کد مطلب: 12868
 
فرمانداری اجازه نداد مردم از عزت و استقلال خود دفاع کنند / فشارهای فرمانداری سبزوار برای لغو تجمع اعتراض‌آمیز جمعی از دانشجویان انقلابی
پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۴
 
فرمانداری اجازه نداد مردم از عزت و استقلال خود دفاع کنند / فشارهای فرمانداری سبزوار برای لغو تجمع اعتراض‌آمیز جمعی از دانشجویان انقلابی
 
به گزارش سلام سربدار، علیرضا محمدی، عضو انجمن اسلامی دانشجویان عدالتخواه دانشگاه حکیم سبزواری گفت: جریان دانشجویی سبزوار بنا به رسالت و اصالت خود همانند دیگر نقاط کشور مثل تهران، یزد، کرمانشاه، مشهد و... به وظیفه انقلابی خود عمل کرد و قصد داشت که در روز جمعه تجمع اعتراضی نسبت به لوایح FATF و CFT را در نماز جمعه سبزوار برگزار کند که متاسفانه با فشار‌ها و تهدید‌ هایی از سوی فرمانداری و نیروی انتظامی سبزوار مواجه شد و شب قبل از تجمع از سوی نیروی انتظامی با ما تماس گرفته شد که شما حق تجمع در مقابل مصلی وخیابان را ندارید.

محمدی ادامه داد: در روز جمعه در بدو ورود ما به مصلی نماز جمعه پلاکارد‌هایی که حاوی جملات امام و رهبری و دست نوشته دانشجویان بود، به طور غیر قانونی ضبط شد و در ابتدا سعی کردند که از ورود ما به مصلی نماز جمعه جلوگیری شود و دانشجویان را متفرق کنند که با پیگیری‌های صورت گرفته وارد مصلی نماز جمعه شدیم و متاسفانه مسئولان اجرایی نماز جمعه هم همکاری لازم را در راستای تجمع به عمل نیاوردند و به هر طریق ممکن سعی در بسته نگه داشتن فضا و عدم تجمع دانشجویان و طلاب انقلابی سبزوار شدند.

عضو انجمن اسلامی دانشجویان عدالتخواه دانشگاه حکیم سبزواری تصریح کرد: متاسفانه فرمانداری سبزوار هم با شلوغ کردن فضا و ملتهب کردن فضای نماز جمعه سعی بر آن داشت که اجازه داده نشود که مردم و انقلابیون سبزوار از عزت و استقلال کشور دفاع کنند و مثل همیشه نیروی انتظامی هم با عدم آگاهی و عدم درک به مقابله با دانشجویان و طلاب انقلابی روی آورد.

وی تاکید کرد: جریان دانشجویی به عنوان جریان انقلابی سبزوار اجازه نخواهد داد که با عزت و استقلال کشور معامله‌ای صورت بگیرد.

محمدی در پایان اظهار کرد: توصیه هم می‌کنیم که جناب فرماندار و همچنین فرمانده نیروی انتظامی به جای جلسه‌های خصوصی با برخی از دانشجویان در پستوها، در دانشگاه و در جمع دانشجویان حضور پیدا کنند و پاسخگو اقدامات و سوالات دانشجویان از عملکرد خودشان باشند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : دانشجو