کد مطلب: 10572
 
افتتاح نمایشگاه توانمندیهای‌هنرجویان کمیته‌امداد
چهارشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۵۸
 
معاون استاندار خراسان رضوی و فرماندار ویژه سبزوار گفت: دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به رفع مشکلات بیکاری جوانان دارد و بیکاری را دشمن داخلی خود می داند.
افتتاح نمایشگاه توانمندیهای‌هنرجویان کمیته‌امداد
 
احمد برادران روز سه شنبه در مراسم افتتاح نمایشگاه توانمندیهای هنرجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) سبزوار افزود: دولت یازدهم در صدد رفع مشکل بیکاری بوده و در جهت اشتغالزایی و خودکفایی داخلی بر محور اقتصاد مقاومتی حرکت می کند.

وی اظهار کرد: اشتغال بانوان در کنار خانواده، ابتکار خوبی است که هم آسیبهای اجتماعی کمتری دارد و هم به بانوان این امکان را می دهد که به وظیفه اصلی خود در فراهم نمودن بستر آرامش برای تربیت اسلامی فرزندانشان بپردازند.

فرماندار ویژه سبزوار گفت: اشتغال خانگی در زمره مشاغلی است که با هزینه کم، بهره زیاد دارد.

برادران با اشاره به حمایت از کارآموزان آموزش دیده افزود: کارآموزان پس از کسب مهارتهای لازم از مزایای تسهیلات مشاغل خانگی به صورت قرض الحسنه بهره مند خواهند شد.

رییس آموزشکده فنی و حرفه ای دخترانه بقیه الله سبزوار نیز در این مراسم گفت: این نمایشگاه با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) و جمعی از مسوولان این شهرستان با هدف مهارت آموزی و اشتغالزایی برگزار شده است.

اعظم جمشیدی افزود: افزایش آگاهی و مهارتهای تخصصی مددجویان، اشتغال و کمک به معیشت و تحکیم بنیان خانواده از اهداف دیگر این نمایشگاه می باشد.

وی اظهار کرد: در این زمینه یک دوره آموزشی با همکاری کمیته امداد به مدت ۲۴ روز در رشته های بافت عروسک های تزیینی، پیکر تراشی، چادردوزی و دوخت مانتو و مقنعه در این آموزشکده در حال برگزاری است که ۴۷ مددجوی این نهاد در این دوره شرکت دارند.

Share/Save/Bookmark
مرجع : ایرنا