کد مطلب: 12813
 
بمناسبت روز خبرنگار
تقدیر به سبک مدیر نمونه شهرستان!
چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۱۶
۲
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار: 5سال است که دارید می‌نویسید، من هم یک پاسخ ندادم. حالا اثربخشی نوشته‌هایتان را هم ببینید! چه چیزی به ضرر من شد؟ آیا مرا بر داشتند، سنواتم را ندادند؟ توبیخم کردند؟ چه کار شد؟
آقای دکتر مسلم (ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی سبزوار) که زمانی توسط یکی از رسانه‌های غیرقانونی منتشره در سبزوار به عنوان «مدیر نمونه شهرستان» انتخاب شده بودند، در مراسم بزرگداشت «روز خبرنگار» تعدادی از اهالی رسانه سبزوار را گلچین کردند و افاضاتی هم فرمودند.

حالا اینکه نحوه گزینش اهالی رسانه با چه معیاری بوده و چرا از خبرنگار مورد اعتماد ایشان (که عنوان «مدیر برتر» را برایشان به ارمغان آورد) خبری نبوده خیلی نکته مهمی نیست.

یکی از مهمترین بخش‌های صحبت‌های «مدیر نمونه شهرستان» نکته‌ایست که به رسانه‌ها گوشزد کرده‌اند:

«ضمن احترام به شما، اما ۵ سال است که دارید می‌نویسید، من هم یک پاسخ ندادم. حالا اثربخشی نوشته‌هایتان را هم ببینید! چه چیزی به ضرر من شد؟ آیا مرا بر داشتند، سنواتم را ندادند؟ توبیخم کردند؟ چه کار شد؟»


کاش یکی از دوستان رسانه‌ای ما در این جلسه، ابتدا آیین مهمانداری و تقدیر و تکریم را به جناب دکتر یادآوری می‌کرد و سپس می‌گفت که خدا رو شکر ما مدیر ناتوان در شهرستان و کشور زیاد داریم که سوابقی طولانی‌تر از شما دارند.

باید به ایشان یادآوری می‌شد که طول و دوام مدیریت در کشور ما گاهی ربطی به توانایی مدیریت فرد ندارد بلکه وابسته به چیزهایی است که قابل گفتن نیست؛ و می‌گفتند ایشان باید به جای تأکید بر دوام خود خلاصه‌ای از ثمرات حضورشان را اعلام کنند.

و درباره شکایت از «سایت رصد» می‌پرسیدند؛ به هر حال ایشان مدعی هستند هیچ کاری نکردند و پاسخی ندادند (چه افتخار مهمی؛ آدم یاد رئیس قبلی شورای شهر می‌افتد) ولی شنیده‌ها چیز دیگری را روایت می‌کنند. (شاید خبر حکم ۶ ماه زندان تعلیقی مدیر این سایت به گوش جناب دکتر نرسیده است)

و البته ای کاش این دوستان ما پس از این توهین‌ها همچنان در کنار ایشان نمی‌ماندند و برای دفاع از حرمت رسانه، ایشان را با میز مدیریتشان تنها می‌گذاشتند.

در نهایت سرنوشت دیگر مدیر نمونه شهرستان، جناب میرعلی را به ایشان یادآوری می‌کنیم و برایش از زبان «سیف فرغانی» می‌خوانیم:

هم مرگ بر جهان شما نیز بگذرد
هم رونق زمان شما نیز بگذرد

وین بوم محنت از پی آن تا کند خراب
بر دولت آشیان شما نیز بگذرد

آب اجل که هست گلوگیر خاص و عام
بر حلق و بر دهان شما نیز بگذرد

آن کس که اسب داشت غبارش فرو نشست
گرد سم خران شما نیز بگذرد

ای مفتخر به طالع مسعود خویشتن
تأثیر اختران شما نیز بگذرد

در باغ دولت دگران بود مدتی
این گل، ز گلستان شما نیز بگذرد/ امیر مسکنی
Share/Save/Bookmark


حسام
۱۳۹۷-۰۵-۲۶ ۰۰:۵۹:۵۶
شاید تنها جمله راستی که دیکتاتور علوم پزشکی در این 5 سال و خرده ای گفته همینه که :
"حالا اثربخشی نوشته‌هایتان را هم ببینید! چه چیزی به ضرر من شد؟ آیا مرا بر داشتند، سنواتم را ندادند؟ توبیخم کردند؟ چه کار شد؟"
این یعنی باند و رانت یعنی مردم سبزوار هنوز هم درگیر زر و زور و تزویر هستند و آنچه به جایی نرسد فریاد است....
ما را به رخت و چوب شبانی فریفتند...این گرگ سال هاست که با گله آشناست (44251)
 
محمدی
۱۳۹۷-۰۵-۲۶ ۲۳:۳۲:۲۹
به نام خدا
با تمام وجود از خدا‌می خواهم که دکتر مسلم زودتر بره از سبزوار ( اصلا ارتقا اش بدن بره تهران هم من راضیم) چون که با طرز فکر وحشتناکی که داره و به علوم پزشکی سبزوار وارد کرده خسارت های جبران نشدنی زیادی به کارمندان و مردم شریف سبزوا رسونده . نمونه اش بخش انژیوگرافی حشمتیه بعد از حدود یک سال از شروع فعالیت ، دوباره افتتاح میشه ، واحد دندانپزشکی اورژانس حشمتیه که با کلی تبلیغ و هزینه ی بیت المال افتتاح شده و درش رو زنجیر کردن. اعتراض های کارمندان زیر دست اش رو به طور خیلی ترسناکی خفه میکنن ، پرستارهای صد ساعتی فقط برای این که می خواستن از حق و حقوق شون دفاع کنن رو تقریبا همه شون رو بیرون کردن . نیروهای شرکتی بدون قرار داد و با حداقل حقوق و مزایا به زور تهدید به اخراج نگه داشتن. از هر فامیلی که جزو مسولان ستاد هست ، چندین و چند نفر پرستار و کارمند و ... توی زیر شاخه های علوم پزشکی ( بیمارستان ها و شبکه بهداشت و دانشگاه ها ) هستن که اصلا اتفاقی نیست. کارانه ی پرستارها رو کم کردن که مثلا به شرکتی ها بدن ولی نه تنها به اون شرکتی ها هم ندادن به خود پرستارها هم پس ندادن ، یعنی چی؟ گفتن قانون اش نیومده که به شرکتی ها بدیم ( ولی مگه قانون اش اومده که از پرستارها کم کنن؟؟)

اگه رییس دانشگاه از زیر مجموعه ی خودش باخبره ( که حتما هم هست ) مسوول تمام حق خوری های سیستم هم خودشه.و اگه خبر نداره که با چه منطقی هنوز مسوول هستن ایشون؟ (44252)