کد مطلب: 12381
 
رئیس اداره آب‌و‌فاضلاب روستایی سبزوار معرفی شد +عکس
دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۳
۱
 
با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار و دانشگر مدیرکل آب و فاضلاب خراسان رضوی، رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی این شهرستان معرفی شد.
رئیس اداره آب‌و‌فاضلاب روستایی سبزوار معرفی شد +عکس
 
در این مراسم که امروز در محل دفتر فرماندار سبزوار برگزار شد عباس واحبی به عنوان رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی سبزوار معرفی و از زحمات محمد رضا چشمی قدر دانی شد.

چشمی مدت ۳۶ سال به عنوان مسئول اداره آب و فاضلاب روستایی و جهاد سازندگی سبزوار خدمت کرد.

احمد برادران در این نشست خاطرنشان کرد: با پیگیری های انجام شده در دوسال گذشته زمینه آبرسانی به ۹ روستای فاقد شبکه بهداشتی آب در سه بخش مرکزی، روداب و ششتمد سبزوار فراهم شد که امروز بهره برداری از طرح آب رسانی به ۲ روستای باداشیان و استاج در بخش های روداب و ششتمد به بهره برداری رسیده است.

۹۲ درصد جمعیت روستایی خراسان‌رضوی از نعمت آب شرب برخوردار هستند


مدیرعامل آبفای روستایی خراسان رضوی نیز گفت: در حال حاضر ۹۲ درصد جمعیت روستایی خراسان رضوی از نعمت آب شرب برخوردار هستند.

محمد دانشگر اظهار داشت: با وجود مصرف ۹۰ درصد از آب روستاها در بخش غیر‌مصرف شرب، تنها ۱۲ درصد از نرخ تولید آب از مشترکان روستایی دریافت میشود.

مدیرعامل آبفای روستایی خراسان‌رضوی گفت: هم اینک تنها ۱۲ درصد از قیمت تمام شده تولید آبی که در اختیار روستائیان در این استان قرار میگیرد از آنها دریافت می‌شود.

وی با بیان اینکه هزینه‌های تولید آب در این استان بسیار بالاست خاطرنشان کرد: با این وجود قیمت دریافتی آب‌ از مشترکان بسیار پایین است.

دانشگر با بیان اینکه ۴۸ درصد از حجم کل آب تولیدی استان براساس الگوی مصرف رعایت می‌شود خاطرنشان کرد: در مجموع ۲۴ درصد روستائیان استان الگوی مصرف را رعایت نکرده و با این وجود ۵۲ درصد از آب را مصرف می‌کنند.

مدیرعامل آبفای روستایی خراسان رضوی با بیان اینکه در مجموع حدود ۲۸ درصد جمعیت استان خراسان‌رضوی در روستاها ساکن هستند، خاطرنشان کرد: حدود ۲ هزار و ۴۴۵ روستای استان تحت پوشش این شرکت قرار دارند و از نعمت آب شرب بهداشتی سالم بهره‌مند هستند.

وی گفت: ۴۸۵ روستا با تانکر آب‌رسانی می‌شوند که ۲۱۱ عدد از آن‌ها به صورت مستمر با تانکر آب‌رسانی می‌‌شوند و مابقی به صورت موقت و در زمان‌های پیک مصرف از این روش آ‌ب‎رسانی می‌شوند.

دانشگر با بیان اینکه در مجموع ۹۲ درصد از جمعیت روستایی این استان از نعمت آب شرب بهره‌مند هستند عنوان کرد: براساس برنامه‌ریزی‌ها ۴۳ مجتمع آبرسانی در این استان اجرا می‌شود که با اجرای آن ۷۲۸ روستای استان تا خرداد ماه سال آینده از نعمت آب شرب بهره مند می‌شوند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : فرمانداری/ تسنیم


۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۰۰:۴۳:۴۱
الان عکس دقیقا کجاس؟ (43661)