کد مطلب: 12147
 
با هدف پشتیبانی از رزمندگان جبهه های مقاومت؛
پایگاه پشتیبانی جنگ صدخرو مجددا آغاز به کار کرد +عکس
يکشنبه ۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۴
 
مراسم آغاز به کار ستاد دائمی پشتیبانی از رزمندگان جبهه های مقاومت روستای صدخرو و رونمایی از مستند «خیرالنسا» در این روستا برگزار شد.
 
به گزارش سلام سربدار، روستای صدخرو در ۵۵ کیلومتری جاده سبزوار شاهرود واقع است که در هشت سال دفاع مقدس جزو بزرگترین پایگاه های مردمی پشتیبانی جنگ منطقه بوده است. پخت نان و کلوچه، بافتن شال و کلاه، دوخت لباس و تهیه مربا و سایر مایحتاج رزمندگان در پایگاه پشتیبانی صدخرو تهیه و برای رزمندگان هشت سال دفاع مقدس ارسال می شده است.

با این مراسم پایگاه پشتیبانی جنگ صدخرو پس از ۲۷ سال از اتمام جنگ تحمیلی، با هدف کمک و دلگرمی رزمندگان جبهه مقاومت و مدافعان حرم، فعالیت خود را از سرگرفت.

اولین برنامه ستاد دائمی پشتیبانی از جبهه های مقاومت در روستای صدخرو، پخت کلوچه برای افتتاحیه ی جشنواره ی مردمی فیلم عمار در تهران است که برای مدافعان حرم و جبهه های مقاومت فیلم می سازند. زنان پشتیبانی جنگ صدخرو برای دلگرمی فیلمسازان عمار، طی روزهای آینده ساخت کلوچه را انجام می دهند.


حجت الاسلام والمسلمین اسلامیخواه با تاکید بر اهمیت فعالیت های مردمی برای پشتیبانی از رزمندگان اسلام، حضور مردم در این پشتیبانی را از نشانه های اسلام ناب محمدی خواند و از اهالی روستای صدخرو خواست که هر کس به اندازه ی وسع خود در این مشارکت اسلامی و انقلابی سهیم باشد.


در ابتدای این مراسم نیز مستند «خیرالنسا» به کارگردانی علیرضا باغشنی و تهیه کنندگی مدرسه سینمایی عمار اکران شد. خیرالنسا مدیر پایگاه پشتیبانی جنگ در روستای صدخرو با بیش از ۹۰ سال سن خاطرات جذاب فعالیت های پشتیبانی جنگ خود را تعریف می کند.


این مراسم به همت مردم و با حضور اهالی محترم روستا، حجت الاسلام اسلامیخواه، فرمانده حوزه مقاومت بسیج امام سجاد(ع)، شورا و دهیاری این روستا برگزار شد.

Share/Save/Bookmark