کد مطلب: 11995
 
فرماندار جدید جوین معرفی شد+ عکس
سه شنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۳
۲
 
مراسم معارفه “جمشیدی” فرماندار جدید شهرستان جوین با حضور مردم و نمایندگان مردم در مجلس و مدیران شهرستان و میهمانانی از استانداری و شهرستان های مجاور در محل سالن اجتماعات کشت و صنعت جوین انجام شد0

به گزارش خراسان در این جلسه معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار خراسان رضوی با بیان برخی از وظایف و اختیارات فرماندار هر شهرستان، گفت: فرماندار هر شهرستان به منزله ریس حمهور آن شهرستان است و تمام اختیاراتی که رئیس جمهور به نیابت از خود به استانداران واگذار کرده است این اختیارات نیز با ابلاغ وزیر کشور به فرماندار آن شهرستان و به تبع به بخشداران واگذار شده است.


دکتر سید جواذ حسینی با بیان اینکه عزل و نصب ها در وزارت کشور جناحی نیست، افزود: در انتصاب فرمانداران سعی شده است تا افرادی که در بدنه وزارت کشور بوده اند استفاده شود و غالبا فرمانداران از خانواده بزرگ ایثار گران و فرزندان معظم شهدا و خانواده شهدا هستند.

وی بیان داشت: حتی میزان در صد ایثار گری در انتصایات وزارت کشور در دولت فعلی بیش از ۳۰ درصد از دولت گذشته بیشتر است و غالبا سعی میشود تا افراد خوش سابقه و ایثار گر و کارامد و مردمی در پست های مختلف و از جمله فرمانداری استفاده شود

سید جواد حسینی ،معاون سیاسی اجتماعی استاندارخراسان رضوی در این مراسم اظهار داشت: در یکی از احادیثی که از ائمه معصومین نقل شده، آمده است، ۴ عامل باعث شکست تمدن های می شود که شامل فراموش کردن اصول و پرداختن به فروع است.

وی افزود: منظور از این سخن اصول و فروع دین نیست بلکه منظور فراموش کردن مسائل اساسی مردم و پرداختن به مسائل فرعی جامعه است.

معاون سیاسی اجتماعی استاندارخراسان رضوی تصریح کرد: مدیر و مسئولی که مسائل مهم مردم را فراموش کند و متن را به حاشیه و حاشیه را به متن بکشاند، قطعا ابزار شکست خود را فراهم کرده است.

حسینی بیان داشت: مردم زمانی مسئولی را فراموش نمی کنند که احساس کنند آن مسئول، اساسی ترین مسائل آن ها را تدبیرکرده و به حواشی نمی پردازد.

وی گفت: روی کار آمدن اراذل و برکناری افاضل، دو عامل دیگری است که در حدیثی از معصوم به عنوان عوامل شکست تمدن ها مطرح شده است.

معاون سیاسی اجتماعی استاندارخراسان رضوی یادآورشد: در اینجا نیز منظور از اراذل، افراد اوباش در جامعه نیست بلکه منظور این است که افرادی که شایستگی انجام کاری را ندارند، عهده دار مسئولیت شوند.

حسینی در ادامه با اشاره به اینکه فرماندار دریک شهرستان به عنوان رئیس جمهور آن منطقه است، تصریح کرد: تمام وظایفی که رئیس جمهوردر امور داخلی، توسعه و سیاست های عمومی و نظارت و هماهنگی بین بخشی برعهده دارد، به نیابت برعهده استاندار در یک استان و سپس برعهده فرماندار در یک شهرستان قرار می گیرد.

معاون سیاسی اجتماعی استاندارخراسان رضوی اذعان داشت: هیچ کاری در امور توسعه شهرستان وجود ندارد که فرماندار، پیرامون آن مسئولیت نداشته باشد.

حسینی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه انقلاب اسلامی حاصل خون هزاران شهید است، گفت: در شهرستان جوین نیز ۲۵۶ شهید تقدیم انقلاب شده است.

وی افزود:برای پاسداشت خون این شهدا ما مسئولین نباید از سه نکته غافل شویم و آن اعتماد، مردم و امید است.

معاون سیاسی اجتماعی استاندارخراسان رضوی در پایان گفت: اعتماد و امید در مردم تنها با درست کار کردن به وجود می آید.
Share/Save/Bookmark


۱۳۹۵-۰۶-۳۰ ۱۲:۵۹:۵۳
حسینی گفته عزل و نصبها جناحی نیست!!

آره داداش گوشهای ما هم درازه (42957)
 
همشهری
۱۳۹۵-۰۶-۳۱ ۰۷:۵۵:۳۹
یکی از مصداق های آن (جناحی نبودن عزل ونصب ها)انتخاب شما به عنوان مدیر کل وحالا به عنوان معاون سیاسی استانداراست !!!!اقای حسبنی این جمله شما باعث خنده هر مادر جوان مرده می شود!!! (42966)