کد مطلب: 11715
 
آه مردم از کمبـود نان در روستای زرقـــان
يکشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۲
 
کمبود نان سالهاست که داد مردم را درآورده است، ولی با این همه مشکل همچنان باقی مانده است.
پنجشنبه شب بعد از نماز مغرب و عشاء حجت الاسلام صفائیان در پایان سخنرانی خود، چند کلمه ای درباره کمبود نان و داد وبیداد مردم در جلو نانوایی سخن گفت.

این کلمات مانند بنزینی بود که بر روی آتش دل مردم ریخته شد. حاج میرزاعلی خاتمیان عضو شورای روستا به پشت میکروفون رفت تا در خصوص مشکل نان در روستا جواب مردم را بدهد.

سوال اغلب مردم کمبود نان و معطلی بیش از نصف روز برای دریافت چند عدد نان بود.

در جواب این سوال اهالی خاتمیان؛ شخصی بودن نانوایی ها را دلیلی برای عدم پاسخگویی آنها وهمچنین کمبود سهمیه آرد نانوایی ها اعلام کرد.

ولی حرف مردم نشان می داد که واقعاً هیچ نهاد نظارتی برای نظارت بر عملکرد نانوایی ها در روستای زرقان وجود ندارد، به گفته خاتمیان سهمیه هر نانوایی ۴۰ کیسه است، ولی نانوایی های زرقان در روز یک کیسه پخت می کنند.

مردمی که در جلسه بودند اصرار داشتند تا سهمیه نانوایی ها افزایش یابد ولی خاتمیان اعلام کرد که رئیس اتحادیه نانواها در جغتای در پاسخ به شورای روستای زرقان، گفته است مشکلی در روستای زرقان وجود ندارد، زیرا نانوایی های روستای زرقان همان سهمیه خود را نیز نمی خرند.

وی گفت: سهمیه هر نانوایی ۴۰ کیسه است اما نانواهای روستای زرقان ۲۵کیسه خرید می کنند که به گفته مردم بیشتر این سهمیه نیز توسط برخی نانواها آزاد به فروش می رسد.

از صحبت های دیشب شورا و مردم این نتیجه بدست آمد که:
اولاً هیچ کسی جرأت بازخواست نانواهای روستای زرقان را به دلیل شخصی بودن ندارد.
ثانیاً نانواهای روستای زرقان، هرکدام به اندازه نیازش به پول یا حوصله کارکردن خود نان پخت می نماید.
ثالثاً مردم باید این مشکلات را به جان بخرند، زیرا نهادی برای رسیدگی به زخم کهنه مردم نیست.

گفتنی است زرقان با ۸۰۰ خانوار جمعیت پرجمعیت ترین روستای بخش مرکزی جغتای است که با داشتن ۶ باب نانوایی بازهم در تامین نان مردم مشکل دارد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : زرقان 20