیر پنج کیلومتر ابتدایی بزرگراه سبزوار- شاهرود در محل ورودی به محدوده استان خراسان رضوی دچار مشکل شده است و چون این محل فاقد پل و آبرو است پیش بینی می شود با اولین بارش شدید باران دوباره مشکلاتی برای این محور ایجاد شود.
Share/Save/Bookmark