کد مطلب: 12435
 
برادران: بانک ها از فرصت بخشودگی جرائم برای کمک به صنعتگران استفاده کنند
چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۲۰
 
معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار گفت: دولت طرح بخشودگی جرائم تا سقف یک میلیارد ریال را ابلاغ کرده و لازم است بانک ها از این فرصت برای کمک به صنعت و تولید استفاده کنند.
برادران: بانک ها از فرصت بخشودگی جرائم برای کمک به صنعتگران استفاده کنند
 
به گزارش سلام سربدار، احمد برادران روز سه شنبه در کارگروه بانک های عامل شهرستان سبزوار افزود: آیین نامه های اجرایی این طرح به بانک های شهرستان ارسال شده است.

وی ادامه داد: تاکنون ۶۵ پرونده بخشودگی جرائم در بخش کشاورزی در شهرستان به مبلغ ۲۰ میلیارد ریال توسط بانک کشاورزی مورد بررسی قرار گرفت که کمک بزرگی به فعالان این عرصه محسوب می شود.

وی اضافه کرد:یکی از مهمترین مشکلات بانک ها متعادل نبودن میزان منابع مالی با میزان تسهیلات درخواست شده از سوی فعالان بخش تولید است که این موضوع باید از طریق کارگروه اقتصاد مقاومتی استان و مدیران سرپرستی های بانک ها پیگیری شود.

برادران گفت: در راستای رونق بخش تولید و صنعت در شهرستان مدیران بانک های عامل موظفند برای افزایش سرانه و سقف تسهیلات پرداختی پیگیری ها لازم را انجام دهند.

فرماندار ویژه سبزوار خاطرنشان کرد: براساس مصوبه کارگروه اقتصاد مقاومتی شهرستان پرداخت تسهیلات تا سقف سه میلیارد ریال توسط بانک های عامل شهرستان انجام می شود.

وی گفت: همچنین تسهیلات ویژه ای تا سقف ۱۰۰ میلیون ریال برای پرداخت به افراد نیازمند با ۲۵ اولویت در نظر گرفته شد که از مهمترین آنها کمک به حادثه دیدگان بلایای طبیعی، احداث مسکن روستایی و کمک به پرداخت بدهی و معوقات بانکی روستائیان است.

**آماده سازی سه هزار پرونده انتقال آب برای ارسال به بانکها

مدیر جهاد کشاورزی سبزوار نیز در این نشست گفت: سه هزار پرونده طرح انتقال آب در این شهرستان آماده ارسال به بانک ها برای دریافت تسهیلات است.

منصور برغمدی ادامه داد: ۱۵ درصد از هزینه های اجرای این طرح باید توسط کشاورزان از طریق خودیاری تامین شود و ۸۵ درصد از این اعتبارات توسط بخش دولتی اختصاص می یابد.

وی عنوان کرد: انتظار می رود بانک های عامل با کاهش موانع و آسان کردن زمینه پرداخت تسهیلات به کشاورزان همکاری لازم در جهت اجرای این طرح در شهرستان را داشته باشند.

برغمدی خاطرنشان کرد: کشاورزان در سال های گذشته به دلیل بروز خشکسالی با مشکلات زیادی در زمینه بازپرداخت تسهیلات بانکی و مشارکت برای اجرای طرح های انتقال آب مواجه شدند و همکاری بانک ها تاثیر زیادی در کاهش مشکلات فعالان این بخش دارد.

**پرداخت ۶۰ میلیارد ریال تسهیلات به واحد های صنعتی

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت سبزوار هم گفت: تاکنون ۶۰ میلیارد ریال تسهیلات بهین یاب به ۱۲ واحد صنعتی این شهرستان پرداخت شده است.

علی امید بخش افزود: در مجموع ۳۴۶ واحد صنعتی این شهرستان در سامانه بهین یاب ثبت نام کردند که از این تعداد ۴۵ واحد در مرحله عقد قرار داد با بانک ها هستند.

وی ادامه داد: با وجود تلاش های انجام شده سهم واحدهای صنعتی شهرستان از دریافت تسهیلات بهین یاب به نسبت شاخص استانی مطلوب نیست که بخشی از این مسئله متوجه بانک های عامل است.

امید بخش گفت: بانک ها در زمینه پرداخت تسهیلات بهین یاب همکاری لازم با واحدهای صنعتی را ندارند که انتظار می رود مدیران بانک ها مصوبات کارگروه اقتصاد مقاومتی استان را به عنوان یک دستورالعمل بپذیرند.

**پرداخت ۸۲۸ میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان
نماینده بانک کشاورزی سبزوار نیز گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۸۲۸ میلیارد ریال تسهیلات به یک هزار و ۸۵۰ متقاضی در شهرستان پرداخت شده است.

محسن حسین پور افزود: ۴۶۰ میلیارد ریال از این مبلغ در قالب طرح های توسعه مکانیزاسیون کشاورزی، زراعت، آب و خاک و انتقال آب به بخش کشاورزی پرداخت شد.

وی ادامه داد: همچنین ۴۷ میلیارد و ۵۳۰ میلیون ریال در بخش صنعت، ۳۱۱ میلیارد ریال در قالب جعاله بانکی، خرید کالاهای اساسی و خدمات بازرگانی به متقاضیان ارائه شد.

حسین پور گفت: همچنین علاوه بر ۱۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال پرداخت وام ازدواج، مبلغ چهار میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال در قالب ۲۲۵ وام مورد بخشودگی و استمهال قرار گرفت.

نماینده بانک کشاورزی سبزوار با بیان اینکه از ابتدای امسال ۵۰ طرح تولیدی از تسهیلات این بانک بهره مند شدند ادامه داد: این تسهیلات از محل منابع داخلی بانک و صندوق توسعه به متقاضیان پرداخت شد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایرنا