کد مطلب: 11355
 
انتقاد شدید رئیس‌‌ستاد انتخابات‌سبزوار از تخلفات تبلیغاتی داوطلبین مجلس
شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۰۴
 
رئیس ستاد انتخابات سبزوار از نحوه تبلیغات کانداهای مجلس در سبزوار به شدت انتقاد کرد.
حسین میردشتی در گفتگو با سلام سربدار با بیان این مطلب گفت: با وجود برگزاری جلسات توجیهی وآموزشی برای نامزدها برای رعایت موارد قانونی تبلیغات، متاسفانه تعداد زیادی از نامزدها با بی توجهی به قوانین، محیط شهری را مخدوش کرده و نارضایتی فراوانی را برای شهروندان ایجاد کردند.

معاون سیاسی فرماندار سبزوار افزود: در این راستا کمیته امحاءتخلفات انتخاباتی تشکیل شده و تخلفات تبلیغاتی کاندیداها را جمع آوری می کند.

وی با تاکید بر اینکه نامزدهای مجلس نباید از فضا ها و محیط های عمومی و خصوصی برای نصب پوسترهای تبلیغاتی استفاده کنند اظهار داشت: متاسفانه برخی از کاندیدا بر این کار اصرار دارند که موجب انتقاد شدید شهروندان شده است.

رئیس ستاد انتخابات سبزوار با یادآوری وظایف نماینده مجلس که قانونگذاری و نظارت بر اجرای قانون است خطاب به نامزدها اظهار داشت: انتظار داریم کاندیداهای مجلس در ایام تبلیغات از بی توجهی به قوانین و تخلفات تبلیغات خوداری نمایند و به طرفداران و حامیان خود تاکید نمایند که از مخدوش کردن محیط شهری پرهیز کنند.

وی از همه نامزدها در خواست کرد نسبت به رعایت قوانین تبلیغات انتخاباتی و اجرای مواد تبصره ۲ ماده ۵۸ و ماده ۶۱ اقدام نمایند و حدالامکان از فضاهایی که توسط شهرداری برای نصب و الصاق پوستر تبلیغاتی در سطح شهر در نظر گرفته شده استفاده نمایند.

میردشتی همچنین اظهار داشت: شهروندانی که به تخلفات تبلیغاتی کاندیداها اعتراض دارند می توانند شکایت خود را به فرمانداری یا شعبه ویزه تخلفات انتخاباتی دادگستری ارائه نمایند.
Share/Save/Bookmark